Ще имам ли проблеми с домейн с име на известна компания

archangelcho

Active Member
Досега чак толкова не се бях сблъсквал с такова нещо и въпроса си е за някой юрист, но ако някой е имал подобен казус, ще се радвам да отговори :)

Че, регнах си едно домейнче: dow-jones.eu . В САЩ съществува доста популярна и голяма компания DOW JONES (dowjones.com). Та се чудех дали няма да си имам някакви проблеми ползвайки домейна?
 
От: Ще имам ли проблеми с домейн с име на известна компания

Не, ако не правиш борса разбира се, и няма контент свързах с тях :)
 
От: Ще имам ли проблеми с домейн с име на известна компания

Ами зависи,
както каза колегата важно е сайта ти да не имитира или по някакъв друг начин нанася щети на компанията.
и все пак провери марката им как е запазена, в какви области и за кои думи.
То и аз имам домейн, който включва марка на компания, до сега проблеми не съм имал, но и сайта ми идва един вид подкрепящ марката. Но ако решат да се заядат, много лесно може да ми вземат домейна.
 
От: Ще имам ли проблеми с домейн с име на известна компания

Досега чак толкова не се бях сблъсквал с такова нещо и въпроса си е за някой юрист, но ако някой е имал подобен казус, ще се радвам да отговори :)

Че, регнах си едно домейнче: dow-jones.eu . В САЩ съществува доста популярна и голяма компания DOW JONES (dowjones.com). Та се чудех дали няма да си имам някакви проблеми ползвайки домейна?


Ами аз също исках да закупя домейн в който присъства името на известна авиокомпания...но преди това писах до компанията с въпроса дали имат нещо против ако закупя домейн с тяхно име и им обясних че ще предлагам техни услуги. Те ми отговориха че няма проблем, стига да не злоупотребявявам с тяхното име.
Проблема дойде от АдУордса на Гугъл, от там ми ограничиха районите в който мога да рекламирам домейна. Писах им на супорта но от там ми отговориха че това им е политиката за бранд домейни.

Така че преди да закупиш домейна пиши до компанията и ги питай, защото имам познат който след оплакване от една компания Гугъл му деиндексира домейна в търсачката и след това и домейна му прекратиха.

Успех.
 
От: Ще имам ли проблеми с домейн с име на известна компания

Ок, значи не е чак такъв проблем като гледам ако не правя зли неща с бранда им. Ще си го правя сайтчето пък да видим
 

Горе