афилиейт въпроси?

profusion

New Member
имам няколко въпроси за афилиейт юзърите :lol: мира не ми дават :oops:

1. от къде ви идва по голямия % трафик - директории, соц.мр, или друго?

2.колко директории сте минали до първата ви продажба?
3.колко време е минало до първата ви продажба?
4.колко уникални имате приблизително на ден към първата ви продажба?

мерси на всички които искат да споделят :D
 
От: афилиейт въпроси?

Еми май аз пак ще ти отговоря на въпросите. Май ми става тик. Но дано да те укоража и скоро да си направиш първата продажба. Като го казвам - говоря как седят нещата в общи линий - в повечето случаи. Почвам:

1. Трафика идва (или поне готиния) от търсачки и сходни линк партьори, които са ви аднали на страница с трафик. Има и други методи - изброени са тук: Интернет Реклама - Affiliate Marketing

2. Тук е много субективно, от една страна зависи от качеството и големината на директорийте, от сайта (уникалноста му), от продукта/тите който се продава на сайта - всеки продукт е със специфична конверсия. Но средно над 300 мисля че ще има някакъв резултат, като се има предвид, че трабва да се изчака и малко време за да се отчетата тези бек линкове.

3. Еми най-честото което гледам е месец-два от започването на промоцията на програмата и продукта/тите на тази или друга програма. Но и тук е субективно - някои си имат развити сайтове с такъв трафик и едно банерче или линкче ги дели от продажбата - няколко дена/часа/минути.

4. Тук уникалните не са много голям критерий, важното е този трафик да е таргетиран, примерно ако имаш 1000 на ден от различни места (нетаргетирани) може и да не падне продажба или максимум една, но ако са таргетирани (идващи за Buy <Product> Now) - може за 10 уникални да имаш 3+ продажби. Но имай предвид че всеки продукт е със собствена конверсия и няма точен отговор на въпроса ти и тук.

Айде успехи и дано да съм ти бил полезен. ;)
 
От: афилиейт въпроси?

Благодаря, това звучи хубаво, че с последните дни по ния директории нервичките и очетата ми станаха спаружени :shock: :lol:

ПП
за тик-а - хубав тик, ако всички го имахме :)
 
От: афилиейт въпроси?

Ти сега ще трабва леко да поизчакаш за продажби, защото ако си събмитвал в последните няколко дена/седмици/ - ще ти е нужно малко повече търпение, за апрулване, намиране от бота и отчитането им. След което идва и ранкването на сайта за определени думички и фрази.

Освен ако не дойде някой таргетиран от директорийте, как ли. Еми може вътрешна страница на директория да излиза за дълга фраза по търсачките (благодарение на комбинация от думички да самата страница) и чрез цъкане и сърфиране да се стиген до теб и да намери това което посетителя търси.:)

Айде успехи и дано скоро да чуеме добри неща от теб отностно продажби. ;)
 
От: афилиейт въпроси?

Ти сега ще трабва леко да поизчакаш за продажби, защото ако си събмитвал в последните няколко дена/седмици/ - ще ти е нужно малко повече търпение, за апрулване, намиране от бота и отчитането им. След което идва и ранкването на сайта за определени думички и фрази.

Освен ако не дойде някой таргетиран от директорийте, как ли. Еми може вътрешна страница на директория да излиза за дълга фраза по търсачките (благодарение на комбинация от думички да самата страница) и чрез цъкане и сърфиране да се стиген до теб и да намери това което посетителя търси.:)

Айде успехи и дано скоро да чуеме добри неща от теб отностно продажби. ;)


киурдите как е по добре да са: кратки но много разпространени или с 2-3 думи но по уникални...
защото през последните дни съм събмитвал в директории с банални фрази като weight loss...пък те да не говорим че повечето дирове не искат киърди? тогава как става трика?
трябва ли в сайта да имам честосрещани словосъчетания, който да не са банални?

за захлавието ще навреди ли ако го направя: HERBAL DIVAS - herbal weight loss.

?
 
Последно редактирано:
От: афилиейт въпроси?

Първо какви са тези директорий, които забраняват ключовите думи/фрази в тайтъла. Не мисля че са много, да не кажа че са често срещани. Еми в троя случай weight loss не е лошо като опция, но се данявай да хванеш дълга фраза с този куирд, все пак конкуренцията за тази фраза е убийствена, а да не говориме че има и за какво да е толкова голяма - пазара е огромен.

Другото което видях е че имаш и други не лоши думички за които може да се оптимизираш - herbal diets, natural herbal diets и ей такива производни на това. Както го имаш и в URL-то. Не се ограничавай само с една или 2 - прави ротиране на няколко стотин директорий - ще е по ефектно от циклене само с една фраза за която трудно се бори по класацията.;)
 

Горе