възможностти за безплатен хостинг и домейн

defteros

New Member
:)Понеже имам намерения да се впусна сериозно във дебрите на онлайн възможностите имам нужда от съвет! Без да ми и много ясна разликата м\у сайт и\ или блог знам че съществуват възможностти за безплатен хостинг и домейн и за двете, но точно този факт ме притеснява! Какви са условията и може ли в един бъдещ момент да се печели от такива безплатни приложения!? Вече знам за PPC и Афилейт програмите- те могат ли да се използват!?
И не е ли по добре все пак платен хостинг и домейн?
Знам че звуча елементарно, на наистина имам желание да се пробвам.Ако някой може да ми даде съвет ще му бъда страшно задължен!!!:)
 
От: Здравейте

първо добре дошъл.

по принцип няма никакъв проблем на безплатен хостинг/домейн да си качиш реклами и да печелиш от сайта. Обикновено провайдъра е осигурил хостинга/домейна и ти дава възможност да си качиш рекламите. Добър пример за блогове е blogspot.com където дори си улеснен с поставянето на адсенс на гугъл а за хостинг на сайтове за мен отлично място за старт е хит.бг особено ако става въпрос за сайт на български.

разбира се безплатния хостинг и домейн си има своите недостатъци, които изобщо не са малко като:
- ограничения в програмните езици (нерядко само хтмл)
- малко пространство
- особено при блоговете - трябва да се съобразяваш с наличните изгледи
- неудобството на субдомейна
- влияе върху сео (въпреки, че има много примери за добри сайтове на безплатен хостинг и със субдомейн)
- трудно е да го продадеш

ако това ще ти е първия сайт обаче, безплатните хостинг и домейн са много добро място за упражнения така, че на първо време можеш с чиста съвест да ги ползваш.

когато започнеш да се занимаваш сериозно бих ти препоръчал платените варианти

успех
 
От: Здравейте

Здрасти и от мен

евтиното винаги излиза скъпо.

Ако ти трябва само за опит, ползвай безплатно, но ако идеята ти е и пари да вадиш, си заложи на нещо платено.

Може да е евтино, но да е платено. Тка можеш да гониш съпорта поне да ти помагат. Иначе просто нямаш основание
 
От: възможностти за безплатен хостинг и домейн

:) Реших да се пробвам със blogspot.com -най малкото за да придобия опит а и понеже доста термини са ми непознати. Искам да го оформя и ще пусна линк за да дадете мнението си.Задължително ще си купя хостинг и домейн по нататък. Още един въпрос. Погледнах форума но почти нищо не разбрах- ако може по опростено? Кои са факторите отговорни за да излезеш на първите места във Гугъл? Питам понеже има един подобен на моя блог, който веднага бива открит от търсачката! Предварително ви благодаря!
 
От: От: възможностти за безплатен хостинг и домейн

Нямаш достатъчно мнения, затова така се получава, но може да го изпишеш така: сайта blogspot com ;)

:) Ми сайта е hristianstvo--defteros.blogspot.com Повече ме интересува оформлението . Приемам критики! От сега изразявам мнение, че май съм попресилил цветовете.:)
 
От: От: От: възможностти за безплатен хостинг и домейн

:) Ми сайта е hristianstvo--defteros.blogspot.com Повече ме интересува оформлението . Приемам критики! От сега изразявам мнение, че май съм попресилил цветовете.:)

Тъй като не ми пишете ще ви пиша аз:)
Има ли проблем blogspot.com да бъде използван за афилейт програма например ? И какви са особеностите на тази платформа? :wink:
 
От: възможностти за безплатен хостинг и домейн

много ти е малък шрифта, увеличи го поне с една идея повече.Затормозаващо е да се чете с този. Увеличи и този в едсния сайт бар. Темата може да се направи малко по "мека" , да не е толкова изкряща, но аз не съм специалист и не разбирам от такива неща. Казвам моето мнение, дано още някой сподели какво мисли.
 
От: От: възможностти за безплатен хостинг и домейн

много ти е малък шрифта, увеличи го поне с една идея повече.Затормозаващо е да се чете с този. Увеличи и този в едсния сайт бар. Темата може да се направи малко по "мека" , да не е толкова изкряща, но аз не съм специалист и не разбирам от такива неща. Казвам моето мнение, дано още някой сподели какво мисли.
:)Тенкс! Че си направи труда! Май си прав както за шрифта така и за това, че блогът е прекалено "искрящ". Аз съм свикнал с по дребен шрифт\за мен е по естетически\,но едва ли други ще имат търпението да се взират във екрана. Иначе също смятам, че съм попрекалил със цветовата гама и макар лична на мен да ми харесва ще взема да сменя май целият шаблон. Иска ми се да е толкова "дълъг" надолу но няма начин. И все пак -може ли тази платформа да се използва за афилейт програма?:wink:
Благодаря за мнението!
 

Горе