безплатни работещи проксита

От: безплатни работещи проксита

Здравей,
като цяло ТОР върши работа но е ужасно бавен.
Работи се относително лесно. Инсталираш си локален тор сървър.
Ползваш го като сокет прокси, примерно за curl:
Код:
...
curl_setopt($ch, CURLOPT_PROXY, "TORHOST:TORPORT"); 
curl_setopt($ch, CURLOPT_PROXYTYPE, CURLPROXY_SOCKS5);
Порта по подразбиране е 9050
Тор сървъра има още един порт - 9051. Води се контролен. Трябва да се разреши от конфигурацията използването му. Чрез него може да му задаваш команди, като например "NEWNYM", което ще форсира смяна на ИП адреса.
Сигурно има някой клас/апи/библиотека за работа с ТОР и php но понеже реално разликата са горните 2 реда мисля, че не е необходимо.
Навремето писах един бот за AHrefs.com, но проверката на 20 домейна отнемаше близо 30 минути. Основната причина беше, че повечето ТОР ип-та вече бяха използвани за проверка. Явно и други се бяха сетили :)
Ако има конкретни въпроси - питай, надявам се да мога да отговоря.
Поздрави.
 
От: безплатни работещи проксита

Здравей,
като цяло ТОР върши работа но е ужасно бавен.
Работи се относително лесно. Инсталираш си локален тор сървър.
Ползваш го като сокет прокси, примерно за curl:
Код:

...
curl_setopt($ch, CURLOPT_PROXY, "TORHOST:TORPORT");
curl_setopt($ch, CURLOPT_PROXYTYPE, CURLPROXY_SOCKS5);

Порта по подразбиране е 9050
Тор сървъра има още един порт - 9051. Води се контролен. Трябва да се разреши от конфигурацията използването му. Чрез него може да му задаваш команди, като например "NEWNYM", което ще форсира смяна на ИП адреса.
Сигурно има някой клас/апи/библиотека за работа с ТОР и php но понеже реално разликата са горните 2 реда мисля, че не е необходимо.
Навремето писах един бот за AHrefs.com, но проверката на 20 домейна отнемаше близо 30 минути. Основната причина беше, че повечето ТОР ип-та вече бяха използвани за проверка. Явно и други се бяха сетили
Ако има конкретни въпроси - питай, надявам се да мога да отговоря.
Поздрави.

здрасти, благодаря за отговора, междувременно и аз прочетох как се ползва.
 
От: безплатни работещи проксита

Е не е сложно, както казах :)
Зорът беше докато подкарам форсирането на нов ИП адрес. Оказа се от неправилна настройка на контролният порт на ТОР сървъра. Иначе кодът, който се намира в Интернет работи, въпреки че е написан с краката си.
Примерно това: http://w-shadow.com/blog/2008/06/20/tor-how-to-new-identity-with-php/
Поздрави.
 
От: безплатни работещи проксита

Аз използвам списък с проксита и някоя добавка за браузер, която позволява в различни табове да имаш различни IP-та с различни проксита. Доста е удобно. Примерен списък - http://www.ultraproxies.com/
 
От: безплатни работещи проксита

На безплатните проксита има всякаква "жмел", задължително се ползват привате проксита за сериозна работа и пак нямаш гаранции на 100%
 

Горе