Човек за оптимизация на онлайн магазин

От: Човек за оптимизация на онлайн магазин

Здравей, може да дадеш малко по-пълна информация.
Това "търся човек, който може да ми оптимизира сайта на тематика gsm аксесоари" е малко неясно.
 
От: Човек за оптимизация на онлайн магазин

Значи ползвам сайтовете на gombashop под наем дето ги водят и понеже съм нов в този бранш онлайн търговията искам да вкараме потребители от гугъл
 
От: Човек за оптимизация на онлайн магазин

Това според теб по-точен отговор ли е? :)
 
От: Човек за оптимизация на онлайн магазин

Аз не виждам какво неясно има в обяснението на човека :) Има сайт за gsm аксесоари и иска оптимизация, като те интересуват подробности му искаш адреса на сайта и му преглеждаш състоянието.
 
От: Човек за оптимизация на онлайн магазин

Вместо всеки да пита кой му е сайта, какво очаква от него и т.н. можеше в самата тема да каже така и така сайтът ми е този, искам топ10, топ5 или топ3 класиране, имам определен бюджет, сайтът ми е нов/стар, желая по тези и тези думи да бъде оптимизиран... и прочие. Целта е повечето хора да се научат да формулират добре темите си, за да няма по 10 поста от сорта на "Изпрати ми сайта на ЛС". ;)
P.S. Не се заяждам...
 
От: Човек за оптимизация на онлайн магазин

Вместо всеки да пита кой му е сайта, какво очаква от него и т.н. можеше в самата тема да каже така и така сайтът ми е този, искам топ10, топ5 или топ3 класиране, имам определен бюджет, сайтът ми е нов/стар, желая по тези и тези думи да бъде оптимизиран... и прочие. Целта е повечето хора да се научат да формулират добре темите си, за да няма по 10 поста от сорта на "Изпрати ми сайта на ЛС". ;)
P.S. Не се заяждам...

Принципно си прав, но аз пък не бих си пльоснал сайта както и думите, по които искам да се работи, защото:
1. Веднага ще връхлети вълната от разбирачи да обяснят кое, как и как не, а това е тема на разговор между клиент и изпълнител
2. Защо пък да вадя по кой сайт искам да ми се работи?
3. Никак не е коректно да се коментират цифри ей така - нито за възложителя, нито за изпълнителя.

И накрая за топ-а...Тук аз съм с особено мнение: Ако искам топ 3 и ми се обяви цена за достигане, то бих искал заложени в договор срок и неустойка при непостигане на резултат. Да не говорим, че бих искал и фиксирани срокове за успеваемост, тоест не да си скивам сайта 10 дни в топ 5 и след тва да замине в 9-та глуха...Но това съм аз и моето мнение не е миродавно.

Все пак монетата винаги има две страни...
 
От: Човек за оптимизация на онлайн магазин

Реално погледнато без да видиш сайта няма как да дадеш оферта, колкото и точно да е описано всичко. На 90% е ясно какво се иска в задачата, оптимизация на сайт за gsm аксесоари.

P.S. И аз не се заяждам :)
 
От: Човек за оптимизация на онлайн магазин

И двамата сте прави. Всеки има различно мнение, нека вече да не спамим на човека темата ;)
 

Горе