Чудя се какво да правя с този домейн?

Bricksn

Member
Става дума за healthy-store-online .com . Да уточня, че не го продавам, понеже стана вече едно недоразумение. :)
Първо, по мое мнение домейна е хубав (този без тиретата също е мой), и може да се набие като марка.
Проблемът е, че искам да сложа билкова фармация на генбъкс, докато го развивам, но от друга страна ми е по-важно да не го баннат от Google.
В момента е с фармацията на маркет хеалт като временно решение.
вие какво бихте направили?
 
Последно редактирано:
От: Чудя се какво да правя с този домейн?

Ако сложиш GenBucks, евентуално ще го разкарат от индекса.
Когато имаш време и идеи можеш просто да замениш GenBucks с нещо друго и да го върнеш в индекса за кратко време.
Или съм в грешка?

Според мен набави малко уникален content и го остави така, докато не измислиш какво да правиш.
После на стар и авторитетен домейн ще бъде по-лесно да развиваш дейност.
 
Последно редактирано:
От: Чудя се какво да правя с този домейн?

Ами доколкото знам веднъж разкарат ли те, тоя домейн ти остава вече само за Yahoo! и MSN да оптимизираш, понеже в Г повече няма да го индексират. Coolice беше казал, че ако се сложи на някой блог в блогър може да се върне, обаче това не става винаги.

Иначе аз така или иначе съм запланувал да направя един доста мащабен health blog към сайта, обаче ми се щеше и да го монетизирвам чрез афилиейт. Още повече че името на домейна не е много като за блог. :)

Иначе плановете са след 1-2 години да почна да се занимавам с дропшипъри. Дотогава ще събера информация и пари за легалната част + оборота. Та с две думи търся начин да направя репутация на магазин за здравни продукти без да баннат домейна. Мисълта ми е, че след като домейна стане стар и авторитетен, няма да го ползвам за афилиейт. :)
 
Последно редактирано:
Re: От: Чудя се какво да правя с този домейн?

Та с две думи търся начин да направя репутация на магазин за здравни продукти без да баннат домейна. Мисълта ми е, че след като домейна стане стар и авторитетен, няма да го ползвам за афилиейт. :)
В такъв случай, както вече писах, набави една дузина качествени, unique статии по темата и го остави домейна да старее :)
 
Май така и ще направя. И евентуално ще пускам по някой афилиейт линк в статиите.
Мислех да оставя темплейта на маркет хеалт, обаче sales copy-то им е много калпаво написано по мое мнение. Особено първите три реда, които са най-важните. Така че гадно че домейна е такъв, обаче блог ще бъде засега. :)

Edit: Изникна един въпрос:
В бъдеще сайта, от който ще продавам стоките от дропшипъри, ще бъде на домейна с тиретата. Ако сложа на този без тиретата билкова фармация от генбъкс, и го баннат, предполагам че ще мога да го пренасоча към другия, без да му навредя?
И другото - ще предаде ли link juice, въпреки че е баннат?
 
Последно редактирано:

Горе