един въпрос за PR и subdomains

gunshot

Active Member
ето един въпрос и от мен :)

каква е зависимостта мажду поддомейните и pr?
т.е. PR на домейна дава ли и на поддомейна ако няма линк към него?
PR на поддомейна влияе ли на PR на домейна ако няма линк към него и съответно ако има и как?
 
Мисля си че PR се определя от това колко входящи линкове има към сайта ти и колко от тях са качествени.
 
Бате дали ще е съб-домейн или като отделна страница - то си те намира - нали се интерлинква към другите страници. Така или иначе е част от сайта ти - а тази страница (съб-домей) си води към главната, а тя пък към нея. И тези получават ПР, въпроса е че трабва да се откриват от бота чрез линк от главната ти страница или други. :)
 
аз търсих разни статии в гугъл и намерих че ако е директория се разглежда като част от сайта, а поддомейн - като съвсем отделен сайт.
в тази връзка линкът от поддомейн бил с по-голяма важност за гугъл (отколкото този от поддиректория), тъй като се смята за линк от друг сайт.

това не знам доколко е вярно, но със сигурност разбрах, че pr-а им е съвсем отделен и ако нямат линк един към друг изобщо не си помагат взаимно :(
и още нещо неприятно, ако поддомейн бъде наказан за лош seo или др. с pr0, това може да се отрази и на домейна, не знам и това доколко е вярно.

и още един въпрос още от мен:
защо data.bg има pr0?
 
Относно пеидж ранка Гугъл Ранква Страници Не Сайтове

датата май имат 0 защото си смениха дизайна и структурата на страниците или са направили нещо глупаво (по едно време имаха 5-6 доколкото си спомням) П.С. Тях не ги валнуват такива неща защото поне едно 95 процента отиват на сайта им като диектно пишат урлто
 
Защото са с много "як" дизайн бате. Но при тях трафика не е от търсачки. Така че не им пука много много като гледам.

Това за събдомейните може и да е така, но си мисля разлика между subdmain.domain.com & domain.com/subdomain.code има, но не чак толкова голяма. А и в хоста и вдете ти идват от еднаква папка.
 
за датата тоя pr0 им е отпреди ..прекрасният.. флаш, но колко от преди не знам.
а за поддомейна питах защото мисля скоро да пусна ново сайтче, но засега не ми се дават пари за домейн - да видя първо как ще тръгне.
засега се чудя дали да го пусна като sub на моя igri.igratabg.com и или като igri.bg.tf

тия от .bg.tf много съмнително ми слагат сайта във фрейм
Код:
<frame src="http://igri.igratabg.com" name="fid1" id="fid1" scrolling="Auto">
а в noframes слагат само един линк в <h1> и ботът доколкото разбирам ще види главна страница с 2-3 линка, един от които моят - бърка ли го това и доколко?
 
това бг.тф си е чист събдомеин само че тези фремимове определено бъркат сеото до колко точно не мога да кажа.

По добре си пусни поддомеин на твоят сайт или защо не си купиш един евтин инфо домеин за $1,25 от годеди?

за дадата щом е от преди това незнам не ги следя :) но новият им дизаин не ми изглежда сео френдли
 

Горе