Ще има ли полза да пусна опция да се коментират снимки в сайта ми

exoexo

Member
Здравейте,

Напоследък иамам от месеци доста голям спад в посещенията от търсачките към мой сайт и от там на доходите. Правеше по над 1500 евро на месец преди, сега едва по 100 евро и няколко хиляди уникални. Сайта почти няма текстово съдържание, той е за снимки и всяка снимка си има своя страница. На страницата е снимката + един стандартен текст, който е еднакъв зацелия сайт - нещо от сорта на "Това е сайт за снмки където ...". Т.е. основното е снимката, текста е много малко и явно Гугъл например (дали сега с Панда или без не знам) решава, че нямам достатъчно текстово уникално и интересно съдържание. Според него явно страница само с една снимка и един общ за навсякъде текст е безинтересен. Едва ли може да оцени самата снимка. И понеже аз не мога да тръгна да описвам всяка качена снимка (вече има поне 50 000 снимки без грам описание) ... дали ако не напиша опция да може снимките да се коментират от посетителите няма да е от полза за търсачките ? Имам съмнение, понеже се съмнявам коментиращите да пишат коментари съдържащи нужните ми ключови думи. Евентуално ще са от сорта "Уха", "Яко баце", "Ама мен по-щеше да ме кефи ако си на плажа" и т.н. дето няма да имат много общо с ключовите думи. Но пък вероятно поне част от страниците ще се сдобият с малко повече текс и евентуално няма да са еднакви нонстоп а ще има някакво дребно движение по тях чат-пат. Та дали това ще има положителен ефект и заслужава ли си да отделям време да пренаписвам кода да вкарам такава опция за коментари? Плюс че вероятно ще се наложи и да търся начин да ги модерирам после, понеже на 100% ще се появят и спамери и разни обидни и т.н. коментари, които ще е добре да премахна - демек не само време да го кодирам ами после и да следя публикациите. Мнения ?
 
От: Ще има ли полза да пусна опция да се коментират снимки в сайта ми

Или ако имате други идеи как да направя "интересни" страниците само със снимка от сайта за SE ?
 
От: Ще има ли полза да пусна опция да се коментират снимки в сайта ми

Според мен ще има положителен ефект, ако има възможност снимките да се коментират, а и за сайта ти е добре.
Борбата са спамерите винаги е трудна, но сигурно има варианти да се ограничат техните набези.
Добре е да разгледаш другите сайтове, които са подобни на твоя - какви функции имат, дали разчитат на комуникация с посетителите, рейтинг на снимките, най-харесвани снимки, най-нехаресвани, Facebook, Twitter и т.н.
 

Горе