голям проблем с paypal, моля за малко помощ

1x1

New Member
здравейте, проблема се състои в това, че получих плащане през пейпал (аз пратих request money email) но съм отбелязал "Goods" по случайност
сега като реших да си ги изтегля на картата, пише че са ми лимитирали акаунта :shock: и искат да им пратя 6 документа. но това няма как да стане, защото първите 2 ги сканирах (паспорт и сметка за подтвърждаване на адрес), но за следващите фактури, тракинг документи и тн няма как да стане, просто защото продадох един сайт... имам кореспонденцията между мен и купувача чрез имейли че става дума за сайт и че след пращането на парите съм изпратил файла, а не за кашон с неща или някаква стока, но едва ли ще разберат кирилица...

писах на съпорта, но отговора сигурно ще е от рода "не можем да направим нищо" и парите ще си седят блокирани, което хич не е добре щото не става дума за 100 лв :(

някакви съвети? изобщо какво да правя сега
благодаря Ви предварително
 
ми ако не ги отблокират освен да се разберете с купувача да ти плати по друг начин. те в такъв случай би трябвало да му ги върнат. само да не те врътне и той нещо :)
 
От: голям проблем с paypal, моля за малко помощ

Мисля че ако до 45 дни някой не предяви претенции ще ти ги освободят
 
От: голям проблем с paypal, моля за малко помощ

Мисля че ако до 45 дни някой не предяви претенции ще ти ги освободят

Връщат ги на изпращача...
 
От: голям проблем с paypal, моля за малко помощ

леле ужас...

а през това време ако получа просто друг превод, и той ли ще бъде блокиран ил исамо този, който е за "goods"
голяма простотия, защото парите ми тярвбаха :(
 
От: голям проблем с paypal, моля за малко помощ

Ти всъшност сигурен ли си че за това ти ги искат тези неща, а не защото например твоя клиент е изпискал че не е получил каквото е поръчал и в момента те правят разследване кой крив и кой прав
 
От: голям проблем с paypal, моля за малко помощ

ами не знам, но ако е о ткупувача не тярвба ли да е claim или dispute съобщението, при мен съобщението е

We have observed activity in this account that is unusual or potentially
high risk.

Case ID Number: ***************


For your protection, we have limited access to your account until
additional security measures can be completed. We apologize for any
inconvenience this may cause.

To review your account and some or all of the information that PayPal used
to make its decision to limit your account access, please visit the
Resolution Center. If, after reviewing your account information, you seek
further clarification regarding your account access, please contact PayPal
by visiting the Help Center and clicking "Contact Us".

We thank you for your prompt attention to this matter. Please understand
that this is a security measure intended to help protect you and your
account. We apologize for any inconvenience.
 
От: голям проблем с paypal, моля за малко помощ

Пейпал ми откраднаха така $180 още преди 10 години. Още си седят в онзи акаунт. Мога да ги изтегля само в банка в САЩ на сметка на мое име.

Тия са си печени крадци...
 
От: голям проблем с paypal, моля за малко помощ

Пейпал ми откраднаха така $180 още преди 10 години. Още си седят в онзи акаунт. Мога да ги изтегля само в банка в САЩ на сметка на мое име.

Тия са си печени крадци...
кофти
а само да те попитам, ак оси направя нов акаунт, с друга карта може ли пак да се получи нещо подобно.
въпреки че при мен сумата е около 1200 лева и хич не ми се ще да им я оставя така. писах на съпорта, получих отговор, писах пак - качих всички файлове, регистрация на фирмата, всякакви фактури за сайта и тн. ама само не мога да предоставя тракинг информация, защото пратих сайта по мейла като прикрепен файл? толкова ли са смотани, как да го пратя - в кашон по пощата ли :D
 
От: голям проблем с paypal, моля за малко помощ

кофти
а само да те попитам, ак оси направя нов акаунт, с друга карта може ли пак да се получи нещо подобно.
въпреки че при мен сумата е около 1200 лева и хич не ми се ще да им я оставя така. писах на съпорта, получих отговор, писах пак - качих всички файлове, регистрация на фирмата, всякакви фактури за сайта и тн. ама само не мога да предоставя тракинг информация, защото пратих сайта по мейла като прикрепен файл? толкова ли са смотани, как да го пратя - в кашон по пощата ли :D

Съпорта на Пейпал май тегли лотария и отговаря само на късметлийте. Поне моя опит с тях е плачевен.
А иначе друг акаунт винаги е решение. В крайна сметка аз направих точно така и прежалих онези $180 въпреки, че по онова време си бяха цял проект от elance.com, а долара беше 2.40 ... ех спомени :)
 
От: голям проблем с paypal, моля за малко помощ

имам голям късмет със съпорта май, защото ми отговориха втори път днес по-рано

както и да е. мисля че измислих решение - просто ще намеря куриер при който да пратя пратка (до една от прибалтийските държави става дума), обаче може ли да се прати уж пратка, ама всъщност ще обясня за какво става дума- като си платя без да трябва да я пращат едва ли ще ми откажат - само да вляза в базата и да може да се проследи "пратката" от тия идиоти от пейпал.
някой има ли познат в някоя куриерска фирма :D аз ще се ориентирам още другата седмица към малки фирми, предполагам ще проявят разбиране - пък ако щат да я пращат, аз на този идиот му знам адреса от акаунта му в пейпал

гладен човек - жив дявол! тия от пейпал не са познали ****, ще хитруват с хитреците от балканите, ей! все пак говорим за хилядарка и отгоре... само не разбрах къде е логиката да пратя файлове по пощата, в какво да ги разпечатам на принтер и да ги тикна в пощенски плик ли? ебати21 век е има скайп, имейли, шеринг на такива неща става по въздушно капков път вече почти, само за тия неандерталци от пейпал им трябва документ и тракинг номер! грррр (представям си лого или фотошоп картинка да с епрати с колет ил ипрепоръчано писмо :DD)


само последен въпрос, понеже съм с premier акаунт - с personal стават ли подобни мизерии? и при personal може ли да получаваш пари ей така по имейл? не знам дали ако всичко се размине и успея да си изтегля парите дали няма да се повтори това нещо. определено ще си помисля за алтернатива (до сега имах добро мнение за пейпал, ама докато не ми дойде на главата...) moneybookers имат ли подобни простотии, някой запознат ли е с тегленето на пари от там

ще бъда многоблагодарен ако някой отговори
 
Последно редактирано:
От: голям проблем с paypal, моля за малко помощ

По добре щом му знаеш адреса му прати една нормална пратка - пощенска защото с фиктивната никоя фирма няма да се навие, а и след като е с ТН ще може да се проследи че не е отишла никъде. Освен това едно препоръчано писмо няма да е много скъпо, а вътре спокойно може да си сложил карта с памет.
Само не знам дали ще ти признаят това че изпращаш със закъснение. А това вероятно го правят за да не може купувача да каже че не е получил пратката и да си иска парите от тях, а през това време ти да си изчезнал. Хората са се нагледали на всякакви измамници от балкански тип и за далеч по малки суми за това си мисля че дори и да не им изпратиш документи след като изтече 45 дневният срок за клайм ще ти ги освободят.
 
От: голям проблем с paypal, моля за малко помощ

Защо ползваш PayPal за такива неща?
 
От: голям проблем с paypal, моля за малко помощ

и двамата сте прави!

ще му пратя една пратка с нещо вътре и бележка с обяснение :lol:

а ползвам пейпал, защото беше най-удобно и за двамата. през банка беше другия начин да ми преведе 900$ ама много разправии (но се оказа че с пейпал още повече)
принципно 45 дена ок, ще изчакам защото намерих пари. но това къде мога да го проверя дали срокът е такъв - и ако няма claim срещу мен със сигурност ли ще ми ги отблокират... май пак ще пиша на съпорта :D

не знам, как изобщо се продават неща по интернет като дизайни, файлове и тн, които много по-икономически изгодно е да се пратят през интернет отколкото да се пращат с пощальон или пощенски гълъб? или ако получа пари от някой приятел това също ли трябва да доказвам от къде е и защо е? извинявам се, но до сега само съм купувал - за първи път продавам нещо и хоп изненада :shock:
 
От: голям проблем с paypal, моля за малко помощ

Има Western Union, MoneyGram и други, при които подобни измами няма как да се правят.
 
От: голям проблем с paypal, моля за малко помощ

Има Western Union, MoneyGram и други, при които подобни измами няма как да се правят.

Happy, самите те няма да те измамят, но:
1. Ще ти отрежат главата с таксите
2. Използват се от много измамници и аз сделка през Western Union или MoneyGram правя само с хора, които познавам много добре. Иначе вероятността да изгориш е голяма
 
От: голям проблем с paypal, моля за малко помощ

прати записано CD в кутийка, за куриери, ами по принцип всички предлагат, но виж дали дават tracking number

обикновена поща не ти върши работа, трябва да е препоръчано, т.е. да ти върнат хартийка и ти да я сканираш за РР, че е доставено.
 
От: голям проблем с paypal, моля за малко помощ

Ако сумата наистина е била над 1000 лв. и преди с този акаунт нямаш големи трансфери просто ти блокират акаунта временно и ти преразглеждат документите . Това е съмнителната дейност за която ти пишат . Просто не може акаунт който преди е имал трансфер от по 2-3-4-5$ изведнъж да получи голяма сума . Те просто си връзват гащите и в момента сигурно си кореспондират с изпращача . Само се надявай той да е коректен щото иначе тия пари ги пиши заминали .
 
От: голям проблем с paypal, моля за малко помощ

сканирал съм всички чудесии, за да докажа че продавам нещо което е мое - в този случай сайт, сканирал съм си регистрацията на фирмата, фактура за платения хостинг и домейн на който е сайта и тн.

а като трансакция - това ми е първата даже в която получавам пари. всичк идруги (около 10) са все неща, коит осъм купувал през нета. всмисъл надявам се да проверят, нямам клейм от получателя (от 2 дена се опитвам да му пиша да го питам всичко ок ли е за мое успокоение, ама някъде се е загубил :()

мерси за помощта! :)
 
От: голям проблем с paypal, моля за малко помощ

колеги,
исках само да кажа, че след проведен разговор по телефона с някой си Niel от пейпал, след като му обясних ситуацията и му дадох достъп до пощата в която е кореспонденцията с получателя на файловете ми отблокираха акаунта!
и даже ми благодариха за бързото предоставяне на всички документи и допълнителна информация

аз прочетох хиляди псувни по адрес на пейпал и си помислих, че парите ще ми останат ей така блокирани, но евала за разбирането и бързата реакция! :)

благодаря на всички и тук за помощта
 

Горе