Черен списък на кофти клиенти за вас фриленсъри!

От: Черен списък на кофти клиенти за вас фриленсъри!

Монетата винаги има 2 страни, а в такъв тип сайт нещата ще са едностранни.

Мисля си, че в нашата прекрасна държавица имаме прекалено много негативни неща, за да си създаваме още такива. Не е ли по-добре да се опитаме да измислим нещо позитивно и градивно?
 
От: Черен списък на кофти клиенти за вас фриленсъри!

Монетата винаги има 2 страни, а в такъв тип сайт нещата ще са едностранни.

Мисля си, че в нашата прекрасна държавица имаме прекалено много негативни неща, за да си създаваме още такива. Не е ли по-добре да се опитаме да измислим нещо позитивно и градивно?

Етуй саках да речам ама ти го речи подовре
 
От: Черен списък на кофти клиенти за вас фриленсъри!

Монетата винаги има 2 страни, а в такъв тип сайт нещата ще са едностранни.

Мисля си, че в нашата прекрасна държавица имаме прекалено много негативни неща, за да си създаваме още такива. Не е ли по-добре да се опитаме да измислим нещо позитивно и градивно?
Ти създавай каквото искаш.
 
От: Черен списък на кофти клиенти за вас фриленсъри!

И достъп ще имат само хора които аз преценя.
 
От: Черен списък на кофти клиенти за вас фриленсъри!

И достъп ще имат само хора които аз преценя.

Супер, тва го прави супер обективен списък. Наистина ще разбие този сайт :)

И се извинявам за лафа, ноо нужно ли е да се държиш като недоебана тийнейджърка при всяко мнение различно от твоето? :)
 
От: Черен списък на кофти клиенти за вас фриленсъри!

Супер, тва го прави супер обективен списък. Наистина ще разбие този сайт :)

И се извинявам за лафа, ноо нужно ли е да се държиш като недоебана тийнейджърка при всяко мнение различно от твоето? :)
Подкрепям!
Ако трябва да съм сериозен, идеята е добра, но защо не направите един черен списък тук във форума и с това да се приключи.
Защо е нужно да се прави цял сайт, при положение, че Предприемач има достатъчно добро класиране в Гугъл?
Пуска се една тема "Черен списък на клиенти", пълни се с контент и мисля, че това е напълно достатъчно.
А и да се повери това на човек като пъпхиро ми се струва като да повериш мокрия бар на някой алкохолик.
 
От: Черен списък на кофти клиенти за вас фриленсъри!

Тъпи ли сте кви сте?
Вече ми писаха много които ще получат достъп, такива като вас най-много да се ги намеря в списъка.
 
От: Черен списък на кофти клиенти за вас фриленсъри!

Тъпи ли сте кви сте?
Вече ми писаха много които ще получат достъп, такива като вас най-много да се ги намеря в списъка.
В такъв случай заслужаваш по една червена ряпа от всеки потребител на този форум, пъпхиро.
 
От: Черен списък на кофти клиенти за вас фриленсъри!

Тъпи ли сте кви сте?
Вече ми писаха много които ще получат достъп, такива като вас най-много да се ги намеря в списъка.
Ама не са връзвай яз ти казвам какво мисля за идеята ти, не за теби
Язе и неша доступ шото неми са вижда овмислено и полезно за целта която се прави
Ама тиси знаеш,,, язе па изказвам мнение и нема лошо да се овсъди иначе за кво сипуснал тема
 
От: Черен списък на кофти клиенти за вас фриленсъри!

Явно в темата се пише или За идеята или не се пише изобщо :)

Този форум бтв все повече заприличва на махленски пазар. Това, че си фрийленсър изобщо не те освобождава от поне минимална професионална етика и т.н. Едно е да споделиш с приятелите си колко си недоволен от даден клиент, или нещо от сорта. Съвсем друго е публично да публикуваш и разкриваш аспекти от бизнес отношенията си с него, има си съдилища за тези неща.

До момента винаги съм бил от страна на изпълнителя, а не от тази на клиента, така че моя поглед е едностранен. Но факта, че не съм се справил в някое отношение с даден клиент ми говори, че не съм го преценил достатъчно добре. Като искате сигурност си има договори за изработка(граждански договор), който защитава и двете страни, сключвате ги и ви е чиста работата. А до колко клиента ще ви напъва и ще нахалства, зависи основно от вас - доколко ще му го позволите.

Но ако за момент се поставя от страната на клиента, никога не бих работил с изпълнител, който е плюл по клиентите си. Дори и да е дал доказателства и да звучи убедително, няма как да съм сигурен, че оплакванията са основателни, т.е. не бих работил с този човек, защото в България на всеки някой му е крив, няма как да знам дали няма да вляза в списъка дори и да съм коректен.

Може би си заслужава да се обмисли и от тази страна на нещата, най-вече от хората, които имат желание да си поставят името под критики към клиенти :)
 
От: Черен списък на кофти клиенти за вас фриленсъри!

Не и за малоумни изказвания, ама няма как да се мине и без тях.
Последно се реши един форум до който ще имат малко и подбрани хора.
Такъв е живота, няма място за всички.
Всеки който иска да се включи може да ми пише на ЛС.
Списъка не го правя за благото на форума или всички а за себе си и другите които са се прецаквали да работят за некоректни клиенти.



Ама не са връзвай яз ти казвам какво мисля за идеята ти, не за теби
Язе и неша доступ шото неми са вижда овмислено и полезно за целта която се прави
Ама тиси знаеш,,, язе па изказвам мнение и нема лошо да се овсъди иначе за кво сипуснал тема
 
От: От: Черен списък на кофти клиенти за вас фриленсъри!

За лошо или хубаво аз реших да го направя.
Написал съм, че е за хора които за НАИСТИНА НЕКОРЕКТНИ.

И да подчертая, че за да добавите някой там то ще е защото го е заслужил - не си е платил, иска повече от уговорката без да плати допълнително, мисли, че сте му роб след като ви е плаща и иска да сте му 24 часа под ръка.
а за договора това не е никаква гаранция.

Явно в темата се пише или За идеята или не се пише изобщо :)

Този форум бтв все повече заприличва на махленски пазар. Това, че си фрийленсър изобщо не те освобождава от поне минимална професионална етика и т.н. Едно е да споделиш с приятелите си колко си недоволен от даден клиент, или нещо от сорта. Съвсем друго е публично да публикуваш и разкриваш аспекти от бизнес отношенията си с него, има си съдилища за тези неща.

До момента винаги съм бил от страна на изпълнителя, а не от тази на клиента, така че моя поглед е едностранен. Но факта, че не съм се справил в някое отношение с даден клиент ми говори, че не съм го преценил достатъчно добре. Като искате сигурност си има договори за изработка(граждански договор), който защитава и двете страни, сключвате ги и ви е чиста работата. А до колко клиента ще ви напъва и ще нахалства, зависи основно от вас - доколко ще му го позволите.

Но ако за момент се поставя от страната на клиента, никога не бих работил с изпълнител, който е плюл по клиентите си. Дори и да е дал доказателства и да звучи убедително, няма как да съм сигурен, че оплакванията са основателни, т.е. не бих работил с този човек, защото в България на всеки някой му е крив, няма как да знам дали няма да вляза в списъка дори и да съм коректен.

Може би си заслужава да се обмисли и от тази страна на нещата, най-вече от хората, които имат желание да си поставят името под критики към клиенти :)
 
От: Черен списък на кофти клиенти за вас фриленсъри!

Не ми се влиза в излишни спорове по други теми, нооо това, че клиента се пробва е едно на ръка, съвсем друга бира е доколко ти ще му позволиш да те тормози :)

Колкото до гражданските договори, всъщност доста лесно се изискват пари по съдебен път + разноски по делото. Особено ако си от страната на изпълнителя доста лесно можеш да докажеш, че си свършил работата, която си описал в офертата и клиента е подписал. Истина е че никой не иска да си плаща данъците, нито изпълнителя, нито клиента.
 
От: Черен списък на кофти клиенти за вас фриленсъри!

Не и за малоумни изказвания, ама няма как да се мине и без тях.
Последно се реши един форум до който ще имат малко и подбрани хора.
Такъв е живота, няма място за всички.
Всеки който иска да се включи може да ми пише на ЛС.
Списъка не го правя за благото на форума или всички а за себе си и другите които са се прецаквали да работят за некоректни клиенти.


Тъпо мие че трява споря с теве, ама неси прав, шото казваш че го правиш за себи си апък тогази зашо търсиш някой даси включи
 
От: Черен списък на кофти клиенти за вас фриленсъри!

А ще има ли пълен профил на човека/фирмата/екипа докладва даден клиент за некоректен?
Или просто ще е на дума срещу дума.

Колко години опит имат тези, които ще определен кой клеинт е некоректен?
 
От: Черен списък на кофти клиенти за вас фриленсъри!

Ако има безплатни ревю регистрации се записвам от сега!
 
Re: От: Черен списък на кофти клиенти за вас фриленсъри!

Тоя дечко, че е недоебана кифла, кифла е.
Във форума си има тема вече. Ако се позачисти или се направи нов раздел където всеки некоректен да е в отделна тема това би било достатъчно. Едно изречение кратък опис какво става напр. 'не плаща' или 'иска повече от оговореното безплатно'
Обаче ще се наложи пускане на кореспонденция между страните за да се види кое-как.
Би било добре ако само автора на темата може да пише в нея - сейр нема нужда. Ако обвинения има рег тук и той но до там.
Аз лично имам 3ма готови, с всички доказателства
 
От: Re: От: Черен списък на кофти клиенти за вас фриленсъри!

Там е работата, че не всеки иска да прави сеир във форума.
Тоя дечко, че е недоебана кифла, кифла е.
Във форума си има тема вече. Ако се позачисти или се направи нов раздел където всеки некоректен да е в отделна тема това би било достатъчно. Едно изречение кратък опис какво става напр. 'не плаща' или 'иска повече от оговореното безплатно'
Обаче ще се наложи пускане на кореспонденция между страните за да се види кое-как.
Би било добре ако само автора на темата може да пише в нея - сайр нема нужда. Ако обвинения има рег тук и той но до там.
Аз лично имам 3ма готови, с всички доказателства
 

Горе