Юридически действия при започване на нов бизнес

Biliyana88

New Member
Здравейте!
Нова съм във форума и бих се радвала да получа малко помощ в новото ми начинание.
Имам идея, която тепърва започвам да осъществявам. Накратко, ще се продава дигитална услуга, за която клиента ще има възможност да плати онлайн или копие на услугата да му бъде изпратено физически с наложен платеж (Еконт). Въпросите ми са няколко:
  • За да бъде всичко легално, какъв е най-добрият начин да получавам онлайн плащанията?
  • Трябва ли по някакъв начин да декларирам плащанията от наложени платежи?
  • Като физическо лица или като фирма е по-добре да бъда регистрирана в Еконт?
Предварително благодаря на всеки включил се в темата! :)
 
първо си отговори на въпроса колко пари ще изкарваш месечно
 
първо си отговори на въпроса колко пари ще изкарваш месечно
Здравейте, цената ще бъде между 30-50 лв/бр. Очаквам ~100 поръчки на месец, като в зависимост от реализацията може да са повече/по-малко.
 
щом ще правиш от 3 до 5 хиляди на месец фирмата е повече от задължителна и дори ще минеш регистрация по ДДС
 
Здравейте!
Нова съм във форума и бих се радвала да получа малко помощ в новото ми начинание.
Имам идея, която тепърва започвам да осъществявам. Накратко, ще се продава дигитална услуга, за която клиента ще има възможност да плати онлайн или копие на услугата да му бъде изпратено физически с наложен платеж (Еконт). Въпросите ми са няколко:
  • За да бъде всичко легално, какъв е най-добрият начин да получавам онлайн плащанията?
  • Трябва ли по някакъв начин да декларирам плащанията от наложени платежи?
  • Като физическо лица или като фирма е по-добре да бъда регистрирана в Еконт?
Предварително благодаря на всеки включил се в темата! :)

1. По банковата сметка на фирмата.
2. Към момента може би е най-добре да скючите договор с еконт за ППП. Давате на счетоводителя месечна справка от еконт.
3. Като фирма.

Ако ще предоставяте услугата и на чуждестранни клиенти има особености!
Ако ще плащате на чуждестранни фирми (реклама, платформа и т.н.) трябва да се рег. по зддс предварително!

Най-добре първо да говорите със счетоводителя и след това да започнете дейността, а не обратното.

Успех :)
 

Горе