Ще падне ли роуминга в ЕС?

Green Bars

Well-Known Member
Чета днес новина за проучване че повече от 25% от пътуващите въобще си изключват телефона като са в друга държава от ЕС, а близо 50% ограничават Дата Роуминга. Като процента при редовно пътуващите е доста по-голям / знаят си хората каква тесла ги чака и си спират дата роуминга/

Та според мен тези проучвания дават индикация, че ЕС е решил да премахне роуминга. Въпроса е дали ще успеят да се преборят с телекомуникационната мафия и монопол. Доста политици са на хранилка при тези компании.
 
От поне година е стартирала кампанията по мремахването. Първа стъпка е изравняване на цените (ако не се лъжа срока е 2017г), а това ще става постепенно всяка година.
 
От: Ще падне ли роуминга в ЕС?

Цените на разговорите ги свалят, обаче на интернета са все още много високи и си е направо кожодерство.
А и 2017 г е прекалено далеч.
 
От: Ще падне ли роуминга в ЕС?

Швейцария / Турция не са към ЕС. Като ми звъннат като съм на тези територии , косите ми се изправят. 6лева / минута - ако искаш.
 
От: Ще падне ли роуминга в ЕС?

Защо не си купите SIM карта онлайн за съответната държава? И като минете границата - слагате съответната SIM карта.
 
От: Ще падне ли роуминга в ЕС?

Въобще не съм пускал роуминг. Само wifi, друго не ми трябва. Телефонните компании в близко бъдеще ще ядат теслата, понеже са много лакоми.
 
От: Ще падне ли роуминга в ЕС?

Цените на разговорите ги свалят, обаче на интернета са все още много високи и си е направо кожодерство.
А и 2017 г е прекалено далеч.

Аз въобще не мога да се оплаквам от нета. Знам за страни, където плащаш на трафик...
 
От: Ще падне ли роуминга в ЕС?

Тук говорим за интернет през роуминг, ти тогава да видиш каква тесла е :)
 
От: Ще падне ли роуминга в ЕС?

Тук говорим за интернет през роуминг, ти тогава да видиш каква тесла е :)

Ъпдейт на една карта за GPS-a в Гърция 230 лева :) по-добре да си бях купил един истински
 
От: Ще падне ли роуминга в ЕС?

За сега не е забранено да нямаш телефон*. Който не иска да плаща - да не ползва телефон.

* Ако имате фирма нямате право да нямате телефон, но този проблем се решава като си платите за услуга от типа "виртуален офис" (в пакета обикновено предлагат и отговаряне на телефонни обаждания от името на вашата фирма).
 
От: Ще падне ли роуминга в ЕС?

От днес ново намаление на цените за Роуминг.
Изходящ разговор: 19 евроцента
входящ разговор: 5 евроцента
СМС : 6 евроцента
Данни: 20 евроцента / МБ
 
От: Ще падне ли роуминга в ЕС?

Ами то зависи от държавите членки вече, колко време ще им трябва за да го одобрят и приемат.
Да се надяваме от 1 Януари да падне изцяло!
 
От: Ще падне ли роуминга в ЕС?

Наистина си зависи от държавите и от политиките на оператора. Аз например плащам абонамент, който няма тарифи за роуминг в рамките на ЕС, докато се движа из страните членки и говоря и ползвам интернет, цената ми е една и съща.
 
От: Ще падне ли роуминга в ЕС?

При кой оператор е това с еднаквите цени навсякъде?
 

Горе