Ценова рамка за Респонсив Дизайн

Green Bars

Well-Known Member
Здравейте,

да ви попитам вие горе долу в какви ценови рамки правите респонсив дизайни за клиенти.
И колко мислите че трябва да струва.
На бг клиентите не им се дават пари, ама на запад само за дизайна 2-3к долара мисля че се плащат за такъв дизайн.
 
От: Ценова рамка за Респонсив Дизайн

на запад само за дизайна 2-3к долара мисля че се плащат за такъв дизайн.
Питай ме мене - не плащат.
Ако е с тема, темите обикновено са вече направени и не надхвърлят 100 долара. Аз само я променям за жълти стотинки да им отговаря на изискванията.
Ако започвам от нула използвам Bootstrap и го правя пак кажи-речи за жълти стотинки.
 
От: Ценова рамка за Респонсив Дизайн

И аз съм в този кюп за жълти стотинки. Явно трябва да се обяснява на дълго и широко за ползите от това "скъпо чудо"!
 
От: Ценова рамка за Респонсив Дизайн

Оф, гледах някакви теми на англичани и тн.
Чарджат си по 5-6 хиляди паунда за сайт с респонсив дизайн, дори и повече.
Тука като им кажеш някаква по-голяма сума и те гледат като марсианец.
Въпроса е как да накараме местните пишман бизнесмени да развържат тая кесия :)

Пазаря се сега с един клиент, хем е взел парите по веро проект и пак се скръндзи..
 
От: Ценова рамка за Респонсив Дизайн

Е, това с правенето за жълти стотинки хич не е правилно... Не може да се учат така, че тоя труд не струва пари.
Аз гледам да не отстъпвам от определена ставка за час спрямо работата. Ако не ме устройва, минавам на следващия проект.
 
От: Ценова рамка за Респонсив Дизайн

да ви попитам вие горе долу в какви ценови рамки правите респонсив дизайни за клиенти.
На какво точно му казваш правене на респонсив дизайне? Рисуване на фотошоп, рязане? За колко резолюции говориш? Или всичко на куп? Според мен зависи и от дизайна колко е сложен.

п.с. тук защо никой от вас не се включи? http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=52924
 
От: Ценова рамка за Респонсив Дизайн

Аз там в онази тема ти написах.
Прво, аз никога не рисувам/чертая целия дизайн на изображение и после да го разрязвам.
Правя си го директно на цсс3 и ползвам минимум графични изображения.
Обикновенно си правя дизайните в 5 брейкпойнта /толкова съм сметнал за нужно/ , но в редки случаи и в 3
Тия дни доста изчетох по темата и на запад е същото, трудно се обяснява на клиент ползата и съответно по-скъпата цена на такъв дизайн.

Но май няма голяма нужда, нокето е прав, потребителите повече залитат към приложенията, малко хора набират сайтовете в мобилните браузъри.

И май е по-добре вече да си направиш обикновен дизайн или респонсив в 2 брейкпойнта и мобилно приложение.
 
От: Ценова рамка за Респонсив Дизайн

Запад, север... Няма значение... Тия нещастници не са плащачи. Зависи, ако ти рисуваш от нулата цената е малко по-висока, но ако конвертираш си е за без пари.
 

Горе