Чрез какво проверявате броя на търсенията на дадена ключова дума в гугъл?

Asen Popivanov

Active Member
Питам, тъй-като аз ползвам инструмента на адурдс, но искам да пробвам и алтернатива.Просто да сравня резултатите, защото от 1 седмица се класирам по една ключова фраза за Благоевград на 2- ро място на първа страница, адуърд тула дава търсена на тази дума около 90 пъти седмично, а аз за тази седмица имам само 10 влизания от Благоевград.Предвиждах поне 30 бр , та или аз бъркам прогнозите или тула на адурдс не е точен... :wink:
 
От: Чрез какво проверявате броя на търсенията на дадена ключова дума в гугъл?

Аз също тия дни се ровя в адуърдса за едни ключови думи и мисля, че не отчита вярно. За ниша като подаръци ми дава средна конкуренция и търсене за бг някакви смешни цифри. За бижута - същата работа. То ако за тези две думи конкуренцията е средна, то не знам за какво ще е силна.
 
Re: От: Чрез какво проверявате броя на търсенията на дадена ключова дума в гугъл?

Аз също тия дни се ровя в адуърдса за едни ключови думи и мисля, че не отчита вярно. За ниша като подаръци ми дава средна конкуренция и търсене за бг някакви смешни цифри. За бижута - същата работа. То ако за тези две думи конкуренцията е средна, то не знам за какво ще е силна.

Конкуренцията в AdWords не е в серпа, а между рекламодателите. Не знам за кой път го повтарям в този форум. Цените за клик се определята на базата на търг - който да даде най-много, той ще се показва на най-видните места. Респективно колкото по-голяма е конкуренцията сред рекламодателите, толкова по-висока е цената за клик.

Колкото до търсенията, подаръците и бижутата са що-годе сезонна стока. Месечните търсения се слагат на база средните търсения на месец през последните 12 месеца. Ако от януари до ноември има по 1000 търсения на месец, а през декември 10 000, то tool-a ще покаже 1750 търсения на месец.
 
От: Чрез какво проверявате броя на търсенията на дадена ключова дума в гугъл?

В крайна сметка инструмента на Адуърд ми е достатъчен за анализ на месечните търсения и за намиране на алтернативни фрази, нали така?Ако не - кой инструмент да ползвам?
 
От: Re: От: Чрез какво проверявате броя на търсенията на дадена ключова дума в гугъл?

Конкуренцията в AdWords не е в серпа, а между рекламодателите. Не знам за кой път го повтарям в този форум. Цените за клик се определята на базата на търг - който да даде най-много, той ще се показва на най-видните места. Респективно колкото по-голяма е конкуренцията сред рекламодателите, толкова по-висока е цената за клик.

Колкото до търсенията, подаръците и бижутата са що-годе сезонна стока. Месечните търсения се слагат на база средните търсения на месец през последните 12 месеца. Ако от януари до ноември има по 1000 търсения на месец, а през декември 10 000, то tool-a ще покаже 1750 търсения на месец.
Аз затова се отказах от един готин коледен домейн. Някъде във форума има връзка към инструмент, който дава графика на търсенията през цялата година. Не усреднено, а реална графика в продължение на 365-те дни. Търсенията бяха през декември, при това само в три държави. През останалото време на годината на практика суша.
 
От: Чрез какво проверявате броя на търсенията на дадена ключова дума в гугъл?

В крайна сметка инструмента на Адуърд ми е достатъчен за анализ на месечните търсения и за намиране на алтернативни фрази, нали така?Ако не - кой инструмент да ползвам?

Market Samurai, SEO SPYGLASS, keywords spyglass :)
 

Горе