Шаблон за видеосподеляне или не!?

kakafon

New Member
Здравейте, :)
имам идея да направя сайт за споделяне(темата е такава че повече ще се налага автора на сайта да ъплоудва) на видео на специфична тематика. Нямам много опит освен че се занимавам с форум и с неговата популяризация. Искам да ви питам няколко неща:

  1. Дали да използвам шаблон за такъв сайт или да заложа на уникалност - какво ще загубя и спечеля с едното и с другото?:shock:
  2. На правилен път ли съм да си мисля че мога да свалям такова видео от други сайтове и да го качвам в своя собствен и не е ли по-удачно да пускам линкове към тях, както имам във форума си например скрипт за youtube и vbox например(всъщност те няма да са основните източници)?
Благодаря ви предварително!:)
 
Последно редактирано:
От: Шаблон за видеосподеляне или не!?

1. С уникалност печелиш признание, че си се захванал сериозно. Хората очакват да се появяваш във Facebook и изобщо да се мяркаш тук-там и те приемат добре, когато го правиш (и обратното). Дали ще го направиш - ти си прецени.
2. Не, не си на правилен път. Обикновено това е съдържание, към което някой ще има претенции за авторство. Като цяло не е добре да крадеш, защото ако е текстово, Google ще те накаже, а ако е някакво друго - потребителите ти ще те изядат.

Ако си се захванал с нещо сериозно, прави го сериозно. Това ще рече по трудния начин.
 
От: Шаблон за видеосподеляне или не!?

1. С уникалност печелиш признание, че си се захванал сериозно. Хората очакват да се появяваш във Facebook и изобщо да се мяркаш тук-там и те приемат добре, когато го правиш (и обратното). Дали ще го направиш - ти си прецени.
2. Не, не си на правилен път. Обикновено това е съдържание, към което някой ще има претенции за авторство. Като цяло не е добре да крадеш, защото ако е текстово, Google ще те накаже, а ако е някакво друго - потребителите ти ще те изядат.

Ако си се захванал с нещо сериозно, прави го сериозно. Това ще рече по трудния начин.

Добре ..но все пак има ли някой предпочитан шаблон, който може да бъде пуснат и на български? МОже ли да се пипа в кода на този шаблон и по принцип по този начин да се монетизира сайата!?
 
От: Шаблон за видеосподеляне или не!?

Пропуснах да напиша че темата на видеото не претендира за авторски права.
 
От: Шаблон за видеосподеляне или не!?

Какво ти трябва за сайт за видео споделяне:
1. Читав хостинг, с поддръжка на ffmpeg и т.н ако ти като администратор или потребителите ще добавят съдържание. Нужни са кодеци за конвертиране на клиповете. Много, ама много място и много трафик ако сайта набере популярност.
2. Хубаво написана система, позволяваща както ъплоуд така и добавяне от други сайтове ( YouTube, Vbox7, Metacafe и т.н ). Модули към нея за потребители, групи, лс-та, форум и т.н.
3. Добре пипнат темплейт, за предпочитане авторски
4. Добавяне и споделяне на съдържание в социалните мрежи, директории и каквото още се сетиш
Това ти е на първо четене.
За съжаление обаче и ти бързаш като пале пред майка си да монетизираш веднага. Това не става така. Нали си правиш сметката, че освен теб тази идея имат още стотици като теб и всеки ден като гъби никнат хиляди подобни един на друг сайтове с едно и също съдържание? Втори Vbox няма да направиш, бъди сигурен ;) Не че искам да кажа нещо лошо или да те обезверя, но клиповете са едни и същи почти навсякъде в проекти, подобни на твоя и с повтарящо се съдържание и малко посещения мисля, че няма да изкараш кой знае колко... Така че не бързай да монетизираш.
Отсей си като хората идеята, отдели си начален капитал за старт ( да си платиш за домейн, хостинг, готова система ) и дерзай :)
 
От: От: Шаблон за видеосподеляне или не!?

Какво ти трябва за сайт за видео споделяне:
1. Читав хостинг, с поддръжка на ffmpeg и т.н ако ти като администратор или потребителите ще добавят съдържание. Нужни са кодеци за конвертиране на клиповете. Много, ама много място и много трафик ако сайта набере популярност.
2. Хубаво написана система, позволяваща както ъплоуд така и добавяне от други сайтове ( YouTube, Vbox7, Metacafe и т.н ). Модули към нея за потребители, групи, лс-та, форум и т.н.
3. Добре пипнат темплейт, за предпочитане авторски
4. Добавяне и споделяне на съдържание в социалните мрежи, директории и каквото още се сетиш
Това ти е на първо четене.
За съжаление обаче и ти бързаш като пале пред майка си да монетизираш веднага. Това не става така. Нали си правиш сметката, че освен теб тази идея имат още стотици като теб и всеки ден като гъби никнат хиляди подобни един на друг сайтове с едно и също съдържание? Втори Vbox няма да направиш, бъди сигурен ;) Не че искам да кажа нещо лошо или да те обезверя, но клиповете са едни и същи почти навсякъде в проекти, подобни на твоя и с повтарящо се съдържание и малко посещения мисля, че няма да изкараш кой знае колко... Така че не бързай да монетизираш.
Отсей си като хората идеята, отдели си начален капитал за старт ( да си платиш за домейн, хостинг, готова система ) и дерзай :)

Много полезен пост..и за монетайзинга май си прав!
А колко вероятно може да струва една такава читава система?......знам ,че зависи и че е много относително, но нека да си направя сметката в общ план.
 
От: Шаблон за видеосподеляне или не!?

FFMPEG Хостинг:
Най-евтините варианти започват от 2.95$ на месец и то при заплащане за 2 години. Има 2 хостинг компании, предлагащи заплащането да се извършва месец за месец, съответно плановете им започват от 2.95$ и 4.95$.
Ето ти линкове:
Cirtexhosting.com
Cheapwebhostinghouse.com
Hosting-marketers.com

На последните две съм бил клиент и нямам забележки.

Системите са в зависимост от функциите, които имат. Има безплатни ( Vidiscript, Ostube, Clip-Bucket ), които само привидно са безплатни, free версиите са силно орязани, нямат плъгини за добавяне на клипове от други сайтове и поддържат само community и потребителите в него да качват клипове или музика. Може да разгледаш и PHPMotion. Лошото на всички тези е че за всяка отделна екстра ти съдират кожата, за махане на линкове към тях, за плъгини и т.н. Виж цените в сайтовете им.
Разгледай PhpMelody - лично за мен много добра система, ако не се лъжа с всичко излиза към 70-80 евро, но не съм много сигурен. Неудобство при нея - потребителите не могат да качват, добавят съдържание само с линкове от други сайтове. Подлежи на невероятно модване.
Трябва ти и що годе професионален дизайн, различен и разчупен от стандартните теми, с които тези системи вървят, и сам се сещаш защо.
Това ти е ориентировъчно за начало. Сам си прецени ;)
Иначе винаги може да изпробваш Wordpress, има чудесни безплатни плъгини и теми за него :)
 
От: Шаблон за видеосподеляне или не!?

Всичко хубаво, но не видях никъде кирилизация на тези шаблони!:)
 
От: Шаблон за видеосподеляне или не!?

Кирилизация на шаблон ;)
Готин, това НЕ са шаблони, а скриптове или CMS-и за сайтове с музикално и видео съдържание! PhpMelody има локализация на БГ, другите ще трябва да си ги преведеш...
 
От: Шаблон за видеосподеляне или не!?

:confused:
Въртя суча все около PHPBB.
Благодаря ти за това че ми помогна!
 
От: Шаблон за видеосподеляне или не!?

Няма защо :)
Само да ти кажа, че с PhpBB едва ли ще имаш успеваемост за това, което искаш. Все пак е система за форуми. Успех!
 
От: От: Шаблон за видеосподеляне или не!?

Няма защо :)
Само да ти кажа, че с PhpBB едва ли ще имаш успеваемост за това, което искаш. Все пак е система за форуми. Успех!
A не! Ти не ме разбра, имах предвид, че понеже там ми е малкия опит и все правя аналогии.....
Между другото .поискаха ми 800 лева и 1 месец за изработка за уникален дизайн и пълна функционалност.
Как ви се струва това?
 
От: Шаблон за видеосподеляне или не!?

Без линк към портфолио никак не ни се струва.
 
От: Шаблон за видеосподеляне или не!?

Без линк към портфолио никак не ни се струва.

Напълно съгласен :) Уникален дизайн и пълна функционалност? Сиреч да ти напишат cms за видео споделяне и да си е само твой?
За тези пари може да си купиш готова система, доживотни ъпдейти, дизайн и модове към нея. Даже ще ти останат :)
 
От: Шаблон за видеосподеляне или не!?

www.waisys.net - от това студио получих офертата. Дадох им насоки за дизайна и за някои специфики. Плащам 20 % до изчистване на детайлите и дизайна и после останалата част.
 
От: Шаблон за видеосподеляне или не!?

За колко време мислиш, че ще възвърнеш инвестицията?
 
От: От: Шаблон за видеосподеляне или не!?

За колко време мислиш, че ще възвърнеш инвестицията?

За първата една година, като се има предвид начините по които съм избрал да го популяризирам!
 
От: Шаблон за видеосподеляне или не!?

Не знам Waisys на какво дередже са сега, макар че предвид новия им уебсайт мога да предположа, но преди бяха известни като "компанията" с най-много хакнати лични проекти: то не беше mbox7, не бяха чудеса. С мой приятел сме се опитвали да си поръчаме уебсайт от тях – ей така, за пробата, но така и не успяха да ни грабнат като клиенти, тъй като:
- Човекът, с когото разговаряхме, беше на 16. Твърдяха, че в екипа си имат един, който е на 19 или нещо подобно, в което няма нищо лошо, де, обаче:
- Не поискаха да се видим, за да обсъдим проекта.
- Не поискаха да ни дадат телефон, на който да се свържем с някой от екипа им.
- Не се представиха, дори едно име не пожелаха да ни кажат.
- Дори не изслушаха какво искам преди да ми кажат цена.
- Като споменах договор, както се казва в едно небезизвестно интервю – изчезнаха безкрайно. Все едно ги заплаших с всички видове телесни щети.

Освен това, поради един случай отпреди няколко месеца, знам за домейн, който някой от "екипа" им открадна – не от мен, но това е без значение. Име няма да назова публично (но някой ако има огромна нужда да го научи, може да ме пита на ЛС), но схемата беше "прехвърли ми домейна, ще ти пратя парите".

Но това са единични случаи, де. Надявам се да не съм съсипал незаслужено нечия репутация, пък и в крайна сметка ти си решаваш чий клиент ще си.

И все пак аз лично не бих им се доверил на оферта за дизайн:

http://waisys.net/ vs. http://rttheme3.templatemints.com/

Ако те интересува само дизайн, мога да ти дам оферта, но нямам времето да поема програмирането и поддръжката на подобен уебсайт. Пък ако не искаш – поне ми пиши едно ЛС да те консултирам какво да гледаш, за да знаеш дали са ти дали качествена оферта.
 
Последно редактирано:

Горе