ЧЕСТИТ НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК 3 МАРТ !

1677866037688.png
 
Абе да ви питам, кое робство повече ви харесва? Европейското или турското? Хахахахаха
7a2.gif
 
Абе да ви питам, кое робство повече ви харесва? Европейското или турското? Хахахахаха
7a2.gif
при турското поне имаше секс... при Европейското има "Слава Украйни" ...
 
Честит празник и от мен колеги и колежки! И дано през следващите години празнуваме повече хора, че много намаляхме и на по-пълни маси, че много изтъняхме :D
 
  • Like
Реакции: Vbb



 
Нелоша реч от г-н Пезидента.

 
Аз съм объркан, на края на речта " Да живее България" Как така да живее ? По добре би било да се завърши с " да я бъде " или "" пре- бъде " ?
 
Нека не забравяме и ролята на румънци, сърби и черногорци (особено на румънците, които дават сериозни жертви в името на свободна България), както и на ролята на хората в рамките на тогавашната руска армия, които днес са отделни народи, като поляци, фини, украинци и т.н. Нека сме благодарни на всички тях, но нека отбележим и това, че след Освобождението Русия е враждебна към България заради несбъднатото тяхно очакване да им бъдем марионетки, което поставя под въпрос истинските причини за Руско-турската война. Историята е добре да се гледа в цялост, в противен случай се превръща в инструмент за пропаганда. Честит празник!
 
Нека не забравяме и ролята на румънци, сърби и черногорци (особено на румънците, които дават сериозни жертви в името на свободна България), както и на ролята на хората в рамките на тогавашната руска армия, които днес са отделни народи, като поляци, фини, украинци и т.н. Нека сме благодарни на всички тях, но нека отбележим и това, че след Освобождението Русия е враждебна към България заради несбъднатото тяхно очакване да им бъдем марионетки, което поставя под въпрос истинските причини за Руско-турската война. Историята е добре да се гледа в цялост, в противен случай се превръща в инструмент за пропаганда. Честит празник!
би било добре преди да напишеш нещо да бъде проверено от няколко източника, а не да се оповаваш само на Дневник.... ето ти истината !

1677917088394.png

ввв.png
 
би било добре преди да напишеш нещо да бъде проверено от няколко източника, а не да се оповаваш само на Дневник.... ето ти истината !

Виж файлът 28181
Дневник не го чета. Голяма България означава по-голямо влияние на Русия на Балканите - естествено, че това ще е целта им. Второ, след тайни договорки с другите Велики сили Русия се отказва от Санстефанска България още преди Берлинския договор. Да не забравяме, че Русия се противопоставя и на Съединението по-късно, както и е във враждебни отношения с българската власт и цар, които според нея не застъпват интересите ѝ достатъчно силно.
 
Дневник не го чета. Голяма България означава по-голямо влияние на Русия на Балканите - естествено, че това ще е целта им. Второ, след тайни договорки с другите Велики сили Русия се отказва от Санстефанска България още преди Берлинския договор. Да не забравяме, че Русия се противопоставя и на Съединението по-късно, както и е във враждебни отношения с българската власт и цар, които според нея не застъпват интересите ѝ достатъчно силно.
и ти си бил жив свидетел на тези договори и ги знаеш от първо лице единствено число :)
 
и ти си бил жив свидетел на тези договори и ги знаеш от първо лице единствено число :)
Не, разбира се, но има сведения за това. Великите сили, най-вече Русия и Австро-Унгария, много са обичали да играят шах, при който балканските народи са пионки. Договарят се помежду си, делят ни на сфери на влияние, моделират ни според техните си империалистически виждания. Да не отваряме и темата за Македония, че там е още по-сложна ситуацията.
 
  • Haha
Реакции: Vbb
Не, разбира се, но има сведения за това. Великите сили, най-вече Русия и Австро-Унгария, много са обичали да играят шах, при който балканските народи са пионки. Договарят се помежду си, делят ни на сфери на влияние, моделират ни според техните си империалистически виждания. Да не отваряме и темата за Македония, че там е още по-сложна ситуацията.
аз такова... само един въпрос имам към теб.... по старите или по новите учебници си учил средното си образование? Имам предвид учебниците преди 91 година или след 91 :) Това ще отговори на много от въпросите...
 
И да се надявам скоро 3 март да е само деня в който русия капитулира а не национален празник наложени ни от външна държава.
 
аз такова... само един въпрос имам към теб.... по старите или по новите учебници си учил средното си образование? Имам предвид учебниците преди 91 година или след 91 :) Това ще отговори на много от въпросите...
Защо? Смяташ, че тези преди 91-ва са напълно обективни, а тези след 91-ва са пълни с пропаганда ли? Мислиш, че преди 91-ва историческият наратив не е коригиран с политическа цел, както е правено във всяка друга балканска и не само държава? Може би най-яркият пример е пропагандирането на македонистка история и насилственото македонизиране на българите в Пиринска Македония в подготовка за присъединяване на България към Югославия и подаряването на Пирин на Македония. Всичко това по заповед на Коминтерна. След разделението между Сталин и Тито всичко се връща по старо му. Ето как историята се променя с политическа цел. Македонците и до ден днешен твърдят, че всъщност тогава българските комунисти са признали македонската същност на Пирин, а не че са македонизирали българите в Пирин.
 
  • Haha
Реакции: Vbb
Защо? Смяташ, че тези преди 91-ва са напълно обективни, а тези след 91-ва са пълни с пропаганда ли? Мислиш, че преди 91-ва историческият наратив не е коригиран с политическа цел, както е правено във всяка друга балканска и не само държава? Може би най-яркият пример е пропагандирането на македонистка история и насилственото македонизиране на българите в Пиринска Македония в подготовка за присъединяване на България към Югославия и подаряването на Пирин на Македония. Всичко това по заповед на Коминтерна. След разделението между Сталин и Тито всичко се връща по старо му. Ето как историята се променя с политическа цел.
не си го мисля... убеден съм ! Преди 91 година се учеше и се научаваше, ако си започнал средното си образование след 91 година ми е ясно всичко...
 

Горе