Черни сео техники по руски - цял копиран сайт + транслатор

rak

Active Member
Ровя се днес из яндекса и гледам едно от моите ръчно изработени бижута се подвизава под чужд домейн. Викам си брех, чак толкова руснаците да са ми харесали джундужрийките, че да ги копират? Отварям и виждам мой е-магазин, в който съм сложила всичките продукти извън продажба, защото смятам да го трия скоро време, обаче в старата му версия мотамо копиран, барабар с тестовете, минати с транслатора да станат на руски. Това какво СЕО чудо е? Да си гепиш цял сайт, да го минеш през траслатора и айде готова сателитка, с текст уникален и всичко на съответния език? Айде да не им давам линк тука на гадовете ще го пиша така че да не е активен - http : // mobilasoft . ru Каква полза имат от такива тъпи сателити, нямам идея?
 
Последно редактирано:
От: Черни сео техники по руски

При този превод няма начин да не е уникално съдържанието - никой не може да го напише толкова неграмотно на руски :lol:
Не можеш ли да ги докладваш на хостинга да ги блокират?
А по конкретно зададените от теб въпроси и аз ще прочета компетентните отговори на колегите с интерес.
 
От: Черни сео техники по руски

Нямам намерение да пиша на хостинги и т.н майната им, обаче ме интересува каква полза имат те от това нещо, пр 1 са докарали на сателита
 
От: Черни сео техники по руски

И аз се чудя каква им е далаверата, при условие, че не са добавили реклами.
 
От: Черни сео техники по руски

Айде де, няма ли някой СЕО гуру да каже нещо по въпроса?
 
От: Черни сео техники по руски

Ровя се днес из яндекса и гледам едно от моите ръчно изработени бижута се подвизава под чужд домейн. Викам си брех, чак толкова руснаците да са ми харесали джундужрийките, че да ги копират? Отварям и виждам мой е-магазин, в който съм сложила всичките продукти извън продажба, защото смятам да го трия скоро време, обаче в старата му версия мотамо копиран, барабар с тестовете, минати с транслатора да станат на руски. Това какво СЕО чудо е? Да си гепиш цял сайт, да го минеш през траслатора и айде готова сателитка, с текст уникален и всичко на съответния език? Айде да не им давам линк тука на гадовете ще го пиша така че да не е активен - http : // mobilasoft . ru Каква полза имат от такива тъпи сателити, нямам идея?
Тази реклама на спай.бг кво прай, не понимаю
 
От: Черни сео техники по руски

Имах навремето банер на спай - от афилейт програмата. Както казвам, сайта е копиран от началото на годината някъде и всичките картинки са копнати мотамо барабар с банери и всякакви други там. Текста е минат на транслатор, качено е на някакъв хост под техен домейн и това. За какво служи това нещо не знам, освен за сателитка, която сигурно им отнема не повече от няколко часа - да копират сайта с някаква програма, да го минат през транслатор, да вземат html кода, да го метнат на един хост и да му лепнат един домейн.
 
От: Черни сео техники по руски

редовно си копират сайтове така и си бутат линкове, знам че от борсите, но пък това за първи път виждам е-магазин да са изкопирали. Може да са си тествали само.
 
Re: Черни сео техники по руски

Да споделя и аз: ровя си онзи ден и гледам какви линкове сочат към един мой сайт и изведнъж гледам някакъв руски сайт линква към мен. Поглеждам и какво да видя, целия ми сайт изкопиран, а линковете идват от модула подобни публикации. Дали вреди това чудо, и от какъв зор да задам и аз въпрос. Не е лошо да проверите и вие, може да се окажете в същото положение с някой от сайтовете ви.
 
Re: Черни сео техники по руски

Да споделя и аз: ровя си онзи ден и гледам какви линкове сочат към един мой сайт и изведнъж гледам някакъв руски сайт линква към мен. Поглеждам и какво да видя, целия ми сайт изкопиран, а линковете идват от модула подобни публикации. Дали вреди това чудо, и от какъв зор да задам и аз въпрос. Не е лошо да проверите и вие, може да се окажете в същото положение с някой от сайтовете ви.
 
От: Черни сео техники по руски - цял копиран сайт + транслатор

Тук има едни СЕО маниаци които правят много яки експерименти и умирам от любопитство специално за теста със сателитите в различни сървъри ама те пак много пари искат:) от много години най големите хитреци оптимизатори са руснаци.
 
От: Черни сео техники по руски - цял копиран сайт + транслатор

Добре де, може да правят пък някакъв удар, да вредят на други онлайн магазини, за да може техните да се котират по-добре. В случая не знам по какво чудо на природата са стигнали точно до моя магазин, който в момента е стопиран, всички продукти са извън продажба, може би съвпада някоя от ключовите думи и търсят начин да го елиминират, нямам идея кой българин ще иде да им купува керамични бижута дето струват 15 лв. чак от Русия, та доставката да му излезе 50 лв, нито пък някой руснак от бг магазин ще купи и да се набута яко с пощенските пратки? Абе няма да си даде тоя труд никой без причина, аз обаче не мога да я разгадая. Може да е заради "polmer clay" - ако работят за популяризация, това тепърва започва да се разработва по цял свят.
 

Горе