въпрос за paypal

antique

Member
здр . от пайпал ми турсят photo id i доказателство за адрес . някой пращал ли им е и знае ли как става точно процедурата . мога ли да си преснимам личната карта и да им пратя некаква белешка за ток или телефон за доказателство на адрес по факса .
 
От: въпрос за paypal

Първо се увери, че наистина от PayPal ти искат тези неща, а не някой измамник.

Не можах да намеря информация за това как става изпращането на сканирана лична карта, но ако се ползва електронна поща (без криптография) е голяма глупост. Не се прави така.

Например ePassporte ползват за целта директно качване на информацията през сайта си (протокол https - 128 битово криптиране).

Ако PayPal предлагат качване на сканираните документи през сайта им (с криптиране) е препоръчително да се ползва този метод вместо електронна поща.

В никакъв случай не пращай данни до адрес, който не завършва на @paypal.com (независимо, че писмото е пратено от @paypal.com - спокойно може да е и от @дядо-мраз.com)!

Смятам, че е добре да прочетеш какво са написали. Например ако са написали, че искат "Government issued photo ID" - пращаш лична карта (точно това имат предвид). Ако не разбираш какво са написали може да публикуваш част от писмото тук (без адреси, имена и т.н.).
 
Последно редактирано:
От: въпрос за paypal

здр . от пайпал ми турсят photo id i доказателство за адрес . някой пращал ли им е и знае ли как става точно процедурата . мога ли да си преснимам личната карта и да им пратя некаква белешка за ток или телефон за доказателство на адрес по факса .

Действително ПейПал ти искат доказателство, че си ти. Тая простотия я правят от две три години като влязоха евродирективите за управление на клиентите във финансовата система. Доколкото знам тая дискриминация важи само за европейци.

Какво трябва да направиш: има си линк през, който качваш копието на личната си карта в пейпал. Нямам много ясен спомен къде е но като си влезеш в пейпал акаунта пробвай lift limits, под лимитите за теглене и получаване на сметката, и ще ти изведе съобщение, че първо трябва да си удостовериш самоличността. Влиза се на страничка, където можеш да си качиш паспорта и някакви бележки за комунални услуги. Наистина не се сещам за повече подробности.

Не се изненадвай ако след като си качиш ЛК ти поискат отново да я ъплоаднеш. При мен им отне време да вдянат, че личната карта има две страни - демек няма как едновременно да видят физиономията ми и адреса, на който съм регистриран.

По-затормозяващото е да докажеш, че живееш на този адрес. Искат ти извлечение от банкова сметка, сметки за комунални услуги и т.н. Ако получаваш извлечение от обслужващата те банка то върши работа. Ако нямаш такова иди и си поискай да ти напишат някакво писмо, в което ясно да се вижда името ти и адреса, на който си регистриран. Естествено той трябва да е същия като в личната ти карта.

Интересната част е като ти поискат сметки за комунални услуги (ток, вода, стационарен телефон - мобилния не важи) и естествено нищо не се води на твое име ако жилището не е твое. Пращаш им сметките сканирани пак през техния сайт и им обясняваш, че апартамента се води на баща ти, дядо ти и т.н.

Приемат тези обяснения. Дори да си под наем, просто им го обясни.

Ако не им изпратиш тези доказателства просто ти блокират сметката. Имам познат, който така си има към 200 долара во веки веков в пейпал, щото в началото се направи на тарикат и се регистрира като Джон Смит от Лондон. Естествено в последствие, не можа да убеди пейпал в горното и те му резнаха сметката.
 
Последно редактирано:
От: въпрос за paypal

Ей, много съм прибран, ей ми го мойто писмо от пейпал. Следвай указанията

We are sending you this notice because you have received more than 1,000.00 EUR in total payments to your PayPal account.

European Union anti-money laundering regulations and "know-your-customer" regulations require us to collect additional information when customers receive more than the mentioned amount in total payments.

To lift your receiving limit:
- https://www.paypal.com
- Click the "Resolution Centre" tab and complete all required steps.

Please provide the requested information within the allotted timeframe. Once all the steps have been completed, we will review your PayPal account and email you to let you know if we have sufficient information.

If you cannot complete these steps, click "Contact Us" to go to the Help Center for more information or to contact Customer Service.

We appreciate your business and apologize for any inconvenience.

Case I

Sincerely,

PayPal Account Review Department

Please do not reply to this email. This mailbox is not monitored and you will not receive a response. For assistance, log in to your PayPal account and click the Help link in the top right corner of any PayPal page.
----------------------

а с това ме бяха изправили на нокти

-------------------

We're sorry, but your account access limitation cannot be lifted at this
time. We need more information about your account before we can restore
full access to your account. Please complete the steps below so that we may
review your account further.

We could not review your proof of address for the reasons stated below:
-Unfortunately we have not received a valid proof of address.

Acceptable documents include utility bills, a bank or credit card
statement, or a health or car insurance bill. Please note that payslips or
online bank statements are not considered as valid proof of address. In
addition, we only accept documents (hard copy) that were sent to the postal
address registered on your PayPal account.The documents should not be older
than 6 months and must contain the date of issue.

Please contact Customer Service if you need further assistance.
 
Последно редактирано:
От: въпрос за paypal

Аз изпратих извлечението от кредитната ми карта и нямаше никакъв проблем. 3 дена отне цялата процедура, от момента на качването до махането на ограничението на лимита.
 
От: въпрос за paypal

Ей, много съм прибран, ей ми го мойто писмо от пейпал. Следвай указанията

we are sending you this notice because you have received more than 1,000.00 eur in total payments to your paypal account.

European union anti-money laundering regulations and "know-your-customer" regulations require us to collect additional information when customers receive more than the mentioned amount in total payments.

To lift your receiving limit:
- https://www.paypal.com
- click the "resolution centre" tab and complete all required steps.

Please provide the requested information within the allotted timeframe. Once all the steps have been completed, we will review your paypal account and email you to let you know if we have sufficient information.

If you cannot complete these steps, click "contact us" to go to the help center for more information or to contact customer service.

We appreciate your business and apologize for any inconvenience.

Case i

sincerely,

paypal account review department

please do not reply to this email. This mailbox is not monitored and you will not receive a response. For assistance, log in to your paypal account and click the help link in the top right corner of any paypal page.
----------------------

а с това ме бяха изправили на нокти

-------------------

we're sorry, but your account access limitation cannot be lifted at this
time. We need more information about your account before we can restore
full access to your account. Please complete the steps below so that we may
review your account further.

We could not review your proof of address for the reasons stated below:
-unfortunately we have not received a valid proof of address.

Acceptable documents include utility bills, a bank or credit card
statement, or a health or car insurance bill. Please note that payslips or
online bank statements are not considered as valid proof of address. In
addition, we only accept documents (hard copy) that were sent to the postal
address registered on your paypal account.the documents should not be older
than 6 months and must contain the date of issue.

Please contact customer service if you need further assistance.

аз получих същото писмо и имам сега 2 въпроса . 1 диния е какво точно трябва да направя . това което си мисля е да ида някаде и да си преснимам личната карта но нали трябва и от двете страни нз . след това качвам пресниманото и пращам примерно белешка за тока на него пише адреса защото не полочавам секи месец извлечение пак неми се занимава с банки . и втория въпрос ми е като ги пратя тия неща дай боже като ми махнат лимита след това по колкото си искам пари ли мога да получавам и бес да ми искат пак такиа глупости .
 
От: въпрос за paypal

сканирай си личната карта и всички бележки там, които имаш качи им ги на сайта и чакай, след няколко дни ще те уведомят по мейла дали всичко е ок. Най-много да се наложи да им пишеш още едно писмо. След това нямаш грижи да получаваш, теглиш и пращаш.

Надявам се, че помогнах - ако съм кликни една везничка да ми порасне реПУТАцията
 
Последно редактирано:

Горе