Чичко Ей Бей

kpetrov

Well-Known Member
Здравейте, първо.

Има едно нещо, относно Ebay, което не мога да го схвана.
Какво точно ти е фрий от "фрий шипинг" :shock:
Какъв му е смисъла?
 
От: Чичко Ей Бей

Безплатна доставка- не плащаш доставка, плаща я продавача, ти плащаш само цената на стоката и нищо друго, той ти я изпраща безплатно .
 
От: Чичко Ей Бей

Не съм се уточнил добре. Продавача, който и да е той, ти или аз, за да изпрати стоката отива в пощата или при куриер и му дава едни пари за да достави стоката до купувача.
В този смисъл не разбирам към какво се отнася "фрий шипинга", от евентуално мито ли е освободена, от някаква такса от сайта ли...
 
От: Чичко Ей Бей

Не съм се уточнил добре. Продавача, който и да е той, ти или аз, за да изпрати стоката отива в пощата или при куриер и му дава едни пари за да достави стоката до купувача.
В този смисъл не разбирам към какво се отнася "фрий шипинга", от евентуално мито ли е освободена, от някаква такса от сайта ли...

Много е сложен този казус, ще ти е необходима консултация с адвокат за да ти разясни нещата.
 
От: Чичко Ей Бей

Грабна ме, но повече не мога да ти помогна :D изтървах си мисълта след като се опитах да проследя твоята :D
 
От: Чичко Ей Бей

Какво точно ти е фрий от "фрий шипинг"

шипинга...

не разбирам към какво се отнася "фрий шипинга", от евентуално мито ли е освободена, от някаква такса от сайта ли...

Не, освободена е от пари за доставка, плащаш само колкото струва продукта. Мито се плаща само при доставка извън ЕС, само при продукт над 40лв и само ако те хванат..Такси от сайта ги плаща продавача.
 
От: Чичко Ей Бей

Ако ти продам нещо за 1000 евро и от него печеля 500, мислиш ли, че няма да си смъкна 50 евро от печалбата, за да ти го пратя за един ден по dhl?
 
От: Чичко Ей Бей

„FREE SHIPPING“ е едно от задължителните условия, които трябва да имат Top-rated (Plus) Sellers, които искат да си запазят статусът или един ден да имат такъв, или да се класират по-високо в „Best Match“ (или еквивалентът му за останалите регионални eB-sites). TRP(P) баджът гарантира и дава повече „спокойствие“, както и продажби съответно. Не е просто ей така. Разбира се, че sellers тук поемат доставката. Доста е-магазини и те отдавна почнаха с безплатна доставка с цел привличане на купувачи и да не waste-ват time на buyers да ходят да тирят таблици и калкулации „колко ще им излезе“ за селото/града/пещерата.
 
От: Чичко Ей Бей

Ами влиза ти в цената на стоката, така или иначе. Просто не ти се налага да изчисляваш за стока толкова, за доставка толкова, просто търговеца ти казва, струва ти толкова, аз ще ти движа нещата. Мито може и да имаш, може и да нямаш в зависимост от вида на стоката, цената и и от къде си я поръчал.
 
От: От: Чичко Ей Бей

Май схванах :) Т.е. не клиента плаща доставката, а продавача?
 
От: Чичко Ей Бей

„FREE SHIPPING“ е едно от задължителните условия, които трябва да имат Top-rated (Plus) Sellers, които искат да си запазят статусът или един ден да имат такъв, или да се класират по-високо в „Best Match“ (или еквивалентът му за останалите регионални eB-sites). TRP(P) баджът гарантира и дава повече „спокойствие“, както и продажби съответно. Не е просто ей така. Разбира се, че sellers тук поемат доставката. Доста е-магазини и те отдавна почнаха с безплатна доставка с цел привличане на купувачи и да не waste-ват time на buyers да ходят да тирят таблици и калкулации „колко ще им излезе“ за селото/града/пещерата.
Прегледах няколко статии, един от най-големите търговци в сайта, твърди, че фрийшипинга е нещо като нищо :) Търговците си слагат доставката в цената. Май е, нещо като промоциите - стоката днес е намелена от 10 на 8 лева, ама тя по принцип си е 8 лева :) Незнам... сложно ми е, не съм се занимавал досега, но защото мисля да си направя ацц...ще трябва да се информирам.
 
От: Чичко Ей Бей

Естествено, че купувачът плаща доставката и всичко останало. Кой друг да плаща? Просто всичко е включено в основната цена, за да не се налага да изчисляваш колко струва даденото нещо и да се улесни пазаруването. Всяко улеснение за клиентите вдига оборота и печалбата на търговеца, а това е крайната му цел.
 
От: Чичко Ей Бей

Естествено, че купувачът плаща доставката и всичко останало. Кой друг да плаща? Просто всичко е включено в основната цена, за да не се налага да изчисляваш колко струва даденото нещо и да се улесни пазаруването. Всяко улеснение за клиентите вдига оборота и печалбата на търговеца, а това е крайната му цел.
Значи да не излезе, че нещо упорствам. Но, дали доставката я плаща купувача или продавача, това е въпрос на уговорка или настройка в сайта. Добре, тогава как се продават евтините стоки? БГ поща ти иска едно 30 лева и ще тътри, ако изобщо го достави един месец, а куриерите искат такива такси, че си е...
Ето , примерно стока обявена за 25$ http://www.ebay.com/itm/100pcs-TURBO-soft-bubble-gum-with-collectible-wrappers-inside-/141525317965 с фрийй.
Каква му е далверата на този руснак, да достави стоката примерно до Франция, като едва ли, ще си покрие и 25-те $.
Явно, нещо не схващам...
 
От: Чичко Ей Бей

Кое е първото яйцето или кокошката това ще го разгадаем по лесно от тоя шипинг :D D:
 
От: Чичко Ей Бей

Добре, тогава как се продават евтините стоки?
Това е малка кутийка с дъвки. Щом я е пуснал на такава цена, значи има печалба. Освен това цената на пощенски услуги е различна в различните държави. Например, най-евтино е от Китай до останалата част от света.
 
От: Чичко Ей Бей

Пишман пощи нямат нищо общо с Руски пощи. Щом му е изгодно и надалавера с безплатна доставка WW, и има келепир, що да не го прави. Продължава си. Като си регистрираш acc може и да го питаш на ЛС.

Отделно големите продавачи ползват warehouses и то НЕ собствени, а „cloud“-нати, където да стоварват купищата си стока. Справка. Откъдето вече тя да тръгва същият ден или на следващия най-късно до клиента, и да стига максимално бързо до сего. Кеф. Разбира се, малките sellers едва ли ще ги ползват, но пък трябва добре да си направят калкулации къде и кога ще им излиза по-изгодно с някой от тях, отколкото всеки път да ползват Пишман пощи или друг „куриерник“.

Остава да засегнеш въпросът как и китайците продават стока от там WW и то със супер евтина доставка отново (често стигаща 3-6 седмици, някой път дори и не стига крайната дестинация или достатъчно късно, когато вече да се е получил refund, но китаеца му е все тая за тоя боклук, дето е пратил, нали има изобилие от него, направи за жълти стинки, много ясно, че ще refund, отколкото да получи negative feedback или да му се случи нещо с бизнесът и да си загуби акаунтът).
 
От: Чичко Ей Бей

няма нищо безплатно,

цената на доставката е включена в цената на продукта

т.е
Първи вариант на обявата в ебай
продукт: Samsung TV
цена на продукта: 550
доставка: 30

общо ще заплатиш: 580

Втори вариант на обявата в ебай
продукт: Samsung TV
цена на продукта: 580
доставка: безплатна


общо ще заплатиш: 580
 
От: Чичко Ей Бей

Пишман пощи нямат нищо общо с Руски пощи. Щом му е изгодно и надалавера с безплатна доставка WW, и има келепир, що да не го прави. Продължава си. Като си регистрираш acc може и да го питаш на ЛС.

Отделно големите продавачи ползват warehouses и то НЕ собствени, а „cloud“-нати, където да стоварват купищата си стока. Справка. Откъдето вече тя да тръгва същият ден или на следващия най-късно до клиента, и да стига максимално бързо до сего. Кеф. Разбира се, малките sellers едва ли ще ги ползват, но пък трябва добре да си направят калкулации къде и кога ще им излиза по-изгодно с някой от тях, отколкото всеки път да ползват Пишман пощи или друг „куриерник“.

Остава да засегнеш въпросът как и китайците продават стока от там WW и то със супер евтина доставка отново (често стигаща 3-6 седмици, някой път дори и не стига крайната дестинация или достатъчно късно, когато вече да се е получил refund, но китаеца му е все тая за тоя боклук, дето е пратил, нали има изобилие от него, направи за жълти стинки, много ясно, че ще refund, отколкото да получи negative feedback или да му се случи нещо с бизнесът и да си загуби акаунтът).
Добре, нека го поставя по конкретно. Ако искам да пусна 10-на стоки за по 50 долара. Аз ще съм начинаещ продавач, не просто малък, а миниатюрен. Какви са ми вариантите?
 

Горе