Ще докладвам дублирано съдържание

От: Ще докладвам дублирано съдържание

А иначе за българските сайтове - като ти копира някой наглец материала от твоя сайт, намираш му контакти - skype, телефони, ала-бала, пишеш му любовни писъмца за да го завъртиш да се видите, и тогава.... му откъсваш главата от бой :) Ако пък си момиче или малко по-слабичък си викаш някой батко като мен да ти свърши работата (викнете мен!!! викнете мен!!! :) ), и си чист. Може копирания content да си остане, но поне ти ще имаш вътрешно удовлетворение. Хахаха :)
 
От: Ще докладвам дублирано съдържание

Това наистина е гадно, аз също съм ставал жертва, но нищо не може да се направи, няма честност на този свят, този който копира, не мисли ли, че човек се е трудил за това "чудо"...
 
От: Ще докладвам дублирано съдържание

Не е вярно, че нищо не може да се направи. Чети тук facebook.com/eyordanov/posts/131027240287525
 
От: Ще докладвам дублирано съдържание

Гугъл не толерират дублираното съдържание. Сайтовете, които разчитат на дублирано съдържание или ще бъдат извадени или ще излизат много назад при търсенията. Така, че според мен няма смисъл да се притеснявате от тях и да се ядосвате.
 
От: Ще докладвам дублирано съдържание

Съгласен съм с колегата ximbro, аз имам сайт и си признавам че съм копирал здраво от конкуренцията, обаче ..... ;) все си бях втори и това е. Промених стратегията и залагам на уникалното съдържание, еми какво да ви кажа... изпреварих този които исках (приятел ми е)... всички рано или късно се усещат, а и гугъл не е тъп, така че според мен няма за какво да се притеснявате ;)
 
От: Ще докладвам дублирано съдържание

Проблемът като те крадат е, че ти отнемат авторството на материала. Това боли, а не самата кражба. Ти си се трудил върху някакъв текст часове наред или си платил за него, а накрая някой минава с прахосмукачката, засмуква го и го изплюва в сайта си като ти изтрива името. Ей това е гадното. Иначе не е проблем копирането принципно. Дори при торентите на видно място са имената на режисьорите на филмите, авторите на музиката, програмистите, създали даден софтуер и т.н. Получаваш ги по заобиколен начин, но не си приписва някой друг труда на авторите. Проблемът, описан в тая тема е в заличаването на всички референции към истинския създател на материала. Това вбесява и причинява болка.
 
От: Ще докладвам дублирано съдържание

Много съпричастен с мнението на Тест-а
А още по-голяма гадория се получава, когато пак са ти взели матриала, махнали са неколко думички...иииииииии съвсем спокойно си го пускат като техен. Така хем ги боли за автора хем за бота... е тва е гадория вече !
 
Съгласен съм с вас, и аз винаги залагам на уникално съдържание.

Обаче от известно си мисля да пусна сайт за вицове или текстове на песни. Сещате се обаче, че нито ще измислям вицовете нито песните. Ще ги взема от някъде другаде. Предполагам в нета има стотици такива сайтове и те имат подобно, да не кажа същото съдържание.

Според вас как Г действа в такава ситуация?
 
От: Ще докладвам дублирано съдържание

http://www.chillingeffects.org/ е тука репортваш и до седмица на крадеца сайта е изваден от Google резултатите ........иначе на сайта му нищо не правят но то му стига да го дропнат от гугле

Но за да стане това трябва наистина да има сериозна кражба на материали и др. от твоя сайт за преразказана статия примерно няма да ти обърнат внимание но за копи пейст да
 
Последно редактирано:
От: Ще докладвам дублирано съдържание

Няма никакъв смисъл от докладването. Интернет е хаотично устроен и плагиатството е неразделна част от него.
 
От: От: Ще докладвам дублирано съдържание

Само по-мързеливите, обаче. :) Никакви скриптове не могат да те спасят, ако някой иска да смъкне статия, картинка или видео
 
От: Re: Ще докладвам дублирано съдържание

Съгласен съм с вас, и аз винаги залагам на уникално съдържание.

Обаче от известно си мисля да пусна сайт за вицове или текстове на песни. Сещате се обаче, че нито ще измислям вицовете нито песните. Ще ги взема от някъде другаде. Предполагам в нета има стотици такива сайтове и те имат подобно, да не кажа същото съдържание.

Според вас как Г действа в такава ситуация?

И аз имам забавен сайт, на който съдържанието е копи и пейст от нета. Малко са нещата, на които знам авторите и са посочени, иначе вицовете знаеш ли кой ги е измислял... Имала съм два-три случая някой да се свърже с мен и да предяви претенции, че е автор на някоя статия. Като ме убеди в това, извинявам се, слагам линк към него и нещата се оправят. Действаш си и това е. За Гугъл не мисли. Гледай да нямаш проблеми с първоизточниците, знаеш ли автора, посочвай го. Няма да си ощетиш сайта по този начин.
 
От: Ще докладвам дублирано съдържание

Можеш да си забраниш десния бутон в сайта, но ако някой е решил да плагиатства и това няма да те спаси...
 
От: Ще докладвам дублирано съдържание

За да не отварям нова тема, ще питам тук. Сега отварям нов онлайн магазин и точно се чудя за съдържанието. Искам това в сайта да е уникално, но продуктите са прекалено много. Въпросът ми е дали мога да пусна магазина с копирано описание на продуктите (от вносителя) и в течение на времето да си напиша мое описание за всички продукти (в рамките на месец-два)? Има ли шанс да получа наказание от Гошето или някакви други негативи?
 
От: Ще докладвам дублирано съдържание

За да не отварям нова тема, ще питам тук. Сега отварям нов онлайн магазин и точно се чудя за съдържанието. Искам това в сайта да е уникално, но продуктите са прекалено много. Въпросът ми е дали мога да пусна магазина с копирано описание на продуктите (от вносителя) и в течение на времето да си напиша мое описание за всички продукти (в рамките на месец-два)? Има ли шанс да получа наказание от Гошето или някакви други негативи?

Гошо хич не е фен на дублираното съдържание и особено новите му животинки и като нищо да го отнесеш. :wink:
 
От: Ще докладвам дублирано съдържание

Значи е по-оферта да пусна продуктите без описание и после да го пиша, отколкото да го пусна с дублирано и после пак да го пиша новото?
 

Горе