Конкурс за: дизайн на тениска за събитие

beautyFear

Well-Known Member
Рейтинг - 100%
12   0   0
Събитие: 10 години HOG Sofia Chaptar "Ride and Have Fun"

Информация за организатора: https://www.hogsofia.com/

Тематика: 10-годишен юбилей от създаването на HOG Sofia Chapter /Harley Owners Group/ в България.

Указания и задължителни елементи: логото на организатора и името на събитието, което може да бъде заиграно в дизайна (не е задължително да се изписва изцяло).

Допълнения: дизайнът трябва да е съобразен със субкултурата на мото обществото, като в същото време не се прекалява с черепите и костите.

Ограничения в разположението на елементите няма.

За нуждите на дизайна:
прикачено е логото на организатора във векторен формат.

Всички предложения, съдържащи изцяло генерирани AI картинки, няма да бъдат разглеждани!

Край на конкурса:
28.02.2024
Обявяване на победител: до 48 часа след изтичане на крайния срок.
Награда: 200 лв.

ЗАПОЗНАТ СЪМ С ПРАВИЛАТА И УСЛОВИЯТА
 

Прикачени файлове

  • HOG-Sofia Chapter-LOGO-vector.pdf
    597.5 KB · Преглеждания: 36
Последно редактирано:
3ll.jpg

Това по-долу ми беше първото предложение, генерирано от АИ, аз съм добавил съвсем малко.
In-a-city-bene-8f4fdedd-6ecd-4a2b-b10d-0a6da9bcc1a2.jpg
 
Последно редактирано:
AI картинки могат ли да участват, за един приАтел питам ?
По-добре без анимационни филми 😁
 
Единица може и изписана с кокалчета и Черепа нула прави цифрата 10, отдолу: години, наздраве, черепа е захапал пура и държи чаша с уиски, тва ми е като цяло идеята.

Може би малко лед трябваше да му добавя, че го пие топло, ама по-нататък;)

websolut_Motorcyclist_.jpg

websolut_Motorcyclist1_.jpg
 
Последно редактирано:
AI картинки могат ли да участват, за един приАтел питам ?
Добър въпрос. Пропуснах да обърна внимание на него. За да не превръщаме конкурса в пародия, не могат да участват.
 
Добър въпрос. Пропуснах да обърна внимание на него. За да не превръщаме конкурса в пародия, не могат да участват.
От друга страна се замисли, че малко хора могат да рисуват в този стил, така, че забранявайки генерирания в Ai изцяло, според мен рискуваш малко или нискокачествени предложения. А ако пък се използват картинки, тогава пък отиваме до платени алтернативи, защото с Ai може да генерираш зашеметяващи неща, които фрее не може да намериш.
Според мен частично използване на Ai, тоест за генериране на някой елементи или другия начин е използване на готови елементи, като алтернативен вариант.

Но то както се вика подадеш ли му ръка ще я отхапе цялата:), така, че ти си знаеш.

Аз съм използвал частично Ai генерирал съм ръка с чаша и пура, да я нарисувам сам мога, но няма да е толкова добре, така, но моето предложение е дадено преди да забраниш Ai ;)
А и картинката с мотора е Ai генерирана, но тя не е към дизайна, а само фон.
Идеята ми беше, черепа с уиски и пура на черна тениска и зад него 10 години юбилей, наздраве!...

Шегувам се, правилата са си правила, ако няма компромисен вариант предложението ми да се счита за пример как не трябва да се прави.
 
Последно редактирано:
Гледам, че самото лого също е сглобявано така, че, според мен готови елементи би трябвало да може, а където са готовите елементи там е и Ai ; )

 
От друга страна се замисли, че малко хора могат да рисуват в този стил, така, че забранявайки генерирания в Ai изцяло, според мен рискуваш малко или нискокачествени предложения. А ако пък се използват картинки, тогава пък отиваме до платени алтернативи, защото с Ai може да генерираш зашеметяващи неща, които фрее не може да намериш.
Според мен частично използване на Ai, тоест за генериране на някой елементи или другия начин е използване на готови елементи, като алтернативен вариант.

Но то както се вика подадеш ли му ръка ще я отхапе цялата:), така, че ти си знаеш.

Аз съм използвал частично Ai генерирал съм ръка с чаша и пура, да я нарисувам сам мога, но няма да е толкова добре, така, но моето предложение е дадено преди да забраниш Ai ;)
А и картинката с мотора е Ai генерирана, но тя не е към дизайна, а само фон.
Идеята ми беше, черепа с уиски и пура на черна тениска и зад него 10 години юбилей, наздраве!...

Шегувам се, правилата са си правила, ако няма компромисен вариант предложението ми да се счита за пример как не трябва да се прави.
Благодаря за уточнението. Както си го описал - става. Частичното използване е окей, но не и изцяло генериран дизайн от AI без да се забелязва личния почерк на дизайнера и концепцията.
 
Само като видиш по-дизайна разни омазани цифри, букви без да означават нищо, работата е ясна :) А може и да означават нещо не знам.
В случая колегата добре ги е съчетал елементите и има положен труд за цялостния вид.
 
Последно редактирано:
При това натоварено и "мръсно" лого + дългото заглавие, то не остава място за каквито и да било творчески или AI интерпретации.
 
От друга страна се замисли, че малко хора могат да рисуват в този стил, така, че забранявайки генерирания в Ai изцяло, според мен рискуваш малко или нискокачествени предложения. А ако пък се използват картинки, тогава пък отиваме до платени алтернативи, защото с Ai може да генерираш зашеметяващи неща, които фрее не може да намериш.
Според мен частично използване на Ai, тоест за генериране на някой елементи или другия начин е използване на готови елементи, като алтернативен вариант.

Но то както се вика подадеш ли му ръка ще я отхапе цялата:), така, че ти си знаеш.

Аз съм използвал частично Ai генерирал съм ръка с чаша и пура, да я нарисувам сам мога, но няма да е толкова добре, така, но моето предложение е дадено преди да забраниш Ai ;)
А и картинката с мотора е Ai генерирана, но тя не е към дизайна, а само фон.
Идеята ми беше, черепа с уиски и пура на черна тениска и зад него 10 години юбилей, наздраве!...

Шегувам се, правилата са си правила, ако няма компромисен вариант предложението ми да се счита за пример как не трябва да се прави.
След прецедента с картинга, което се съмнявам, че всъщност е прецедент се изгуби смисъла от такива уточнявания дали е АИ, или не е АИ. А и, ще е доста трудно в някои случаи да се докаже, доколко АИ е имал пръст.

И ако наистина става въпрос за дизайн за тениска, много сериозно се съмнявам, че някои тук, ще почне да прави дизайн, а не лого за такава награда. Ще се обработват снимки и т.н. Ама не знам де.
 
След прецедента с картинга, което се съмнявам, че всъщност е прецедент се изгуби смисъла от такива уточнявания дали е АИ, или не е АИ. А и, ще е доста трудно в някои случаи да се докаже, доколко АИ е имал пръст.
Така е. Не е първият конкурс, който пускам, няма и да е последният. Формулиран е грамотно, наградата е стимулираща за някои от дизайнерите тук, винаги съм бил коректен и точен с всеки победител. Затова не искам този конкурс да се превръща в пародия като примера, който даваш.
 
Така е. Не е първият конкурс, който пускам, няма и да е последният. Формулиран е грамотно, наградата е стимулираща за някои от дизайнерите тук, винаги съм бил коректен и точен с всеки победител. Затова не искам този конкурс да се превръща в пародия като примера, който даваш.
Предложението ми е не пародия. Идеята е за мацка зад която стоят различни картинки с рокерска тематика. Ако се търси дизайн за тениска.
 
Предложението ми е не пародия. Идеята е за мацка зад която стоят различни картинки с рокерска тематика. Ако се търси дизайн за тениска.
Нямах предвид предложението ти, а конкурсът като цяло. Хубаво уточнихме и изгладихме някои неща, нека следващите коментари да са на кандидати :)
 
Към автора на конкурса:
-На какъв принтер ще се печатат тениските?
Нали знаеш, че ако е тип ДТФ - евентуални предложения, които включват светлосенки няма да излязат при печат. Трябваше да добавиш също така, че файла трябва да е вектор.
 
Последно редактирано:

Горе