Ще взимам рутер - помощ!

От: Ще взимам рутер - помощ!

Да дам и аз един глас за Linksys E4200. От както съм го сложил преди повече от година, не съм го рестартирал, с изключение само когато е спирал тока. @ А за животното WRT54GL v 1.1 няма какво да се каже....с Tomаto-то вярно служи вече повече от 5-6 години.
 
От: Ще взимам рутер - помощ!

Ясно вече знам че скрейпа е Scrapebox.
Всеки от тези 4 човека може да има 2МБ, с които файл от 800МБ се сваля за 6мин, стига разбира се да имаш такъв интернет, щото ако си си платил 3МБ бгпиринг и някакви си 1МБ баш интернет няма да сте доволни :D

явно нищо не разбирам от рутери :) При положение, че максимума, който рутера ти пуска през WiFi е 2МБ/с , как така и четиримата могат да имат тая скорост? Т.е , те я имат, когато никой не тегли торент. Тогава никой няма нищо :D
Пичове, Е4200 си е сериозна инвестиция :/
 
вземи си този нетгиър който ти казвам от 75 лв няма да съжаляваш

кабела на интенета от едната страна малко настройки и забравяш много добри рутери са има две секти при рутерите едните за линксис при който даваш повече пари или нетгиър - който ги е пробвал не ги сменя....


и първия ми рутер е нетгиър г и втория Nка
 
От: Ще взимам рутер - помощ!

Защо първо не пробваш да се вържеш на LAN-а (с кабел за рутера) за да видиш да не се окаже ,че проблема със скоростта не се дължи на друга причина. Иначе и аз подкрепям Линксис-а с 2 ръце , друго не лошо решение е някой модел на Buffalo , но нямам преки наблюдения към конкретен модел .
 
От: Re: Ще взимам рутер - помощ!

вземи си този нетгиър който ти казвам от 75 лв няма да съжаляваш

кабела на интенета от едната страна малко настройки и забравяш много добри рутери са има две секти при рутерите едните за линксис при който даваш повече пари или нетгиър - който ги е пробвал не ги сменя....


и първия ми рутер е нетгиър г и втория Nка

По-късно днес ще погледна твоето предложение, че честно казано не ми се дават 150 лева за рутер... Ще видя в нета за още отзиви :) Благодаря!

Защо първо не пробваш да се вържеш на LAN-а (с кабел за рутера) за да видиш да не се окаже ,че проблема със скоростта не се дължи на друга причина. Иначе и аз подкрепям Линксис-а с 2 ръце , друго не лошо решение е някой модел на Buffalo , но нямам преки наблюдения към конкретен модел .

Още като го купих, докато си бях вкъщи, настолния комп. през лана удряше до 4МБ (то тогава толко беше макса от ISP-то). Просто е G стандарт и не поддържа толкова високи скорости :)
 
От: Ще взимам рутер - помощ!

@Moko значи все пак ми четеш постовете.
Успех с харченето на пари и дано след като ги похарчиш не се оплакваш ;)
 
От: Ще взимам рутер - помощ!

Пичове, да се похваля - взех си NETGEAR WNR3500L за 130 лева от Ардес. Отидох за Линксис Е2500, но нямаше - имаше само Е4200, но цената от 300 лева ме отказа :D Вече си цепя торентите с 3.5МБ/с и съм много доволен :lol:
Благодаря на всички за помощта :) Ще давам фийдбак вече за Нетгиър, като навъртя малко стаж :D Айде, лека и доходна :D
 
От: Ще взимам рутер - помощ!

Честито за новия рутер :) Иначе за около 130 лв. най-добър за сега е Cisco RV110W. Не се продава по масовите сергии, но се намира лесно online. Поддържа N връзка, на всеки порт може да се зададе отделна VLAN мрежа (да се разделят гости от деца и от работно PC), също VLAN за WiFi.
 
От: От: Ще взимам рутер - помощ!

Честито за новия рутер :) Иначе за около 130 лв. най-добър за сега е Cisco RV110W. Не се продава по масовите сергии, но се намира лесно online. Поддържа N връзка, на всеки порт може да се зададе отделна VLAN мрежа (да се разделят гости от деца и от работно PC), също VLAN за WiFi.

Благодаря ;) Надявам се гиъра да върши работа :) Макар че... Вчера пуснах линукса за малко и се получи нещо интересно - седя си 30-тина минути вързан към рутера и после рутера "изплю" лаптопа и последния не можа да се върже до рестарт на системата, идея нямам защо. Може би самия OS ми е outdate-нат, бали го :D Ако стане пак тогава ще ровя за нещо
 
От: Re: Ще взимам рутер - помощ!

нали си рестартирал линукса не рутера и си го ъпдейтвай линукса не рутера нали това му е най голямото предимство :) фрии е и може да си го ъпдейтваш винаги :)

така е, прав си :) има някои неща дето не ме кефят на новите версии, затова си стоя със старата :)
 
От: Ще взимам рутер - помощ!

Напълно възможно е да те е "изхвърлил" рутера. Глупавите машинки обикновено поддържат до 200 връзки (sessions) и след това правят странни неща. По-умните поддържат 500, 1000 че и повече и по-рядко се стига до подобни изпълнения. За начало намали си броя едновременни връзки на Torrent клиента до 90.
 
От: Ще взимам рутер - помощ!

Напълно възможно е да те е "изхвърлил" рутера. Глупавите машинки обикновено поддържат до 200 връзки (sessions) и след това правят странни неща. По-умните поддържат 500, 1000 че и повече и по-рядко се стига до подобни изпълнения. За начало намали си броя едновременни връзки на Torrent клиента до 90.

Специално тогава не теглих нищо, освен някой друг да е теглил... Ще го имам предвид, благодаря! :)
 
Re: От: Re: Ще взимам рутер - помощ!

така е, прав си :) има някои неща дето не ме кефят на новите версии, затова си стоя със старата :)

имаш предвид в десктопа ли аз съм със последното убунту ама ползвам стария десктоп ... ъпгрейдвай си и си го нагласи

sudo apt-get install gnome-panel

и след отва от бутона на логин скрина ибери гном класик

http://www.ubuntugeek.com/how-to-install-classic-gnome-desktop-in-ubuntu-12-04-precise.html
 
  • Like
Реакции: Moko
Re: От: Ще взимам рутер - помощ!

Напълно възможно е да те е "изхвърлил" рутера. Глупавите машинки обикновено поддържат до 200 връзки (sessions) и след това правят странни неща. По-умните поддържат 500, 1000 че и повече и по-рядко се стига до подобни изпълнения. За начало намали си броя едновременни връзки на Torrent клиента до 90.

WGR614v7
Hardware Version V7 от 2006 - 2007г което е много стар най евтин модел Г на нетгиър почва да бози с много конекции ама за разлика от стария линксис на Моко вдига до 2,5 мегабайта от торентите през уаиърлеса не само 1,8 мб нищо че беше с 40 лв по евтин от линксиса като го взимах :) а и да не забравя мисля че беше с 8 мб рам (и малко вероятно да е бил и с 16 рам но със сигурност не с повече)


сегашния му е със 128 мб рам така че не е от рутера едниствено кофти фирмуер ама ако няма проблеми да не се бара
 
Последно редактирано от модератор:

Горе