Цени за колокация

poslaniebg

New Member
Обмислям да колокирам една машина, но все още не съм се ориентирал къде да го направя. Можете ли да ми препоръчате колокация - най-вече ме интересуват ценова информация
 
От: Цени за колокация

За по малко от 40 евро мисля, че трудно ще намериш някой дейта център.
А и зависи какво по точно ти трябва. Какъв нет искаш и т.н.
 
От: Цени за колокация

Всичко влиза в тази цена. Но свързаността е: БГ 100Mbps / Int. 10Mbps
Така, че зависи за какво мислиш да я използваш тази машина.
 
От: Цени за колокация

Във всеки един колокационен център ще те питат няколко неща:

1. Какъв размер е машината - колко Unit-а е
2. Какво е захранването
3. Каква скорост желаеш за BG/Int на порта
4. Колко и какви IP адреси желаеш (под какви разбирай IPv4 / IPv6)

Така описана "една машина" предполага отговор "ми едни пари"
 
От: Цени за колокация

Не съм наясно какви въпроси ще ми зададат от тези центрове - не съм използвал такава услуга до сега.

1. Това, което обмислям да взема се събира в 2U
2. Не знам точно колко е захранването - предполагам има някакъв стандартен пакет? Машината ще е нещо нормално, а не някакво добиче с 1024 процесора
3. 100/10 ми се струва повече от достатъчно
4. 4 IP Адреса са напълно достатъчни


Какво друго е важно да знам предварително? Кои дейта центрове ми препоръчвате и кои знаете? С кои да не се занимавам?
 
От: Цени за колокация

Под 120-200лв няма да намериш нищо, което да си струва. Повечето ще те сложат в претъпкано помещение с кофти охладителна система и куп други проблеми. Хубаво разучи възможностите си. Дали искаш да плащаш на изразходвани процеси/ток. Или да е твърда цена.

Обмисли и варианта за чужбина. Зависи за какво точно ти трябва, в доста от случаите излиза по-изгодно и това, че не е в България няма значение.

От дата центровете може би Телепойнт и Нетера.

С кои да не се занимаваш разгледай форумите. Има много мнения и дори снимки.

Съвет от мен: понеже да избереш дата център е много важно (поне за мен) за да не ти се налага да се местиш после, направи си едно хубаво проучване на поне 10 (не знам колко са в България като цяло) възможни варианта. Ходиш на място, звъниш, пишеш, искаш оферти, събираш колкото се може повече информация. След това тези 10 си избери примерно 3 и пак отиваш да питаш, ровиш, четеш. Досадно е, но в дългосрочен план ще си спестиш време и пари.
 
От: От: Цени за колокация

Под 120-200лв няма да намериш нищо, което да си струва. Повечето ще те сложат в претъпкано помещение с кофти охладителна система и куп други проблеми. Хубаво разучи възможностите си
Кои са тези, които срещу тази (не малка сума) ще ме прецакат така?


С кои да не се занимаваш разгледай форумите

Нали за това пуснах тема тук? Разгледах всичко, което намерих, но повечето неща са стари, а като гледам нещата се развиват дооста будно в тази сфера :)

Съвет от мен: понеже да избереш дата център е много важно (поне за мен) за да не ти се налага да се местиш после, направи си едно хубаво проучване на поне 10 (не знам колко са в България като цяло) възможни варианта. Ходиш на място, звъниш, пишеш, искаш оферти, събираш колкото се може повече информация. След това тези 10 си избери примерно 3 и пак отиваш да питаш, ровиш, четеш. Досадно е, но в дългосрочен план ще си спестиш време и пари.

Към момента съм намерил информация за тези дейта центове:
Telepoint
Neterra
Lirex

Кои са другите 7?



dragozh, благодаря за линка!
 
От: Цени за колокация

Evolink, 3DC
 
От: Цени за колокация

По-добре си вземи някой добър VPS, ще ти излезе по-евтино и без излишни главоболия!
 

Горе