е-магазин с един основен продуктов тип

felixthecat

Member
Онлайн магазин (за мобилни аксесоари, woocommerce платформа) с 1 основен продуктов тип и няколко допълнителни. Как ви се струва следното стуктуриране(и от сео гледна точка) на категориите? Можете да предложите и по-удачен според вас вариант.

1)

root
- apple
- apple iphone 5​
- продуктов тип 1 за apple iphone 5​
- продуктов тип 2 за apple iphone 5​
- apple iphone 6​
- ...​
- blackberry
- ...

2)

root
- продуктов тип 1
- продуктов тип 1 за apple​
- продуктов тип 1 за apple iphone 5​
- продуктов тип 1 за blackberry​
- ...​
- продуктов тип 2
- продуктов тип 2 за apple​
- продуктов тип 2 за apple iphone 5​
- продуктов тип 2 за blackberry​
- ...


Другото ми питане е свързано именно с това, че магазина има 1 основен продуктов тип. Ще има няколкостотин продукта, които ще принадлежат към този тип и ще се различават основно по бранд. Доколкото разбирам (нов съм в сео) е лоша практика да има дублирано съдържание. Как да избегна това за супер близки(еднотипни) продукти? Видях за един похват (article spinning), но не знам доколко е добре да се ползва.
 
От: е-магазин с един основен продуктов тип

Аз бих го направил така:

root
- apple
- продуктов тип apple iphone 4
- продуктов тип apple iphone 5
- продуктов тип apple iphone 6
- ...
- blackberry
- ...

На клиентите няма ди им се налага да кликат като ненормални, за да видят всички телефони от дадена марка, което може да ги изнерви и да напуснат сайта ;)
 
От: е-магазин с един основен продуктов тип

Нямам идея как е в wocommerce , но при платформата която ползвам, в по-общата категория може да си показваш продуктите и от под-категориите, така че потребителя да не цъка много.
И е по добре още от начало добре да се категоризират продуктите, за да се избегне бъдеща работа.

Иначе аз бих го направил с 2 категоризации, едната по марка/модел, другата по продуктов тип и възможност за филтриране/сортиране вече спрямо търсенето на клиента
 

Горе