Щатите още по-зле

Re: От: Re: Щатите още по-зле

"The main reason for the lower-than-expected second-quarter figure was that consumer spending virtually ground to a halt, growing by just 0.1%, compared with 2.1% growth in the first quarter."

не мога да отрека че консумър спеднига влие но спокоино мога да кажа дотук 2011 е много по добра за бизнеса от 2009 например ... едно поскъпване на долара обаче допълнително ще услади подобряването :)
 
От: Re: От: Щатите още по-зле

Sparc, Ще расте вътрешният им дълг това не е страшно. САЩ са това което са поради 2 прични, военна мощ и спекула за световен жандарм и че са резервана валута. Все още над 70% от активите на вскчи глобално са в долари, въпреки всичко което става в УСА, го държат да не се обезцени, щото нали знаеш пари ще губят. Китайите, са притежатели на най-големи доларови резерви и кредитори по ДЦК. Американците имат оферта от ниския долар, та и затова не вземат мерки да го вдигат.
 
От: Щатите още по-зле

Само не знам що си мислите, че америка ще си загуби стратегическото преимущество, след тея скъпи войни дето води. И двата плана за разрешаване на дълговата криза са добри за американците, другото са политически битки само.

А и ако избере, по непопулярното решене, като фалит, ше го духаме всички. Щом при не-глобален пазар `23 година америка повлече целият свят, сега не си го представям просто, сигурно ше се върнем 10-15 години на зад.
 
Re: От: Щатите още по-зле

Съгласен съм Coolice, и аз го четох това онзи ден. Разликата обаче е в момента сме в дългова глобална криза и източника на всичко това го отнася в момента, колкото ида са големия японците не са като хамериканците, пазарната конюнктура е била различна, пазарните настроения са различни и гледай сега най-важното нещо технологиите. Сега с едно щракване на бутона десетки милярди могат да си заминат от един актив в друг, 4-5 човека имат власт да вземат инвестицонно решение което е на стойност милярди долари, но вземат ли го ще повлекат други съ себе си и ще се търси обежищте, кое ще е това. В ЕС ще се засилят още по големите спекулации, че ЕС няма одържи дълговата криза, остава Китай и развите пазари, ама и там нещата не са розови, остават комодитата (злато и храни) по малко петрол.

технологиите и тогава ги имаше електронно стадо както му е тремина една година по рано изтегли милиарди от азиатските тигри за една нощ и ги фалира петрола отиде на $9 и Русия също фалира... не споря с теб просто не мисля че положението е толкова зле :)
 
От: Re: От: Щатите още по-зле

технологиите и тогава ги имаше електронно стадо както му е тремина една година по рано изтегли милиарди от азиатските тигри за една нощ и ги фалира петрола отиде на $9 и Русия също фалира... не споря с теб просто не мисля че положението е толкова зле :)

Да така беше, само дето сега е отворен и пътя за милиони индивидуални инвеститори/спекуланти. Понеже от доста време се занимвам с това, и психологията на пазара е сериозно нещо, това и сега си мисля те ще изтеглят милярдите, ще стане един глад за ликвидност и малките индивидуални инвестирои и те ще последват малко по късно. Като цяло ще има огоромни загуби в УСА, ако се случи, а това там случи ли се и цял свят няма да остане длъжен и те ще ги последват, как ще скачат комодитата не ми се мисли.

А положението е лошо, че в Япония се спука пазара НИ и фонодовия. В УСА случая е по-лош - ще им го свалят не заради балоните, а заради неплатежеспособността а УСА живее поради факта, че има огормни кредити (от отдавана се спука балона на НИ и още не е намерил дъно). Това понижение, че оскъпи финансирането а то ще има отзвук както в микрото така и в макрото, пак ще почанат едни банки да фалират, едни хора да остават на улицата и т.н. Като вкараш в сметките над 115 трлиона дефиците по соц. програми, става лошо.
 
Re: От: Re: От: Щатите още по-зле

Да така беше, само дето сега е отворен и пътя за милиони индивидуални инвеститори/спекуланти. Понеже от доста време се занимвам с това, и психологията на пазара е сериозно нещо, това и сега си мисля те ще изтеглят милярдите, ще стане един глад за ликвидност и малките индивидуални инвестирои и те ще последват малко по късно. Като цяло ще има огоромни загуби в УСА, ако се случи, а това там случи ли се и цял свят няма да остане длъжен и те ще ги последват, как ще скачат комодитата не ми се мисли.

А положението е лошо, че в Япония се спука пазара НИ и фонодовия. В УСА случая е по-лош - ще им го свалят не заради балоните, а заради неплатежеспособността а УСА живее поради факта, че има огормни кредити (от отдавана се спука балона на НИ и още не е намерил дъно). Това понижение, че оскъпи финансирането а то ще има отзвук както в микрото така и в макрото, пак ще почанат едни банки да фалират, едни хора да остават на улицата и т.н. Като вкараш в сметките над 115 трлиона дефиците по соц. програми, става лошо.


аз затова написах че спекулантите са много разнопосочно настроени ще поскъпне ли долара няма ли да поскъпне... какво точно ще се случи ще паднели петрола ще се качили.... значи спекулантите може да се опитат да направят спица на комодитата но спецялно за петрола САЩ са консуматор на 25% от всичкия петрол, като имат проблеми в икономиката цените са му за надолу все пак 1/4 от пазара се свива потряблението.... спекулнатите не могат да компенсират свито потребление за по дълъг период от известно време (да кажем няколко седмици... освен че трябва да ролват фючърсите, за да не получат 1000 барела петрол пред рафинерията физически ;) тряба и да купуват по толкова нови фючърси за да компенсират свито потребление на 25% от пазара и това само за да държът центата без да я катерят месец след месец след месец което е невъзможно) освен това хеджфонд мениждърите в сащ не са глупаци някои от тях си правят парите като клатят спекуланти и имат ресурс да ги клатят (пример от март месец не е нормално да те залее цунами да ти гръмнат ядрените реактори да няма ток производства да спрът и валутата ти да тръгне да поскъпва ама се случи)

златото си мисля че ще го балончат но не бих го отиграл... ама знам ли за другите комодите ... които е с дълга стратегия и държи дефенсив стокс по добре да е пас от пазара си мисля... а които му се спекулира или ще направи много или ще занули някои акаунт и двата сценария са еднакво вероярни... ще видим какво ще стане
 
Последно редактирано от модератор:
От: Щатите още по-зле

Дам съгласен, съм със всичко и аз точно така ги виждам неща, но проблема е че сме на борсово ниво. Нали знаеш в long term как ще се наебе GDP-то от там как ще рефлектира на борсите и т.н. Аз исках да кажа в дългосрочен план е лошо положението, не могат си позволят още няколко милиона на улицата. Пък американците са мизерници, над 70% от БВП се сформирира в услугите, Джапанките са спартанци в условия на производство. УСА направиах грешка изнесоха си прозиводствените линии на изток, и вкраха голям процент от труда в супервазйзване, сега като забуксуват още по-лошо би станало. Четох преди време на Financial Times, статия че имаме всички условия за 2ра голяма криза. Абе като цяло в момента стои над бомба със закъснител. Никак не са розови нещата там. Пък не мога ги разбера и тези дето бленуват да бягат там.

Къв кеф отиваш бачкаш средно взмаш 40к на година 35-40% директно ти приспадат от брутото. После докато покриеш всички разходи и заеми, виждаш пари едвам за нещо що годе за работническа класа си осигуряваш. За да искаш нещо повече да покажеш, че и ти принадлежиш към обществото на хубави стандрт, взимаш си кредити и хоп welcome to monetary slavery :D
 
От: Щатите още по-зле

и хоп welcome to monetary slavery :D
Интересен икономичеки термин въведе. Аз обичам да обобщавам нещата:
DEBT = MONEY = DEBT
In Debt we Trust!
eliminate-debt-save-money.jpg



moneytrap4.jpg
 
Последно редактирано:
Re: От: Re: От: Щатите още по-зле

щото в бг и толкова не се взимат.. поне не лесно от неквалифицирани е по скоро изключение като ибягат семеисто както често се случва дохода става двоен... а разходите са си почти същите... малките бизнеси не кретат едвам едвам като в бг а осигуряват ако не огромен то достоен доход и възможност да разстеш ако не в нишата си то и в други ниши... а да не говорим че доста неща са по евтини от бг и то почти като почнем от колите с големи двигатели :)... само здрвната им система е куца

и да не говорим колко взимат квалифицираните че тогава човек почва да го хваща яд...
 
От: Щатите още по-зле

Ето това става с американците:


then there was money & debt
D$26D+paint.JPG


В средата на картинката е Niks. :)
 
От: Щатите още по-зле

Е радвам се harkon, за термина сега го измислих :D

Cool така е ама я виж кви са лихвите тук и там, като стана кризата кво стана лихви от пордъка 13-14% и на горе процента в УСА 3-4% :D А и да сме обективни домакинства в УСА до 50к на година са точно 50% и всеки член от тези семейства изпитва нужда от много пари, въпреки всичко което взима пак изпивата нужда от няколко десетки бона да закърпе бюджета си, просто няма как да стане :), те харчат повече от колкото взимат, това им е народо психология кво да правиш.

То само здраванта да куцаше, вземи и социланите и накрая пенсионните - при един борсов срив остават хамериканците без пари. Баси яки живот, през съзанителния си живот бачкаш да изплащаш данъци и накрая като се пенсионираш виждаш нито пари за medicare нито social security щото яко дефиците в УСА хазна, а пенсията ти се разиграва на фондовия пазар.

А за заплащането съм съгласен, но в момента в който там вземат повече пари, вместо си върнат кредитие, взимат още повече и купуват още по скъпи пасиви, щото мисля че ще работят вечно това :D. Най-забвно ми е като се мислят за богати, като цента на имота им скочи - основно поради инфлация, и отиват в банката да им прекалкулира ипотеката на по-висока цена и да си вземат повече кинти, направо умирам от кеф да гледам кви балъци са. И спука се балона, кво стана ипотеките 2-3 по скъпи от имота, ама кво да ги правиш. ТЕ ИЗЖИВЯВАТ АМЕРИКАНСКАТА МЕЧТА :D

П.С. тука не съм анти тяхната система, а анти манталитета на тъпия американец, които косвено повлича света. Ако нямахме борд, нещата в Бг биха много различни, разбира се ако имахме натрупани доста знания и опит. Сега борда е повече + от колкот -. Да се надяваме до няколко години влезем в Еврото, тогава и е БВП яко ще скочи, но сега по-добре е да изчакаме.
 
От: Re: От: Re: От: Щатите още по-зле

Предлагам на всеки, които завърши 18 години в БГ, преди да му дадът личните документи - да изгледа това - http://vbox7.com/play:2e858d4e и да издържи един изпит. Щото видимо нито в училище нито в университетите се учи за финансова интелигентност нито кулутура, това е залеганото от Рокфелерският план за образованието в УСА, забравих кой акт бе, но се прилга в цял свят този модел - модела на пруската армия, само дето е обърнат в образовнието - учиш завършваш доброволно искаш да бъдеш екплотиран и това да ти е кеф, и изкореняване на инициативата за бизнес.

Някой ще каже да ама има толкова специалности в университети, които учат именно това - ще ви кажа как тогава редица финансите, икономисти, счетовдители и прочие водят толкова лош семеен бюджет и са яко на кредити и не знаят кво да правят - щото са влезели в омъгъосъния кръг.

Реално погледнато, за за да се върнат всички лихви и главници - то не трябва да останат нивки пари в обърщение, то и затова си има инфалция изкуствено да вдига доходи и цени, че се изплащат кредитите, ама доста ще се задълбаеем. Като цяло harkon е прав парите идват от дълг => парите=дълг
 
Последно редактирано:
От: Re: От: Re: От: Щатите още по-зле

Реално погледнато, за за да се върнат всички лихви и главници - то не трябва да останат нивки пари в обърщение
И да се изтеглят всички пари от обръщение за изплащане на заемите, пак няма да стигнат.
 
От: Щатите още по-зле

Спомям си, че имаше случай на заведено дело на американска банка срещу длъжник, на когото е отпуснат заем за къща. Длъжникът печели делото, защото срещу парите, които му е отпуснала банката не стои реална стойност - срещу тях стои само дълг.
 
От: Щатите още по-зле

Щатите заемат прекалено голям дял от световната икономика, за да фалират. Нещата ще се оправят скоро...
 
От: Щатите още по-зле

Е идеята е тези пари да ги вложиш в създаването/видоизменението на стока/услуга с по-висока добавъчна стойност(добавяне на нещо полезно) и да реалзираш по-висока възвращаемост и така си покриваш лихвата. То реално тези пари ако се вложат в производство (като цяло в активи), да връщат се, но вложатал ли се в консумация и особено покупкна на пасиви, просто го отпиши. Там като се храрчи всичко до шушка и се тегли кредитит пак да се купуват неща от които няма видма позла, стават и такива красиви съвкупни бюджени дефици.
 
по кредитните карти според реитинга са им и към 20% лихвите на някои... а и Пол Волкър още е жив може да спаси америка отново след като се разбра че QE то на Бренаке не работи) по врмето реигън като е спасявал америка от предната криза и тои е направил лихвите по 20% :)
Paul Volcker, a Democrat,[10] was appointed Chairman of the Federal Reserve in August 1979 by President Jimmy Carter and reappointed in 1983 by President Ronald Reagan.[11] Volcker's Fed is widely credited with ending the United States' stagflation crisis of the 1970s. Inflation, which peaked at 13.5% in 1981, was successfully lowered to 3.2% by 1983.[12]
Volcker raised the federal funds rate, which had averaged 11.2% in 1979, to a peak of 20% in June 1981. The prime rate rose to 21.5% in 1981 as well.
Те и в бг си бяха повярвали че недвижимите имоти няма как да поевтинеят и някои направиха добри пари от това ама една камара народ се набалбука... а даже някои умишлено заложиха едни апартаменти на иметто на фирми към банки и след това им ги харизаха... затова и е такова положценитето виж лошите преструкторираните кредити...

европа общо взето е по социялна от сащ но всяко нещо си има предимства и недостатъци... до някъде.... пенсиите са им частни но с течнени на времето портфолиотата се прменят от такива с обикновени акции към прифърд стокс с гарантиран дивидент и облигации и стига компанията да не фалира и да си дивесивицирал в различни дифенсив стокс ниши ще си получиш пенсията нищо че акцията е паднала на борсата...

п и още нещо се сетих за БГ видяли в инвестора по повод на стаитята на мариян за заплатите и как се присмяха на това 45 годишни да се преквалифицират на ИТта... е един горе долу толкова възрастен човек тогава като се преквалифицира на Майкрософтски системен инжинер (вече я няма тази квалификация - ит профешънъл или нещо се казва) та и тои мина на 6 цифрен доход доста по-бързо от други по млади негови колеги... не го познавам лично но се познавам с дъщеря му

как и да е... ако трябва да съм откровен ако ме попитат бих ли живял в сащ макар че на моменти се замислям отговора е по скоро не...

ама за развиване на бизнес в сащ не може да ме откаже човек по никакъв начин, ако си инициативен всичко върви :) заразлика от БГ където може да си неиницитвен но с връзки и да ти върви или пък да си иниациитивен но без връзки и затова да не ти върви...
 
От: Щатите още по-зле

Спомям си, че имаше случай на заведено дело на американска банка срещу длъжник, на когото е отпуснат заем за къща. Длъжникът печели делото, защото срещу парите, които му е отпуснала банката не стои реална стойност - срещу тях стои само дълг.

Ако стоеше реална стойност още щяхме да сме с 286-ци, защото никой нямаше да инвестира в идеите на предприемачите, защо е просто невъзможно! Ако имаме приблизително 1 милион тона злато = 1,000,000 милиона пари, които за нищо не стигат ( погледнато глобално ).

Много ми се иска някой ден парите да станат с реална стойност, ама е невъзможно!
Или най-готино е да нямат такова значение, както сега ( да са още по илюзорни ):)
 
Последно редактирано:
От: Щатите още по-зле

То мисля че бе някво сравнение на аутсорсигна в БГ и продажби спрямо заплати, ако се не лъжа там се спомена за преклалификация е турдно е ако си бачкал като миньор да станеш софтуерен инжинер.

Аз като цяло говорих за живота в УСА не за бизнеса( не че домакиснствата не се влият от бизнеса), там е невероятно по лесно се прави бизнес от БГ, но за живене аз съм по скоро негативно настроен. Иначе, не знам до каква степен си гледал Договорните, Пенсионните Фонодве дето им разиграват парите - правят широка диверсификация и тя толкова широка че падне ли един пазар повлича и другия. Като цяло се купуват common и Preferred stocks, stock option, obligations и яко деривати - както кава Бъфет - Дериватите са оръжия за масово финансово унищожение. Мисълта ми бе че от отдавана така диверсифицират и купуват, както и ДЦК - работата е там че може и да не фалира, но средната доходност на дивидент спрямо вложение е 3-4-5% или с други думи казано най-рано след 20 години биха си върнали кините от дивидентите. При борсов срив настава яка паника, вложителите теглят вложенията си, а как ги предоставят фондовете - ми просто като затваят позициите тези фондове, а като има паника има и ниска ликвидност и се налага на по ниско да затварят. Идеята е че като се обезцени актива (финансовите инструменти) изтънява и стойността на фонда а като ти чукат на вратата искаме си парите, десетките хиляди които са вложители става страшно, а дори и да не стане една 20-30% обезценка на портфолиото им може и на минус те запрати, а ти в този момент ставаш пенсионер и искаш месечни пари от фонда, ама не получваш нивки пари щото доходоността на фондовете е (-), и се налага да разпродаваш активте си, като цяло лошо е да си пенсионер в УСА. Не случайно най-големият страх на американеца е да остане без пенсия, после без пари и после забравих кво бе.
 
От: От: Щатите още по-зле

Много ми се иска някой ден парите да станат с реална стойност, ама е невъзможно!
Предлагам отсега нататък, който плаща за услуги във форума, да доказва 100% златно покритие на парите си с депозит на злато при Coolice.
 

Горе