в БГ дълговете се онаследяват автоматично!

От: в БГ дълговете се онаследяват автоматично!

Не е баш така, че се дължат кинти за текефон на лизинг.

Стоките на изплащане спадат към дълговете - дължиш сумата. Въпросът беше за договор по абонаментен план към мобилен оператор - дори да е срочен, такъв може да се прекарти при смърт. То оставаше и да не може...
 
От: в БГ дълговете се онаследяват автоматично!

И няма дума ОНАСЛЕДЯВА, а само наследява.
По-горе има отговор на въпроса ти ..какво се случва, ако страна по договор с мобилен оператор почине.
Blackram, опитай се да махнеш "емчи" и "начи" поне в писмен вид. Това е приятелски съвет.:)

Благодарья за съвета, а доколкото съм разбрал не се наследява
 
От: в БГ дълговете се онаследяват автоматично!

Благодарья за съвета, а доколкото съм разбрал не се наследява

Не, не се "наследяват" договори.
Със сигурност обаче наследниците трябва да заявят пред оператора, дали един от тях ще стане титуляр или желаят договорът да бъде прекратен.
НО вече издадените фактури трябва да бъдат платени - те са си част от пасива на наследството.
 
От: в БГ дълговете се онаследяват автоматично!

не плащаш три години за този номер и си в забвение
никой с топ дори кинтите не може да вземе
такъв е закона

Хората с неплатени сметки за GSM може да се отърват от борча си, ако телекомите са им пратили фирма за събиране на дългове, пише "Телеграф".

Причината е, че даването на лични данни на подобни дружества е незаконно и ако длъжникът подаде жалба в ресорната комисия, сгафилият мобилен оператор е заплашен с до 20 000 лева глоба. Затова все по-често телекомите предпочитат да опрощават сметките на длъжниците си пред угрозата да се заемем ние с тях, разкри пред „Телеграф" шефката на Комисията за защита на личните данни Венета Шопова.

Сигнали Жалбите срещу телекоми продължават да са основният дял от сигналите, които постъпват в органа. Досега в него са подадени стотици оплаквания от потърпевши клиенти на мобилните оператори, които твърдят, че хора от фирми за събиране на дългове ги тормозят и рекетират дори през нощта, за да си платят сметките. Даването на адрес и телефон на дружество, което няма право да оперира с тях, обаче е нарушение на закона.

Отделно операторите са абсолютно задължени да пазят личните данни на клиентите си и да не ги предоставят на други, обясни Шопова и допълни: „По тази причина напоследък мобилните оператори опрощават по-малките сметки на длъжниците си, след като са разбрали, че клиентите са подали жалба при нас. Мениджърите предпочитат да си затворят очите за неплатените сметки, ако клиентите оттеглят жалбата си.

"Зачеркнатите дългове варирали между 100 и 200 лева. Вратичка В същото време мобилните оператори започнали да се изхитряват и да включват в договора опцията, че може да им пратят фирма за събиране на дългове. Вкарвали го с дребен шрифт в контракта и клиентите подписвали документа, без въобще да са видели текста, че са съгласни да им бъдат предоставени личните данни. „В тези случаи жалбите при нас се приемат за неоснователни и не можем да глобим фирмата*, обясни шефката на комисията. Шопова посочи също, че телекомите са станали по-дисциплинирани - ако преди години не са предоставяли на комисията разпечатки и договори за проучване на жалбите, сега вече веднага се отзовават и дават исканите документи.

как беше

ЗАКОНИТЕ СА ОТВОРЕНА ВРАТА В ПОЛЕТО
 
От: От: в БГ дълговете се онаследяват автоматично!

не плащаш три години за този номер и си в забвение
никой с топ дори кинтите не може да вземе
такъв е закона

Да де, ама 3 години не са 3 дена.
Ти можеш и да ги забравиш, ама те...едва ли.
 
От: в БГ дълговете се онаследяват автоматично!

!
а защо трябва изобщо да ги онаследяваш дълговете - у Европата едвали е така, затова народа се изнася на запад.

Мда, в "Европата" при смърт на едно лице, кредиторите "пият по една студена вода"... Да, ама не.
 
От: в БГ дълговете се онаследяват автоматично!

Амчи те като катаджийските глоби имот давност три годин и умират
 
От: От: в БГ дълговете се онаследяват автоматично!

Да де, ама 3 години не са 3 дена.
Ти можеш и да ги забравиш, ама те...едва ли.

кажи ми как ще ти вземат парите, ако телефона се е водилл на друг а и дори на теб да се е водил
преди три години колко хора избягаха без да платят от мтел заради бийлинга ми дето надписваше сметки
аз дори избегах от тях за грешни сметки
скоро дори си гледах името фигурира в листата ми още от лето 2011 и питам приятелчето в мтел оти не съм изтрит три години минаха , ами такава е процедурата
стоят си няма лихви, и ако им станеш нов абонат ти икат старите пари
е ама аз съм на Вивател и кинтите ги снасям там:)
 
От: в БГ дълговете се онаследяват автоматично!

Мда, в "Европата" при смърт на едно лице, кредиторите "пият по една студена вода"... Да, ама не.

явноо изобщо не си живял назапад
в Европа е точно така, ако някой е дръпнал кредит и после се жени съпругът или съпругата изобщо не го наследява този пасив
недей да лъжеш людете
и ние пием виски и смучим бонбони тик так:D

малко за текст


Покана за плащане от СГ Груп

Напоследък зачестяват питанията на клиенти, свързани със съдебни процедури, които фирмата СГ Груп е започнала срещу тях. Тези съдебни процедури костват немалко нерви на хората и пораждат немалко въпроси. С настоящата публикация ще се постараем да систематизираме отговорите на тези въпроси и препоръките.

Ако получите документ от съда, който е озаглавен „Заповед“ и Ви призовава да платите определена сума пари на СГ Груп, не се шокирайте. В него следва да пише, че имате задължение към друга фирма, което СГ Груп събира. Първо, помислете си дали имате сключен договор с другата фирма. Абсолютно безсмислено е както да се притеснявате от някой, с който нямате договор, така и да й плащате.

Много често в комуникацията си със съда и/или със своите длъжници тази СГ Груп посочва, че има договор за цесия с този или онзи (мобилен оператор и т.н.), на който дължите пари. Т. е. казва, че Вашият евентуален кредитор им е дал правото да Ви съберат парите. Такава законова възможност наистина съществува, но за да е основателна, трябва да се случат едновременно няколко неща:

Трябва наистина да имате задължения към фирмата, посочена в документа от съда (примерно мобилния оператор).
Тези задължения трябва да са прехвърлени „на хартия“ – да има официален документ за цесия, в който пише колко пари дължите, за кои периоди и че кредиторът се отказва от тях и ги дава на фирмата, която Ви съди, примерно СГ Груп.
Този кредитор, на който Вие дължите парите, трябва да Ви е уведомил писмено, че от този момент нататаък Вие дължите пари не на него (на мобилния оператор), а на фирмата, която Ви съди (СГ Груп).
Вземането трябва да не е погасено по давност (ако са изтекли 3 години от датата, на която е трябвало да платите на мобилния оператор месечната си сметка, вземанията Ви се погасени по давност, което пък означава, че тези пари не могат да Ви бъдат събирани принудително по съдебен ред)



Ако само една от горните точки не е налице, Вие не дължите пари на СГ Груп (и техните аналози) и не само че не е необходимо да им плащате, ами няма смисъл и да се притеснявате. В общия случай се цели психологически ефект – получавайки официален съдебен документ, Вие да отидете и доброволно да заплатите сума, която иначе не би могла да Ви бъде събрана.

Но като казваме няма смисъл да се притеснявате, не искаме да Ви караме да забравите документът, който съдебния призовкар Ви е донесъл. За да защитите пълноценно интересите си, е необходимо (задължително) да подадете в регистратурата на съда възражение срещу заповедта за изпълнение, в която съдът е написал, че дължите пари на СГ Груп.

Възражението се прави много лесно. Необходимо е да попълните една бланка, в която посочвате номера на делото, посочвате, че не дължите търсените от Вас суми и да се подпишете. Тази бланка (която се нарича възражение) можете да получите в съда или да си свалите от тук. След като я попълните и подпишете, трябва да я внесете в регистратурата на съда. Важно!! Подаването на Възражението срещу Заповедта за изпълнение трябва да се направи в 14-дневен срок от деня, в който Ви е връчена Заповедта. В противен случай се счита, че мълчаливо признавате, че дължите търсените от Вас суми.

Възможно е след това СГ Груп да си заведат редовно дело срещу Вас, но ако някоя от четирите посочени по-горе точки не е налице, те ще загубят делото.

Във всеки случай, ако имате и най-малки съмнения, е строго препоръчително да се обърнете към адвокат, който да Ви окаже съдействие за правилното попълване и подаване на документите.

Адв. Ст. Станев, адв. М. Димова

link

така че дърпайте си убави телефони на кредит от операторите пускайте ги в олх по евтино и с топ не могат да ви вземат кинтите
а пропо сега всеки опер дава тел без да имаш предишен абонамент:lol:
 
От: От: в БГ дълговете се онаследяват автоматично!

Да те изтрият???Разсмя ме.
Погасителната давност не погасява задължението, а само възможността да ти ги търсят принудително.Това са две различни неща.
Та, не знам, откъде очакваш да те "изтрият"?
Преди три години е имало масово бягство от БГ ли? Правилно ли разбрах или заради липсата на пунктуация и големи букви..съм се объркала.
Като гледам подписа ти...би трябвало да си наясно, какво се случва когато длъжниците не са изправни.
 
От: в БГ дълговете се онаследяват автоматично!

СГ Груп не е ЧСИ...
А, колкото до живеенето на запад...в грешка си.
Не само, че съм живяла, но съм и учила там. Така, че хайде...не се опитвай да ми обясняваш за неща, които не си виждал, а някой ти ги е "раказвал".
 
От: в БГ дълговете се онаследяват автоматично!

СГ Груп не е ЧСИ...
А, колкото до живеенето на запад...в грешка си.
Не само, че съм живяла, но съм и учила там. Така, че хайде...не се опитвай да ми обясняваш за неща, които не си виждал, а някой ти ги е "раказвал".

толкова си учила щом си се върнала всичките ми познати учили там ОСТАНАХА ТАМ га видоха ко е положението у Булгаристан
подвеждаш ората мила
когато СГ Груп не може да намери чиляка и да му вземе парите оти ще клекне у съда
го дават на ЧСИ. а от там те си праят ко си щат продават ти всичко и после се разбира че нямат право преди съдебното решение.
погледни линка в поста ми и ще разбереш защо в Бг правим компоти и зимнина а назапад не!
 
От: в БГ дълговете се онаследяват автоматично!

С теб няма да споря(нали...все пак пишеш без главни букви и пунктуация), а класификациите и опитите за обиди...ще ги подмина. И само да ти кажа...доста хора, които са учили навън са в БГ. За добро или лошо.
Убеждавай, който и в каквото си искаш. Всеки има глава на раменете си да преценява как да действа.
Махленските спорове не са ми по вкуса...нито реално, нито виртуално.
 
От: в БГ дълговете се онаследяват автоматично!

Доскоро някъв капут със мутренски акцент ми звънеше за някви 15 лева станали 100 в Глобул при това, че съм си платил всичко и прекратих договора.
Няма ли кой да ги провери тия боклуци как ги вадят от нищото тия задължения?
 
От: в БГ дълговете се онаследяват автоматично!

Нищо не вадят, начисляват си техни измислени такси. Ако примерно дължиш на мобилен оператор 100 лв. те ти продават дълга за 50 лв. За тях си е добре, че са взели някакви пари, без да се занимават, след това колекторската фирма си начислява допълнителни такси и започва да тормози хората по телефона. Реално погледнато ако имаш малко акъл в главата, никога няма да им платиш тези пари, защото по закон няма как да ти ги вземат.
 
От: в БГ дълговете се онаследяват автоматично!

Доскоро някъв капут със мутренски акцент ми звънеше за някви 15 лева станали 100 в Глобул при това, че съм си платил всичко и прекратих договора.
Няма ли кой да ги провери тия боклуци как ги вадят от нищото тия задължения?

дължиш не дължиш пари твоя си работа
звънят ти отговаряш имате грешка все го търсят този човек
ще ви дам в полицията за тормоз и ще запиша разговора ни
доста познати с подобни тактики се коетотърваха от дрънчене на тилефона

описвам ви случай следния случай
абонираш се за близо за кабелна тв и нет , но си поднаем
после си купуваш апартамент нов, местиш се , но те там нямат кабел и немогат да ти преместят абонамента там
и какво става договора се прекратява автоматически
а те ти искат останалите месеци
ай сиктир
мойте познати изобюо не платиха
 
От: в БГ дълговете се онаследяват автоматично!

Аз съм наследила 70 000 лв. дългове и така и ще си остане. Няма начин да платя тези пари :)
 

Горе