Ще ми платят за да сложа линк в блога си

AlexHD2

New Member
Здравейте,
Получих е-мейл и ми предлагат двуцифрена сума в $ за да сложа опредлен линк в моя блог за 3 месеца. Линка е от същата ниша като моя блог. Блога ми не е нищо особено около 1500 импресии на ден според вградената статистиката на Wordpress.

Реши да се допитам за да няма някаква уловка?
Всъщност от къде мога да потърся още такива да ми плащат за да слагам тяхни линкове в блога ми.
 
От: Ще ми платят за да сложа линк в блога си

Уловката е, че ти пращат СПАМ. И когато им отговориш твоя e-mail попада в базата от данни с шараните. Освен това може да поискат първо да сложиш връзката, а после да ти платят. И това "после" да не настъпи. Представи си, че са пратили 100 000 съобщения. От тях 1% да сложат линк предварително - получават 1000 линка без пари. От тези 1000 ако 1% забравят да махнат линка или го задържат продължително време - получават 10 линка дълготрайно. Ако са платили $1 на някой китаец за изпращане на СПАМ-а - ето ти 1000 краткотрайни и 10 дълготрайни линка за $1.

Разбира се може и да са сериозни. Не се знае докато не пробваш.
 
От: Ще ми платят за да сложа линк в блога си

Няма уловка, слагай линка пък ще видим, много си страхлив бе!!!

Всъщност от къде мога да потърся още такива да ми плащат за да слагам тяхни линкове в блога ми.
тук, във форума, определено 90 процента от хората продават линкове, пък и голяма част купуват такива.
 
1. Ако имаш хубав PR, може да ти платят добри пари.
2. Не си уточнил, двуцифрена сума е и $10, а това не е много за 3 месеца.
 
От: Ще ми платят за да сложа линк в блога си

Блаодаря за мненията.
Мислех, че не е разрешено - 50$ ми дават.
Малко се притеснявам, че СТР е прекалено нисък- 0.9
Ако някой е заитересован за линк, блога е на английски за смартфони. Допълнително на на ЛС.
Сега си мисля, че трябва да поработя малко върху размяна на линкове, че нямам много.

А да използвам да попитам още нещо - мисля си, че на един друг блог голям процент от импресиите ми са от снимки и така СТР ми е още по-нисък. При търене на снимки по ключова дума, мой снимки излизат още на 1 страница, но знаете като се отвори картинката от гоогле няма реклами, а само картинка. Има ли шанс да се вдигне СТР-а?
 
От: Ще ми платят за да сложа линк в блога си

Има един леко подъл начин> чрез htaccess редиректваш урла дето влизат към сайта ти или .jpeg да ги редиректва към индекса автоматично.
 
От: Ще ми платят за да сложа линк в блога си

Има един леко подъл начин> чрез htaccess редиректваш урла дето влизат към сайта ти или .jpeg да ги редиректва към индекса автоматично.

Нещо по-подробно ще може ли?
 
От: Ще ми платят за да сложа линк в блога си

Това ще пренасочва посетителите към твоя сайт когато някой се опита да ти гледа картинките чрез Google Image Search:

Код:
<script type="text/javascript">
  if(top != self) top.location.replace(location);
</script>

http://en.wikipedia.org/wiki/Framekiller
 

Горе