въпросче относно блог проект

mal4o

New Member
Здравейте, Имам идея за мой проект свързан с изграждането на мрежа от блогове от една и съща ниша и поставянето на Google AdSense в блоговете за печелене на пари :oops: Плана е следния:

1) 64 теми свързани с нишата Health and Fitness
2) За всяка тема се прави по 1 блог което означава 64 блога
3) Постване (за начало) по 5 articles във всеки блог (общо 320)
4) Поставяне на Google AdSense в блоговете
5) Ест. различни методи за рекламиране на блоговете и т.н

Въпросите са ми следните:


1) Кое да избера wordpress или blogger ?
2) Има ли възможност да създам и 64-те блога от 1 акаунт или трябва от няколко акаунта?
3) Възможно ли е поставянето на AdSense в блоговете и одобрено ли е от блог провайдарите?
4) Мога ли да сложа AdSense от еднакав AdSense акаунт.
5) Като цяло смятате ли че проекта е добар и каква е вероятността да се получи.


Ще съм ви много благодарен ако ми отговорите, защото съм доста навин да се пробвам с този проект и ми е интересно дали просто не си въобразявам, че ще се получи нещо. Целта ми е ако може да си докарвам -+ $1 на ден от всеки блог :shock::oops: Нз дали е възможно, но ако е ще се получи добре ако събера печалбата от блоговете. Ще се радвам да чуя мненията и препоръките ви :) :eek::)


П.П Ако има някой на "ти" с PR линковете бих искал да го попитам лично за една стратегия , дали ще проработи и т.н
 
От: въпросче относно блог проект

здрасти

1) Кое да избера wordpress или blogger ? - блогер е по-лесно и по отношение на рекламите, уордпрес е по-красиво демек въпрос на вкус, като искаш направи 32 на блогер и 32 на уордпрес
2) Има ли възможност да създам и 64-те блога от 1 акаунт или трябва от няколко акаунта? - не ти пречи
3) Възможно ли е поставянето на AdSense в блоговете и одобрено ли е от блог провайдарите? - то блогер е на гугъл така, че дори те улесняват за уордпрес по принцип няма проблем има си плъгинчета, така че също става лесно
4) Мога ли да сложа AdSense от еднакав AdSense акаунт. - естествено?!?!
5) Като цяло смятате ли че проекта е добар и каква е вероятността да се получи. - ей тва е големия хикс - защо ще правиш 64 парчета? ако ще ги линкваш помежду им има някакъв смисъл, но така или иначе трябва да правиш сео за всяко поотделно. не виждам пречка да се получи но ако ти е първи проект просто е доста мащабно и вероятно ще ти писне преди да видиш първите резултати. поне го изпълни поетапно - направи сега примерно 5 блога, поиграй си с тях и след два месеца направи още пет, нека да започнеш да виждаш първите резултати иначе отчаянието (най-големия враг на начинаещия уебер) и мързела (пръв приятел на отчаянието) ще те завладеят със страшна сила

успех
 
От: въпросче относно блог проект

не видях ПП-то пусни ми лс ако иска

ПП това не значи, че съм световно признат гуру в областта на "ПР" но ще се пробвам да помогна с мнение
 
От: въпросче относно блог проект

Идеята за многото блогове беше :

1) да да ги свържа един с друг
2) Не съм обеден че ще мога да направя доби приходи от блоговете затова дори и по $0,2 да направя като се умножи по 64 ще е повече. Но може да направя това което ти предлагаш. Нека и други да си кажат мненията
 
От: въпросче относно блог проект

Аз примерно бих направил по-малко блогове примерно 5-6 и тези 320 статии ще ги поствам поетапно в тях така ще имам 5 блога добре натъпкани с контент отколкото 64 с по 5 статии.

Тези 64 блога в началото ще тръгна добре защото ще са с свеж контент. но после ако не постваш ще почнат да изпадват в резултата и трафикът ти ще намалее(тука трябва да си отговориш на въпрса можеш ли да ги пълниш с контент и да ги поддържаш).

Относно линковете мисля че няма да са много качествени защото всичките ти блогове ще са нови и надали ще окажат голяма тежест. По-добре е (според мен) да направиш по-малко блогове и да им намериш качествени линкове отколкото да си играеш да навръзваш 64 блога. И след като мине ъпдейта щом всичките ти блогове с нови и са с PR0 или N/A колко мислиш че ще им стане PR?:)
 
От: въпросче относно блог проект

Мерси много @gangster говорих и с @newebie и осъзнах, че наистина е по-добре да хвърля усилията си върху няколко форума (5 както казахте) и да видим какво ще стане :)
 
От: От: въпросче относно блог проект

Аз примерно бих направил по-малко блогове примерно 5-6 и тези 320 статии ще ги поствам поетапно в тях така ще имам 5 блога добре натъпкани с контент отколкото 64 с по 5 статии.

Тези 64 блога в началото ще тръгна добре защото ще са с свеж контент. но после ако не постваш ще почнат да изпадват в резултата и трафикът ти ще намалее(тука трябва да си отговориш на въпрса можеш ли да ги пълниш с контент и да ги поддържаш).

Относно линковете мисля че няма да са много качествени защото всичките ти блогове ще са нови и надали ще окажат голяма тежест. По-добре е (според мен) да направиш по-малко блогове и да им намериш качествени линкове отколкото да си играеш да навръзваш 64 блога. И след като мине ъпдейта щом всичките ти блогове с нови и са с PR0 или N/A колко мислиш че ще им стане PR?:)


Напълно подкрепям това мнение. Много е важно постоянството, а не да направиш 1000 сайта с по 1 статия в тях. По принцип на времето и аз си мислих да направя такава мрежа от сайтове, но поне имах идея да са максимум 10, но 64 наистина огромни число.
 
1. Сам ли хостваш или при blogspot / wordpress? Ако не си на собствен хостинг, WordPress отпада, защото не можеш да сложиш AdSense реклами.

2. Разбира се, че е възможно. Но поемаш ненужен риск при евентуален проблем или ръчна проверка да ти затворят всички блогове. Най-добре разхвърли блоговете в 10 отделни акаунта.

3. Да, в Blogspot е позволено, за разлика от Wordpress.com.

4. Разбира се. Даже е задължително.

5. Според мен няма да можеш да напишеш и публикуваш толкова много съдържание. Подобна мрежа от сайтове би била доходоносна само при положение, че публикуваш редовно статии в блоговете. Linkbuilding-а също ще бъде кошмар.

Създай 5 блога и се грижи за тях (съдържание и линкове) в продължение на 2 месеца. Ако се справяш добре, тогава мисли за 64 блога. По-добре един блог с 64 статии, отколкото 64 блога с по една статия.
 

Горе