Щом и магаретата завършват - Selamlar Komşular (поздравления съседи, тур.)

От: Щом и магаретата завършват - Selamlar Komşular (поздравления съседи, тур.)

....
Тази година заявления за явяване на матури са подали около 68 000 зрелостници. М.г. правителството одобри 71 680 свободни места за обучение в държавните и частните висши училища. По тази причина те са принудени да се ориентират към прием на повече магистри.

Другата причина за отлива на студенти от българските университети е постоянно растящият брой на занимаващите за обучение в чужбина. Липсата на студенти принуди част от вузовете да приемат незаконно т.нар. курсисти - младежи, които нямат завършено средно образование и се записват с условието, че в рамките на учебната година трябва да покрият матурата.
....
източник
 
От: Щом и магаретата завършват - Selamlar Komşular (поздравления съседи, тур.)

Това е вярно и се знае отдавна. И аз завърших УНСС, и знам как се купуваха изпити, и се преписваше масово. Хем това беше 90-те години. Само си представям какво става сега ...
 
От: Щом и магаретата завършват - Selamlar Komşular (поздравления съседи, тур.)

Игнатов отсече (в платените от герб медии, естествено) Проблемните дипломи са фалшифицирани от турски граждани :lol:

Код:
http://www.mediapool.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B4%D0%B8%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D0%BC%D0%B8-%D1%81%D0%B0-%D1%84%D0%B0%D0%BB%D1%88%D0%B8%D1%84%D0%B8%D1%86%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8-%D0%BE%D1%82-%D1%82%D1%83%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B8-news195731.html
*не заслужават линк тия
 
От: Щом и магаретата завършват - Selamlar Komşular (поздравления съседи, тур.)

През миналата седмица стана ясно, че Турция спира признаването на дипломи от български висши училища под предлог, че "фалшифицирането на оценки от изпити и на самите дипломи е придобило размерите на организирана престъпност".
Съвсем по нашенски. :)
 
От: Щом и магаретата завършват - Selamlar Komşular (поздравления съседи, тур.)

Мноооого сериозен удар по джоба на уни-тата.
 
От: Щом и магаретата завършват - Selamlar Komşular (поздравления съседи, тур.)

Дано фалират всичките, съвсем го обърнаха на бизнес.
 
От: Щом и магаретата завършват - Selamlar Komşular (поздравления съседи, тур.)

Дано фалират всичките, съвсем го обърнаха на бизнес.

Защо бе? Възползвай се, докато има намаление за дипломи. Колкото повече - толкова по-добре. :mrgreen:
 
От: Щом и магаретата завършват - Selamlar Komşular (поздравления съседи, тур.)

Е как. Ние се дупим на турците, а те ни го сложиха без вазелин. Нали уж ни бяха големи приятели, кво стана? Дано поне и турските студенти понамалеят, че има части на София, в които имам чувство, че съм на Капалъ чарши :)
 

Горе