добър чужд хостинг. мения за различни компании и препоръки.

tatriki

Member
Здравейте. Някой може ли да сподели мнение за разни чужди хостинг компаниии. ще отварям online магазин и не искам да е в бг. чувал съм, че в Холандия online магазините не плащат данъци (но в това изобщо не съм обеден). В Канада гледам, че предлагат много интересни оферти. за пример може да погледните hostpapa.ca (не ги знам колко са известни там). все пак приемам всякакви мнения.
 
От: добър чужд хостинг. мения за различни компании и препоръки.

Мога да ти препоръчам site5. Можеш да си избереш местоположение на сървъра, цената е добра, а и дават и безплатен домейн. В подписа ми има линк.
 
От: добър чужд хостинг. мения за различни компании и препоръки.

Този ако не се лъжа е Щатски. имайки в предвид новите им закони за електронната търговия не желая там да взимам там хост. Някой може ли да сподели друга информация?
 
От: добър чужд хостинг. мения за различни компании и препоръки.

Имайки предвид, че в УСА не приеха закона SOPA, а в Европа почти приеха ACTA помисли отново. Второ където и да вземеш хост решат ли да те дупят няма спасение, ако ще и в Северна Корея да е. Примери много. Ти си знаеш най-добре какво искаш, дано си намериш нещо подходящо
 
От: добър чужд хостинг. мения за различни компании и препоръки.

За неща, които смятам че не е особено подходящо да се хостват в България, обикновенно отиват в Холандия. Предвид че холандците са доста широкоскроени хора и ако не се изпада в крайности толерират всякакво съдържание. За сега съм доволен от VPS-ите на Leaseweb що се отнася до цена / качество. Друга държава, където не правят проблеми е Швеция, но там излиза по-солено.
 
От: добър чужд хостинг. мения за различни компании и препоръки.

Ако магазина ти ще е за БГ май няма голяма файда за данъците и да е хостнат навънка - това не те спасява.
 
От: добър чужд хостинг. мения за различни компании и препоръки.

За неща, които смятам че не е особено подходящо да се хостват в България, обикновенно отиват в Холандия. Предвид че холандците са доста широкоскроени хора и ако не се изпада в крайности толерират всякакво съдържание. За сега съм доволен от VPS-ите на Leaseweb що се отнася до цена / качество. Друга държава, където не правят проблеми е Швеция, но там излиза по-солено.


за leaseweb и аз съм чувал добри неща, но някак си клоня към Канада. Сайта не е за България. и друго се чудя. В сайта пише, че не доставя до България, качен е извън бг и с 2 думи няма нищо общо с бг (дори и стоката не е тук). та дали се налага да плащам някакви данъци тук и ако ме надушат, че сайта е мой дали няма да ми измислят някаква санкция нашите управници, че не плащам данъци тук. по пътя на логиката не би трябвало да се случи това дори и реклама по телевизията да пусна, че е мой и всички знаят. Но все пак ..... ?
 
От: добър чужд хостинг. мения за различни компании и препоръки.

Аз доколкото знам нямя значение доходите ти откъде са - щом си български гражданин плащааш данъците в бг.
 
От: добър чужд хостинг. мения за различни компании и препоръки.

та дали се налага да плащам някакви данъци тук

Май не си наясно с данъчното законодателство в България. (Нали тук живееш през повечето време? Това има значение за данъчното облагане.)

Не казваш кое ще бъде лицето, което ще продава стоката. Ако това е фирма, която ти плаща комисионни за продажбите - ти ще плащаш данъци върху тези комисионни (афилиейт маркетинг). Ако това си ти (клиентите плащат на теб за стоката) - нарушаваш закона, защото нямаш право да извършваш търговия, ако не си регистриран като едноличен търговец. Другия вариант е да регистрираш фирма (напр. ЕООД) и фирмата да продава стоката (ти ще бъдеш управител на фирмата, ако желаеш).

Разбира се можеш и да не се занимаваш с данъци и фирми и просто да си гледаш бизнеса. Не го препоръчвам, но някои правят така - първо работят без да се занимават с данъци и после мислят какво точно (не) са направили и дали беше правилно.
 
От: От: добър чужд хостинг. мения за различни компании и препоръки.

Май не си наясно с данъчното законодателство в България. (Нали тук живееш през повечето време? Това има значение за данъчното облагане.)

Не казваш кое ще бъде лицето, което ще продава стоката. Ако това е фирма, която ти плаща комисионни за продажбите - ти ще плащаш данъци върху тези комисионни (афилиейт маркетинг). Ако това си ти (клиентите плащат на теб за стоката) - нарушаваш закона, защото нямаш право да извършваш търговия, ако не си регистриран като едноличен търговец. Другия вариант е да регистрираш фирма (напр. ЕООД) и фирмата да продава стоката (ти ще бъдеш управител на фирмата, ако желаеш).

Разбира се можеш и да не се занимаваш с данъци и фирми и просто да си гледаш бизнеса. Не го препоръчвам, но някои правят така - първо работят без да се занимават с данъци и после мислят какво точно (не) са направили и дали беше правилно.


през повечето време съм си в бг да.
 
От: добър чужд хостинг. мения за различни компании и препоръки.

някой да е ползвал: one.com
аз съм много доволен - първата година ти е 10 paunda домейна + free уеб хоста и от там на татък по 25 paunda на година
 

Горе