Шопико, демек Гомбашоп , SaaS-a на суперхостинг - смях и безобразие

Да да, апито е само за продукти, статии, артикули, наличности - разни неща за req към ERP евентуално, и webhooks. Не може теми, и аз това ми стана странно, че уж тея имах надежда, че ще се развият в правилната насока, не в най-лесната, но съм грешал.
Бая има да тичат след Shopify... на светлинни години са от него все още.
 
Писал съм го много пъти, пак ще го напиша. SaaS е за новаците в e-commerce, но в един момента, ако решат да правят по-сериозен бизнес, минавата на Open Source или Custom решения. Всичко друго губи смисъл да си го дъвчем отново и отново. Не върви някой про девелопър, който има солиден опит с всякакви системи да седне да реве колко са спънати SaaS решенията. Все едно слонът да се оплаква колко му е малък на комара. ;) За различни неща става дума, различни възможности и различни потребителски нужди. ;)
 
Писал съм го много пъти, пак ще го напиша. SaaS е за новаците в e-commerce, но в един момента, ако решат да правят по-сериозен бизнес, минавата на Open Source или Custom решения. Всичко друго губи смисъл да си го дъвчем отново и отново. Не върви някой про девелопър, който има солиден опит с всякакви системи да седне да реве колко са спънати SaaS решенията. Все едно слонът да се оплаква колко му е малък на комара. ;) За различни неща става дума, различни възможности и различни потребителски нужди. ;)
За лични проекти никога няма да си навра главата в торбата и да използвам SaaS.
Но като дойдат клиенти и кажат нещо странично от бизнеса ми "Абе можеш ли да бутнеш малко тоя темплейт" и филма започва :D
 
За лични проекти никога няма да си навра главата в торбата и да използвам SaaS.
Но като дойдат клиенти и кажат нещо странично от бизнеса ми "Абе можеш ли да бутнеш малко тоя темплейт" и филма започва :D
Това е защото разбираш и си имал опит. Но не седят така нещата за някоя мацка, която прави някакви ръчни бюжута и иска просто да има някаква карта, през която да продава. И има време да не учи, а с няколко клика и тук таме някое друго видео да си оформи някакво скромно онлайн магазинче. И на мои познати са ми го казвали. И горе долу е мъка, но започнат ли да искат някакви функционалности, там вече е тегавата работа. ;) Но му пука на пича с олигами дали има филтри по типа хартия или някакъв ъпселинг в картата. ;) Важното е да не отнема време и да върши някаква работа. А за оптимизация - там няма да си отварям остата. ;)
 
Това е защото разбираш и си имал опит. Но не седят така нещата за някоя мацка, която прави някакви ръчни бюжута и иска просто да има някаква карта, през която да продава. И има време да не учи, а с няколко клика и тук таме някое друго видео да си оформи някакво скромно онлайн магазинче. И на мои познати са ми го казвали. И горе долу е мъка, но започнат ли да искат някакви функционалности, там вече е тегавата работа. ;) Но му пука на пича с олигами дали има филтри по типа хартия или някакъв ъпселинг в картата. ;) Важното е да не отнема време и да върши някаква работа. А за оптимизация - там няма да си отварям остата. ;)
Има си плюсове има и минуси но плюсовете са много повече при начинаещите или тези които просто искат да продават.
 
https://cloudcart.com - тези ползва ли ги някой? Все по-често ги засичам, увеличават капитализация май? Дали на добра технология, или заради грешки фундаментални в съмъркарт /шопико/ гомба?

Тия баха сключили някакво партниорство с Unicredit преди време, очевидно там играта е малко по-голяма от останалите, техния софтуер на фона на останалите бг играчи е по-добър и мисля че са и на международния пазар не само вътрешно. Аз исках да ги пробвам преди време но след като ми заявиха че за да добавя втора валута в магазина реално не мога а трябва нов магазин да правя, се отказах.
 
Писал съм го много пъти, пак ще го напиша. SaaS е за новаците в e-commerce, но в един момента, ако решат да правят по-сериозен бизнес, минавата на Open Source или Custom решения. Всичко друго губи смисъл да си го дъвчем отново и отново. Не върви някой про девелопър, който има солиден опит с всякакви системи да седне да реве колко са спънати SaaS решенията. Все едно слонът да се оплаква колко му е малък на комара. ;) За различни неща става дума, различни възможности и различни потребителски нужди. ;)

Ти май не разбираш значението на Software as Service. Дали ползваш SaaS или не зависи от нуждите който имаш, защото SaaS не е само ecommerce. Oracle,SAP,SalesForce и т.н. са компаний печелещи милярди от свойте SaaS услуги пък като им погледнеш клиентите не ми изгледат като тепърва да са открили компютъра. Защото по твоята логика и да ползваш gmail е за новаци. Истинските мъже биха си купили машина, инсталирали mail service и сами да го менажират нали щото е нещо къстъм и е по яко и е open source. Същото важи и за хостинг-а. Така че хората който реално с бизнес се занимават в много голяма част ползват SaaS услуги просто защото не могат да разбират от всичко и да отделят ресурси за поддръжка на всичко.
 
Да, за това пиша, защото не знам. Къде се бръкна и ти да ми сравняваш SalesForce с Шопико. :) Значи между SaaS и SaaS, както между Open Source и Open Source има голями и необятни разлики. И Ферари е кола и Трабант е кола. Но ако четеш и следиш добре заглавието на темата, щеше лесно да се ориентираш. И повярвай ми, SalesForce специално е много далеч от идеята на SaaS, каквато сме свикнали да имаме. Не знам допирал ли си се на нея, или говориш общи приказки, но SalesForce специално дават абсолютно всякаква свобода на девелопърите си да разширяват възможностите на един магазин. На хронта може да е каквото искаш, на бека имаш всичко нужно и екип, които могат да обогатяват. И SalesForce е по-скоро платформа за управление на процесите в комерса, като можеш свободно към нея да интегрираш каквото решиш. SAP и Oracle също, като една от възможностите им е да предоставя чрез екипи SaaS. браааааат. ;)
 
Да, за това пиша, защото не знам. Къде се бръкна и ти да ми сравняваш SalesForce с Шопико. :) Значи между SaaS и SaaS, както между Open Source и Open Source има голями и необятни разлики. И Ферари е кола и Трабант е кола. Но ако четеш и следиш добре заглавието на темата, щеше лесно да се ориентираш. И повярвай ми, SalesForce специално е много далеч от идеята на SaaS, каквато сме свикнали да имаме. Не знам допирал ли си се на нея, или говориш общи приказки, но SalesForce специално дават абсолютно всякаква свобода на девелопърите си да разширяват възможностите на един магазин. На хронта може да е каквото искаш, на бека имаш всичко нужно и екип, които могат да обогатяват. И SalesForce е по-скоро платформа за управление на процесите в комерса, като можеш свободно към нея да интегрираш каквото решиш. SAP и Oracle също, като една от възможностите им е да предоставя чрез екипи SaaS. браааааат. ;)
Търговец или консултант ти е длъжността?
 
Да, за това пиша, защото не знам. Къде се бръкна и ти да ми сравняваш SalesForce с Шопико. :) Значи между SaaS и SaaS, както между Open Source и Open Source има голями и необятни разлики. И Ферари е кола и Трабант е кола. Но ако четеш и следиш добре заглавието на темата, щеше лесно да се ориентираш. И повярвай ми, SalesForce специално е много далеч от идеята на SaaS, каквато сме свикнали да имаме. Не знам допирал ли си се на нея, или говориш общи приказки, но SalesForce специално дават абсолютно всякаква свобода на девелопърите си да разширяват възможностите на един магазин. На хронта може да е каквото искаш, на бека имаш всичко нужно и екип, които могат да обогатяват. И SalesForce е по-скоро платформа за управление на процесите в комерса, като можеш свободно към нея да интегрираш каквото решиш. SAP и Oracle също, като една от възможностите им е да предоставя чрез екипи SaaS. браааааат. ;)

Аз не ги сравнявам точка по точка кой какво предлага и как го предлага, но че предлагат един вид услуга SaaS е очевидно. Понеже твоето твърдение че SaaS било за новаците това предизвика коментара ми. Така че недей да генерализираш. Има си много сериозни бизнеси който си ползват SaaS ecommerce и са много повече от тези който си наемат фирми да им правят специално за тях магазини. Това вече каква гъвкавост ти дава една система спрямо друга е отделен въпрос.
 
Аз не ги сравнявам точка по точка кой какво предлага и как го предлага, но че предлагат един вид услуга SaaS е очевидно. Понеже твоето твърдение че SaaS било за новаците това предизвика коментара ми. Така че недей да генерализираш. Има си много сериозни бизнеси който си ползват SaaS ecommerce и са много повече от тези който си наемат фирми да им правят специално за тях магазини. Това вече каква гъвкавост ти дава една система спрямо друга е отделен въпрос.
Аха. Ясно. Дай сега да видим първо да разграничим какво е SaaS и какво е CRM....и друго, да сериозни фирми ползват споменатите от теб услуги, но към клиентската си част е къстам....Тези услуги са внедрени към бизнес процесите и имат опция, подчертавам имат опция, за e-commerce интеграция. Щом си решил да ползваш SAP, Salesforce и такива, си много далеч от това, което хората имат като идея за SaaS.
 
Какво разбират хората и какво всъщност е са две отделни теми. То и бай Пешо под демокрация разбира че може вече да си хвърля боклука на улицата ама дали го е разбрал правилно.

 
Последно редактирано:

Горе