глупостите на гугъл край нямат

EASYSURVIVOR

Well-Known Member
Последния месец гугъл вече дава супер предимства за новинарските сайтове по всякакви ниши..
например в хазартната ниша която следя последните 5-6 години нямаше големи размествания
от 1 месец някъде супер търсени ключови думи ранкват новинарските сайтове като guardian, bbc, ft и т.н. и това са сайтове с новини на английски..
май вече все повече ще се дава предимство на такива сайтове.. незнам каква цел гонят от гугъл, може би нали ще плащат за контент от там идва проблема , пак ще има някаква нелоялна конкуренция :) няма никаква логика да се класират тези сайтове, но какво да се прави :)
 
Ако работиш правилно, това не бива да те притеснява; в крайна сметка всичко си идва на мястото; гугъл постоянно тества едно или друго, но го гледай краткосрочно и не се ядосвай; може след 2 седмици това да го няма :)
 
Ако работиш правилно, това не бива да те притеснява; в крайна сметка всичко си идва на мястото; гугъл постоянно тества едно или друго, но го гледай краткосрочно и не се ядосвай; може след 2 седмици това да го няма :)
стане ли дума за гугъл едва ли има правилно ахахах как да не се ядосвам, значи слага ме 1 месец на топ 8-9 позиция, чат пат ме слага на 1 страница, всичко е тамън си викам толкова години работа накрая някакъв успех.. след 2-3 седмица гледаш те изхвърля на 2-3 страница, а сега ме е изхвърлил на 5 страница чак ахахах и ми класиране английски сайтове, новини от преди 15-16 часа.. иначе има си няколко сайта които не се пипат и тях не ги разбирам не са мрънали от позициите си през последните 2-3 години
 
Ами, точно това имам предвид, точно това, което казваш; не ги гледай изобщо краткосрочно тези позиции, седмица, две или пет напред-назад, нямат значение; това е както... по едно време имаше много хора, продаваха електроника, и имаха класиране; изведнъж обаче техномаркет и технополис решиха да си развиват сайтове; и изведнъж правилните хора си дойдоха на правилните места :)

Това, което трябва да те интересува, да имаш добър сайт, лесен за ползване, да си описваш старателно продуктите, да пишеш полезни статии за тях, полезни на клиентите ти, и от време на време да пускаш по една рекламна статия в сайт, в който влиза твоята аудитория; ако например продаваш мотори, в сайт, дето влизат мъже, ако продаваш бебешки дрехи, в БГ мама :Д

А тези, дето не са мръднали - може би в нишата няма много пари и почти няма конкуренти, затова; но каква полза, ако имаш 80% дял от ниша с 500 лв месечен потенциал, по-добре да имаш 2% от ниша със 300 000 лв месечен потенциал; Трябва да гледаш и потенцаила на нишите;
 
Ами, точно това имам предвид, точно това, което казваш; не ги гледай изобщо краткосрочно тези позиции, седмица, две или пет напред-назад, нямат значение; това е както... по едно време имаше много хора, продаваха електроника, и имаха класиране; изведнъж обаче техномаркет и технополис решиха да си развиват сайтове; и изведнъж правилните хора си дойдоха на правилните места :)

Това, което трябва да те интересува, да имаш добър сайт, лесен за ползване, да си описваш старателно продуктите, да пишеш полезни статии за тях, полезни на клиентите ти, и от време на време да пускаш по една рекламна статия в сайт, в който влиза твоята аудитория; ако например продаваш мотори, в сайт, дето влизат мъже, ако продаваш бебешки дрехи, в БГ мама :Д

А тези, дето не са мръднали - може би в нишата няма много пари и почти няма конкуренти, затова; но каква полза, ако имаш 80% дял от ниша с 500 лв месечен потенциал, по-добре да имаш 2% от ниша със 300 000 лв месечен потенциал; Трябва да гледаш и потенцаила на нишите;
Там е работата че няма какво много да се актуализира в сайт за хазарта.. как да се пребориш за думичките уинбет , бет365 и т.н. затова говоря :) каква работа има сега BBC при търсене на bet365?
 
Приключи номера с ако работиш правилно.

guardian, bbc, ft и т.н. и това са сайтове с новини на английски.. На фона на информационната пропаганда последната седмица и преди за ковида защо се учудваш.
 
В случая ще подкрепя с две ръце @web_i_reklama
Винаги до сега съм се занимавал с ламерски сайтове и тъпотии. В момента съм направил много добра платформа, която предлага определена услуга, правя всичко по учебник, всичко е натурално, излизам на супер позиции, гугъл разбра, че сайта е много полезен и му се радва.
ОБАЧЕ новинарките като се намесят в някой проект от сайта ме избутват, но за много кратко време. Дори последния път големи новинарски сайтове останаха под мен. После поетапно изчезват. И изобщо не им се връзвам на тия моментни глупости. Минават и заминават за две седмици.
 
Приключи номера с ако работиш правилно.

guardian, bbc, ft и т.н. и това са сайтове с новини на английски.. На фона на информационната пропаганда последната седмица и преди за ковида защо се учудваш.
Не само, доколкото бях чел и мисля, че споделих, Google си партнира с няколко информационни сайта. Но статиите не са ресурс, който постоянно се оптимизира както он-пейдж, така и оф-пейдж. Реално буста им е винаги в началото от тяхното публикуване и след това с времето отпадат, защото чрез алгоритъма на Google нямат нужните параметри. За жалост в същото време ползват и силата на домейна си. Според мен е временно явление, което при силен и оптимизиран за нишата проект, те ще изпаднат, но въпросът е и самия проект да е ценен и полезен според Google. А и скоро сигурно ще се очаква поредния ъпдейт, който ще размести отново всичко. ;)
 
Там е работата че няма какво много да се актуализира в сайт за хазарта.. как да се пребориш за думичките уинбет , бет365 и т.н. затова говоря :) каква работа има сега BBC при търсене на bet365?

Е как няма какво да се оптимизира, пиши полезни статии за хората, които залагат, чети книги за хазарт, пиши тактики как по-добре да правят залози, стратегии, бъди им полезен, ето за това говоря; давай стойност на твоята аудитория; която и да е тя; Прави видеа с прогнози, мисли нещо; ангажирай хората, според вас на тоя и тоя мач какво ще стане, какво няма да стане, в тая ниша могат да се формират общности, никакъв проблем, но трябва да ги завъртиш, да си им полезен :) :) : )
Ако не си по писането, тук е фрашкано с добри копирайтъри, все някой ще ти помогне, даже имам един познат, Свилен, той едно време пишеше точно по такива теми, ако ти е интересно, мога да му потърся контактите;



Приключи номера с ако работиш правилно.

guardian, bbc, ft и т.н. и това са сайтове с новини на английски.. На фона на информационната пропаганда последната седмица и преди за ковида защо се учудваш.

Това е друго, не можеш да се бориш с пропагандата на държави; при фирмената конкуренция нещата са други;


В случая ще подкрепя с две ръце @web_i_reklama
Винаги до сега съм се занимавал с ламерски сайтове и тъпотии. В момента съм направил много добра платформа, която предлага определена услуга, правя всичко по учебник, всичко е натурално, излизам на супер позиции, гугъл разбра, че сайта е много полезен и му се радва.
ОБАЧЕ новинарките като се намесят в някой проект от сайта ме избутват, но за много кратко време. Дори последния път големи новинарски сайтове останаха под мен. После поетапно изчезват. И изобщо не им се връзвам на тия моментни глупости. Минават и заминават за две седмици.

Ама човек, точно така е, и аз съм бил по същия начин; между другото, все още има хора, които развиват сайтове за "линк-билдинг", фрашкани с тъпотии, с 2 статии на кръст, на всичкото отгоре и лошо написани; хора, разберете, трябва да се дава стойност на клиентите; ако имаш сайт за, де да знам, произвеждаш брашно, прави рецепти, прави видеа, споделяй интересни неща на клиентите ти; ако имаш за смартфони, прави ревюта, показвай тънкости, едно-друго;
Трябва да си полезен на хората, това е; каквото и да е правиш; и като си полезен, и работиш така, няма кой да те бутне, а и да те бутне, ще е временно; щото този подход, за който казвам и който очевидно и колегата прилага - е много по-труден и работи;




Не само, доколкото бях чел и мисля, че споделих, Google си партнира с няколко информационни сайта. Но статиите не са ресурс, който постоянно се оптимизира както он-пейдж, така и оф-пейдж. Реално буста им е винаги в началото от тяхното публикуване и след това с времето отпадат, защото чрез алгоритъма на Google нямат нужните параметри. За жалост в същото време ползват и силата на домейна си. Според мен е временно явление, което при силен и оптимизиран за нишата проект, те ще изпаднат, но въпросът е и самия проект да е ценен и полезен според Google. А и скоро сигурно ще се очаква поредния ъпдейт, който ще размести отново всичко. ;)

Google е най-рентабилния посреднически бизнес в света, той среща тоя, който търси, с тоя, който предлага; Гугъл се интересува само крайния клиент, тоя, дето търси, да е доволен, а тоя който дава - може да съм аз, може да е друг; и винаги подбира най-доброто в "магазина", за тоя, дето търси, по обективни критерии, които ги знаете;
Така че, както в примера с Техномаркет и Технополис, винаги правилните хора си идват на правилното място;
Като работиш правилно и даваш стойност, гугъл ще те награди, защото навсякъде по аналитичната пътека твоите потребители оставят ясни сигнали за изживяването с теб; ако са добри, добре за теб; ако не са.... както казва Боби Турбото... "Проблем!" :Д
 
Гугъл си прави каквото иска, в момента имам сайт, който не съм работил около година, загубил е 1 позиция оттогава. Алгоритъм еди разбери.
 
Ще има ли някога отново българска търсачка?
 

Горе