въпрос за .IN Домейн

seomancer

New Member
Здравейте
Искам да попитам нещо за .in домейн
Ще правя онлайн магазин (български) и със in домейн ми се получава готино име всмисал домейна допълва името че даже сега е и на промоция в един сайт само 5лв за година е направо супер .
Въпроса ми е примерно моя конкурент голямо преимущество ли ще има пред мен понеже неговия домейн си е .бг говоря от страна на pagerank тези неща взимат ли се под внимание играят ли голяма роля или не са чак толкова важни
 
От: въпрос за .IN Домейн

Ще правиш онлайн магазин а се скъпиш за 50 лв. - колкото струва един .bg ? :D

Въпроса ми е примерно моя конкурент голямо преимущество ли ще има пред мен понеже неговия домейн си е .бг говоря от страна на pagerank тези неща взимат ли се под внимание играят ли голяма роля или не са чак толкова важни

Ако инвестицията ти за този онлайн магазин е 5 лв. се откажи.
 
От: въпрос за .IN Домейн

Името на домейна не играе никаква роля. Въпреки, че аз имам 1 теория (не знам колко е вярна), че .com по-лесно качва ПР защото процент от потребителите като имат 10 резултата в Г и предпочитат да кликат на сайтове с .com домейн. Така тези сайтове получават по-голям % кликове и Г си мисли, че са по-важни от другите, следователно им дава по-добър ПР. И все пак по данните който имам този % е малък и би имал малко влияние.
 
От: въпрос за .IN Домейн

Я си вземи .bg домейн щом ще развиваш търговия.
Аз като клиент ако видя някакъв цигански домейн и ще си помисля сериозно дали да купя от твоя сайт.
Тия .ин домейни стават за някое непретенциозно блогче .
 
От: въпрос за .IN Домейн

Не ме разбрахте не ми пречи .бг домейна не ми е за парите а просто с .in се получава име всмисал самия домейн се образува името давам пример с няква дума :D w.vazel.in (vazelin) или w.going.in .въобще не ми е идеята да пестя от такива работи просто си мислех малко по така но затова питам ако пък няма да е много удачно да си взема бг тогава
 
От: въпрос за .IN Домейн

Ами тогава си вземи и 2та домейна. на .in можеш да сложиш редирект или една буфер страница и пак да си точиш трафик от там.
 
От: въпрос за .IN Домейн

Не ме разбрахте не ми пречи .бг домейна не ми е за парите а просто с .in се получава име всмисал самия домейн се образува името давам пример с няква дума :D w.vazel.in (vazelin) или w.going.in .въобще не ми е идеята да пестя от такива работи просто си мислех малко по така но затова питам ако пък няма да е много удачно да си взема бг тогава

според мен не е добра идея това.

иначе разбрахме защо искаш домейн .in
казахме ти, че за онлайн магазин такъв домейн не вдъхва доверие

Ами тогава си вземи и 2та домейна. на .in можеш да сложиш редирект или една буфер страница и пак да си точиш трафик от там.

какъв е смисъла да взима домейн с когото никога няма да се обърка .bg домейна ?

първо защото ще е различен
ако е in - ще е vazel.in
ако е .bg - ще е vazelin.bg

второ - има доста хората които въобще незнаят, че съществува такъв домейн

и още нещо:

ако е in - ще е vazel.in
ако е .bg - ще е vazelin.bg

в единият домейн има кл. дума а в другият няма/
 
От: въпрос за .IN Домейн

Еми няма на къде бг ще е и без това предималко докато дремвах го санувах че е бг :D
 
От: въпрос за .IN Домейн

Еми няма на къде бг ще е и без това предималко докато дремвах го санувах че е бг :D

хубаво ще е и SLL сертификат да си вземеш като го пуснеш :mrgreen:
 

Горе