Шум в ушите..

EASYSURVIVOR

Well-Known Member
Някой сблъскал ли се е с подобен проблем.. от няколко дена имам проблем .. имам един звук в ушите като съм на тихо място се увеличава като съм сред хора не се усеща.. преди 2 дена ме заболя главата отзад, по точно тила събудих са през 3.30 сутринта.. след което на следващия ден ме болеше врата и гърба.. може би съм се схванал щото седях на дивана с лаптопа.. и подозирам че оттова може да е.. сега след 2 дена не ме боли , но това усещане на леко бръждене като си легна вечер или сутринта като се събудя все едно тв-то като няма сигнал.. такъв звук.. Не го усещам като шум в ушите,а по точно като напрежение на врата.. но е дразнещо, и като си помисля зза него се увеличава още повечче.. някой сблъскал ли се е с подобни проблеми? някакви решения


П.С. наскоро ми изписака едни очила диотрични и ги нося отскоро , може ли да е заради тях нещо.. или нямат общо.
 
От: Шум в ушите..

И от очилата може да е, ама си премери кръвното и си прегледай сърцето. Изобщо ходи по лекари и не чакай, а и се раздвижвай, за да имаш добро оросяване и кръвообращение.
 
От: Шум в ушите..

Мое предположение. За това може да ти помогне само едно нещо - китайска гимнастика. Има специални упражнения за разтягане на шийните прешлени.
Мисля, че имаш прищипване на нерв в шийните прешлени или имаш назъбване на шиечните дискове (не съм сигурен за медицинските термини), възможно е и възпаление на нервните окончания. Много хора с моята професия, които седят дълго време на стол имат подобни проблеми - шум в ушите, световъртеж, болки в областта между плешките и нагоре.
Ако решиш да пробваш с медикаменти, вместо с гимнастика, си вземи витамини B-комплекс или Невробекс. Но горещо те съветвам и тогава да комбинираш с китайски упражнения за шиечните прешлени. 10 мин на ден са ти напълно достатъчни.

ПС: Не си единствен с подобни оплаквания. Масово е.
 
От: Шум в ушите..

аз имах подобен проблем преди няколко седмици, но беше пукане, а не шум. Ходих на лекар и общо взето не се разбра от какво е, предписаха ми капки, капах се с тях (забележете) в носа и трябваше да намаля натоварването (секса) до 5-6 пъти седмично.
Мина ми.
Общо взето е проблем с кръвното и натоварването плюс евентуално запушване на евстахиевите канали
 
От: Шум в ушите..

аз имах подобен проблем преди няколко седмици, но беше пукане, а не шум. Ходих на лекар и общо взето не се разбра от какво е, предписаха ми капки, капах се с тях (забележете) в носа и трябваше да намаля натоварването (секса) до 5-6 пъти седмично.
Мина ми.
Общо взето е проблем с кръвното и натоварването плюс евентуално запушване на евстахиевите канали
Хахаа... разби ме! Надявам се, да си си върнал натоварването ;)
Да не бачкаш като жиголо?
 
От: Шум в ушите..

Относно натоварването познати се шегуваха че е трябва да потърся второ мнение :)

Иначе дневното ми натоварване е общо взето
- натискане на копчетата на клавиатура с 2 ръце
- повдигане на вилица с кюфте на нея с 1 ръка
- повдигане на халба с бира с 1 ръка
- секс (тук искам да натъртя на това) БЕЗ ръце !

Като изключим шегата след като спазвах лекарските предписания ми мина след около 10 дни, така че трябва да се има търпение, не става бързо.
Другото интересно което каза докторката е че не трябва да се използват клечки за уши изобщо, защото почистват привидно външните боклуци, и набутва други навътре, което е много лошо.
 
Последно редактирано:
От: Шум в ушите..

Хубаво е някой да ти покаже. Можеш да започнеш с едно много лесно и просто упражнение. Изправяш се прав, навеждаш се леко напред с максимално изправен гръбнак. След това вдигаш и изпъваш ръцете напред с дланите нагоре, като главата също трябва да гледа напред. След това само едната ръка я изпъваш колкото можеш напред пред другата и я връщаш. Някъде около 4-5 cm. След това изпъваш другата ръка и връщаш. При изпъванена на ръката вдишваш, при връщане издишваш. Старай се тялото ти да запази леко приведената стойка с изправен гръбнак и дланите нагоре. Това го правиш около 30 сек. , почиваш малко и го повтаряш. Това е достатъчно, за да изпиташ облекчение в шийните прешлени след 2-3 дни. В началото го прави 3-4 пъти на ден. Упражнението стимулира притока на кръв към мозъка и освобождава схванатите мускули и нерви в основата на шията и гръбнака.
Упражнението е много полезно, защото работи върху мускули на гръбнака, които почти никога не движим. Но изглежда малко смешно с това привеждане. Гледай да го правиш някъде усамотено, за да не те бъзикат и да те откажат.
Друго много просто упражнение да правиш полукръг с главата. 10 пъти в едната посока, 10 пъти в друга. Не го прави бързо и не навеждай главата много назад, за да не натоварваш излишно гръбначните прешлени. Когато имаш проблеми, го прави поне по веднъж на 1 час. Особено ако се застояваш дълго време.
 
От: Шум в ушите..

щом става дума за здраве не бих се отказал пък да кажат какво искат.. да май сериозно трябва да спортувам, жалкото е че започваме когато нещата станат сложни.. четох по интернет че този шум можело да остане завинаги.. аз още вчера иначе започнах леки упражнения щот се досетих че може да е от застояване щото ме болеше гърба..
 
От: Шум в ушите..

щом става дума за здраве не бих се отказал пък да кажат какво искат.. да май сериозно трябва да спортувам, жалкото е че започваме когато нещата станат сложни.. четох по интернет че този шум можело да остане завинаги.. аз още вчера иначе започнах леки упражнения щот се досетих че може да е от застояване щото ме болеше гърба..

И аз бях така, това стоене пред компа убива.
Движение му е майката, вземи си едно куче и го разкарвай, фотоапарат и ходи да снимаш, купи си колело...
 
От: Шум в ушите..

Отивай бързо на лекар, защото тинитуса не е въобще шега работа. Проблемите с ушите трябва да се лекуват веднага ако има нужда. Не се шегувам.
 
От: Шум в ушите..

Ако си от София, ходи в УНГ отделението в ИСУЛ. Шумът в ушите (тинитус) може да е напълно безобиден, но може и да е признак на сериозно заболяване.
 
От: Шум в ушите..

Отиди на частно. 20 лв. ли ти струва здравето?
 
От: Шум в ушите..

Има си и спешни кабинети, но така или иначе ще ходиш при специалист, така че дали ще са 20 или 30 лева за прегледа, няма да ги избегнеш.
 
От: Шум в ушите..

Човек отивай веднага на частен кабинет, може да береш ядове на по-късен етап. Даже много време си чакал. При тези случаи е от изключителна важност да действа първите 2-3 дни.
 
От: Шум в ушите..

от четвъртък го усещам.. по точно от вчера ми стана ясно.. имам болки и на врата , постоянно ми се иска да си лежа като си лежа ми е добре ако съм прав почва да ми тежи главата..
 

Горе