Цена на клик при Etarget ?

W

w-seo

Guest
Колеги, моля да дадете мнение за Etarget? Оправиха ли си положението? Едно време ги ползвах и беше много зле ситуацията?

Някой да ги ползва към този момент?
 
От: Цена на клик при Etarget ?

Трагични са като заплащане. Стават само за страници, където не може да се сложи adsense.

Код:
Изображения	Кликове		CTR		eCPM		Комисионна
473 888 	160 		0.034% 		0.02 лв. 	8.86 лв.
 
От: Цена на клик при Etarget ?

Благодаря, положението е меко казано - трагично
 
От: Цена на клик при Etarget ?

Зависи и как са разположени и оформени рекламите. При мен положението е доста по добре. Иначе на клик плащат малко 3-5ст (рядко повече). За изплащането обаче няма никакви проблеми. Точно на датата са или 1-2 дни предварително. Напоследък обаче какво им става - много бавно се визуализират рекламите им и то ако въобще се покажат.
 
От: Цена на клик при Etarget ?

От там се печели средно между нищо и 0.03 ст на клик.
 
От: Цена на клик при Etarget ?

Вчера сложих adsense и etarget в един сайт един до друг, банери с еднакви размери. В adsense имаше 15 клика, в etarget нито един. Не може при единия да има 15 при другия нито един. Имам съмнения, че понякога ментят. Случвало ли Ви се е подобно нещо?
 
От: Цена на клик при Etarget ?

Вчера сложих adsense и etarget в един сайт един до друг, банери с еднакви размери. В adsense имаше 15 клика, в etarget нито един. Не може при единия да има 15 при другия нито един. Имам съмнения, че понякога ментят. Случвало ли Ви се е подобно нещо?


И да ментят и да не ментят, все тая, няма как да ги хванеш. А и да ги хванеш какво... нищо:) Липсата на кликове е от безумно тъпия формат на рекламите, с тея малките картинки. Всички посредници с такъв тип реклами са с много нисък цтр, от това е всичко. Никога не съм ги разбирал защо поддържат такива формати, но факт е че го правят. Най вероятно продават реклама на импресии, а на тебе ти я плащат на клик:)
 
От: Цена на клик при Etarget ?

Ами при мен се получават доста странни неща... случвало се е към 2 през нощта да видя, че през изминалия ден съм натрупал 20 лева, а на следващия ден, като видя статистиката за вчера, да пише 3 лева... Понякога даже балансът е бил със знак минус, което вече е абсурдно... но според мен, след AdSense, плащат най-добре. Зависи кой формат ще се окаже подходящ за вашия сайт.
 
От: Цена на клик при Etarget ?

При етаргет съм забелязала (понеже не ползвам адсенс), че най-много се цъка на поп-оувър рекламите и на текстовите реклами, разположени под статия. Естествено, рекламните карета трябва да се настроят според дизайна на конкретния цвят (цветове, шрифт, размер и т.н.). Иначе, че плащат малко - о, да.

Пример - за един и същ кратък период от адсенс съм изкарвала 100лв, а от етаргет 22лв. Сами си направете изводите. ;) Друг кофти проблем при етаргета е, че се въртят постоянно едни и същи реклами и също така това със картинките и текста наистина е доста тъпо и грозно, и с нисък цтр.
 
От: Цена на клик при Etarget ?

Пробвайте им "intext" рекламата. Дава доста добри резултати 2-3% CTR.
 
От: Цена на клик при Etarget ?

А някой ползвал ли ги е като рекламодател - (изиадс - етаргет) - много по високи ли са цените за кликове в сравнение с тези 2-3 стотинки за които се говори
 
От: Цена на клик при Etarget ?

Сега реших да им влезна в сайтовете им да погледна

Изиадс - 25ст на клик за рекламодатели - Написали са че рекламата не може да води към сайтове за наркотици - А как ще си плащат сайтовете рекламата тогава незнам.

Етаргет - Сайта им не ми се отваря пише че правят ремонт.
 
От: Цена на клик при Etarget ?

При мен си работи етаргета. Иначе си е редовно това засичане и липсата на рекламите им в сайта. В смисъл изчезват примерно за 1-2 часа и после пак си се появяват, което е доста странно. А иначе вече 2-3 пъти засичам такива действия от тяхна страна...
 
От: Цена на клик при Etarget ?

В последните дни платформата им съвсем беше забила, а днес вместо InText рекламите се показва "0 0". И вашите доходи ли ETARGET прати в двете нули? :)

P.S. Оправиха го след няколко часа даунтайм... тъкмо бях помислил, че цял уикенд ще ни държат на сухо :) Абе бая бъгава работа е този ETARGET :)
 
Последно редактирано:
От: Цена на клик при Etarget ?

> От снощи имам проблем с визуализацията на вашите реклами. Явно има неразбория с енкодинга и излизат нечетливи. Като предните дни всичко вървеше нормално и нищо не е променяно.

Здравейте

Работим активно по отстраняването на проблема. В рамките на час би
трябвало да бъде разрешен. Моля ако след това забележите отново
проблеми, да ни пишете.

Извиняваме се техническите затруднения и благодарим за търпението.
А кога си обновяват статистиките изобщо не мога да разбера :(
Последна актуализация статистиките : Днес 14:00, а вече е 19:30. Понякога и по 20 часа не се обновява
 
От: Цена на клик при Etarget ?

А кога си обновяват статистиките изобщо не мога да разбера :(
Последна актуализация статистиките : Днес 14:00, а вече е 19:30. Понякога и по 20 часа не се обновява

Обновяват се статистиките - мисля, че на два до 4 часа, но по-скоро 2.
 

Горе