Предлагам: дигитално оцветяване

kpetrov

Well-Known Member
Рейтинг - 66.7%
2   1   0
Днес за пръв път се опитах да оцветя и редактирам черно-бяло рисунка. И то не каква да е, а сканирана от стара книжка. Оказа, се че май ми се отдава.
Оригинала:
T0Q9TPG.jpg

Резултата:
9HVdM5y.jpg
 
Втори опит
D0wJjRY.jpg

y74QBGm.jpg
 
0iSDtBF.jpg

Vo9Qs7U.jpg
 
М/у другото, всъщност изобщо не е между другото, някой знае ли ЕН фрийлансър сайт, където бързо да си пуснеш портфолио или нещо от сорта. В два се регистрирах, и двата са ориентирани към това да наемеш някого, а не да си пуснеш обява, че ти търсиш поръчки.
 
Първи опит за прерисуване от снимка и после оцветяване, още не е довършен.
4MjVGJ0.jpg
 
Меси го довърших сутринта.
o2nwjRh.jpg


Днес сканирах една рисунка, която съм правил преди години, обработих е на ръка с маркер, и след това започнах дигитално, но още се запознавам с дигиталните техники за обработка и оцветяване. И скенера ми не е много добър, но днес се заех с това, засега е дотук, надявам се утре да го довърша.
RvECuZ2.jpg
 
Тия не ми харесват, аз се бяг регнал, преди да го напишеш. Има други по ориентирани към селърите, поне ти дават по добра и лесна възможност да се свържиш с купувачи. Както и да е, в големите сайтове фрийлансърите се с хиляди и трудно е нов да го заблежат.
Иначе довърших последното, по мой си начин.
AbPqeuW.jpg
 
Във https://www.fiverr.com също можеш да пробваш. Страхотна работа, браво.
Направо си им вдъхнал нов живот, защо не опиташ да се свържеш с авторите или хората, държащи правата на тези футболни списания и не им предложиш преиздаване в цветен вариант. Според мен ще има много хора, които ще оценят подобна инициатива.
 
Във https://www.fiverr.com също можеш да пробваш. Страхотна работа, браво.
Направо си им вдъхнал нов живот, защо не опиташ да се свържеш с авторите или хората, държащи правата на тези футболни списания и не им предложиш преиздаване в цветен вариант. Според мен ще има много хора, които ще оценят подобна инициатива.
То едва ли някой държи някакви права, тва са два супер шорт комикса от една стара книжка, която имам. Рових се насам-натам, въобще не успях да намеря бг футболни комикси, даже и английски изглежда са кът.
 
Този е невероятен, не знам как го прави..
 
Някои неща ми харесват.
 
Някои неща ми харесват.
Почти всичко е правено с фрийстайл визия, с две три от по трудоемките техники на фотошопа. Всъщност повечето основни похвати и стандарт на визия които се ползват за прерисуване, обработка и оцветяване са много по лесни и елементарни дори, ако един път успееш да ги научиш с схванеш и имаш някакви поне заложби в рисуването. Само че повярвай ми да се рисува само с мишка фрийстайл е непосилна задача, затва често ползвам някои опции на пхотошопа. А съвсем не съм запознат с основните. Пък да не говорим, че ако тоя който го прави разполага с приличен пад за рисуване, и по голям монитор е доста лесно и да не кажа елементарно да се обработи някоя снимка да кажем лице например с векторна графика и оцветяване. специално за това са няколко основни инструмента на програмата, но не ги знам добре, и не знам дали и ще мога да ги науча, пък и едно с мишката, другото е с пада.
 
4Ij8mue.jpg
 
Последно редактирано:

Горе