атрибут <a name> в Wordpress

Moko

Well-Known Member
Веднъж бях питал как се слага котва в Wordpress, ама никой така и не ми отговори. Явно който е прочел не е чатнал за какво говоря. Слагам си аз <a name>, обаче като цъкна на линка, който трябва само да избута страничката надолу или нагоре, ми се отваря нова страница.... Що така прави т'ва WP? Как да го избегна? Че е много шибано! Сега писах един дълъг пост и вътре има 10 такива линка + под всеки има линк за връщане нагоре, към началото на публикацията. Е, и аз да цъкна 2 пъти и да ми отвори 2 нови страници на мен ще ми писне...

hilfe
 
От: атрибут <a name> в Wordpress

Ако е за шампионската лига 8 дек

<p><a rel="nofollow" target="_blank" href="/2009/%D1%88%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BB%D0%B8%D0%B3%D0%B0/%D1%88%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BB%D0%B8%D0%B3%D0%B0-8-%D0%B4%D0%B5%D0%BA%D0%B5%D0%BC%D0%B2%D1%80%D0%B8/#3">Волфсбург – Манчестър</a> – Pro.bg<br>

Това ти е линка който се получава

"хоп, нагоре" е същия
нямаш неймове никъде, а пък освен това имаш навсякъде таргет=_бланк-ове.
Едитни си ръчно през HTML таба на едитора линковете
 
От: атрибут <a name> в Wordpress

Код:
<a href="/2009/шампионска-лига/шампионска-лига-8-декември/#3">Волфсбург - Манчестър</a> - Pro.bg
Ето това е линка, който ръчно съм писал, а ето и name-a :
Код:
<a name="3"></a>След като Манчестър даде точка на ЦСКА Москва на Олд Трафорд

Едното трябва да сочи към другото, а ето го и 'хоп, нагоре' :

Код:
<a href="#0"><em>Хоп, нагоре!</em></a>

Проверих да не би да е от SEO Platinum-a, щото преди имаше такава опция - линковете да се отварят в нови прозорци, обаче сега го няма. Освен да му прегледам php-тата там...

P.S
Намерих виновника :) Нарича се SEO Smart Links - добавя нофолоу и _бланк на всички 'уж' external линкове... Обаче чудното е, че тия линкове са вътрешни... Що го хваща като външни - 1 Господ знае...
 
Последно редактирано:

Горе