Ще стане ли без фирма...

zo0omera

New Member
Преди време реших да си взема някой машини да правя тениски, визитки, надписи върху чаши и други. Но освен с това се занимавам и с изработка на уеб сайтове и други неща от уеб бранша но мисля че е време да си направя сайт защото клиентите намаляват и искам и накъде да представям услугите и да показвам изработените от нас неща.:) И затова имам няколко въпроса нужно ли след като направя сайта да си регистрирам фирма защото много неми се иска и ще имам ли някакви проблеми ако не съм регистрирал. :)
 
От: Ще стане ли без фирма...

Няма да е лошо да имаш, зависи до колко сериозно искаш да изглеждаш и няма да се откажеш до 1 месец. Има си + и -.
 
От: Ще стане ли без фирма...

Колега, ако извършваш търговска дейност задължително ти трябва фирма. Имаш ли фирма имаш и данъци (ако работиш де), ако нищо не разбираш от счетоводство ще трябва да си плащаш и за тези услуги. Другия вариант е да имаш сайт да нямаш фирма, да продаваш докато данъчните се светнат, за незаконната ти врътка!
 
От: Ще стане ли без фирма...

Без фирма рано или късно ще изгориш. Пък и клиентите ще искат да си осчетоводяват разходите, а ти като нямаш фирма няма как да им издаваш фактури.
Имаш друга възможност да прекараш дейността през фирмата на някой познат, но пак ще трябва да му даваш дължимото за данъците.
 
От: Ще стане ли без фирма...

Без фирма рано или късно ще изгориш. Пък и клиентите ще искат да си осчетоводяват разходите, а ти като нямаш фирма няма как да им издаваш фактури.
Имаш друга възможност да прекараш дейността през фирмата на някой познат, но пак ще трябва да му даваш дължимото за данъците.

А ще трябва ли да ме води като служител ?
 
От: Ще стане ли без фирма...

А ще трябва ли да ме води като служител ?

Не е задължително.

Ако си направиш фирма ще трябва да си плащаш осигуровките (по договор за управление). Ако нямаш сериозни и стабилни приходи е кофти.
 
От: Ще стане ли без фирма...

Ако си направиш фирма смятай минимум 100 лева месечно за осигуровки, отделно ще плащаш за счетоводство, данъците не ги коментираме - и да нямаш фирма пак плащаш данъци за приходите - с фирма е по-изгодно.
 
От: Ще стане ли без фирма...

Проблемът с фирма на приятел е отговорността, която му прехвърляш.
Но при евентуална проверка от данъчните, могат да изискват да докаже, че може да извършва тази дейност.
Договори за изработка и поддръжка и т.н.
Защото ти освен приходи, ще му набуташ и фактури за разходи - хостинги, домейни и т.н.

Пък и данък печалба трябва да се плаща - 10%, а след това данък девидент 5% за да извади парите от фирмата :)
 
От: Ще стане ли без фирма...

Брато, давай без фирма докато бизнеса си стъпи малко на краката, аз се прецаках така преди време , направих фирма даже платих на адвокат да ми я регистрира и направи документите....ама то си ми е за главата. Единственото неудобство е фактурите на клиентите...ма това един счетоводител ше ти каже как да си го решиш. Пък когато бизнеса почне да носи системен доход , една фирма се прави за 1 ден....(
Успех
 
От: Ще стане ли без фирма...

Може да се прави за 1 ден в някоя друга държава, не и тук.
 
От: Ще стане ли без фирма...

Сичко може!
Тези :
/деба къф линк бях дал деба/

дет продават крем за гъз ут вилику търнову да не мислиш чи имат фирма?

Всичко може да се прави - номера е да знаеш как да го правиш!

Като не ти стиска ши са пазиш...
каТо не те е страх че ще забременееш - ГЪЛТАЙ :)
 
Последно редактирано:
От: Ще стане ли без фирма...

Мен ми е интересно ти тези машини от джобните ли си ги взе... айде една термо преса не струва много чашите и тениските ги оправихме въпреки че самите чаши и тениски не ти ли идват малко скъпичко плащаш си ддс-то все пак а никой не ти го признава за разход. Трудно ще се пребориш с мен примерно дето взимам 500 чаши и ползвам сериозни отстъпки.
А и от де извади 50-60 000 лв. за свястна дигитална машина да печаташ визитки или ги въртиш на мастиленоструйния вкъщи.
Според мен освен ако не искаш да извършваш услугите само на комшиите от блока фирма ще ти трябва иначе шансове за сериозни клиенти нямаш ще дойде някой за визитки и ще каже "Ами фактура??" Ами касова бележка? ЕТ се регистрира наистина лесно.
Освен това аз както имам фирма и да дойде някой мой приятел било то и добър и ми каже айде да превъртаме през твоята фирма тука малко яйца имам за продан... пак не вари.

Та за заключение... Ако искаш сериозно да влезеш в този бизнес регистрирай едно ЕТ и започни да предлагаш повече услуги кои с твои техники кои ще спазариш при колеги за добри цени към теб. Казвам ти го от личен опит само от визитки и тениски не можеш изкара човек като дойде при теб ще поиска и етикетчета и плакати и така нататък. Освен това е много важно в кой град си понеже в момента фирми които продават такива машини ни заливат с mail-и че разпрадават машини на свои клиенти уж си взели те по-нови а реално налапали качествено вода...
 
От: Ще стане ли без фирма...

Хора от две години се каня да напрая визитки да го ева.. и все нямам и карам с старите дето ни телефони са актуални ни нищо :)
Айде някой по сериозен от мен да се хване да ми извърти - 2-3 000 бройки ?
 
От: Ще стане ли без фирма...

Ако искаш да развиваш сериозна дейност ти трябва фирма... Ако ли мислиш това занимание да ти е между другото не...
 

Горе