заключен хард диск с парола

naskobg

Well-Known Member
Един кумшия ми даде един хард диск но заключен с парола.Някой да знае как мога да премахна парола на хард диск и въобще има ли начин ?
хард диска е WDC WD1600AVVS-63L2B0
 
От: заключен хард диск с парола

Това е много относително. Искаш да премахнеш паролата, за да разчетеш информацията която е на него? Ако това не е целта просто форматирай диска.
 
От: заключен хард диск с парола

Инфото не ме интересува. Искам да го ползвам като втори хард диск .160 ГБ е .Пробвах да форматирам но...не става..заключен е така - WARNING : tHIS DRIVE IS LOCKED BY ATA PASSWORD"
Това е много относително. Искаш да премахнеш паролата, за да разчетеш информацията която е на него? Ако това не е целта просто форматирай диска.
 
От: заключен хард диск с парола

Не са обиждай, ама според мен сте свили харда от някъде, и сега се чудите как да го преточите....
Ако не ти трябва толкова, форматирай както и казват...
 
От: заключен хард диск с парола

Кумшия?!

Google твърди, че с това трябва да стане.
 
От: заключен хард диск с парола

firmware-a може да се презаписва, занеси го във фирма за data recovery, само дано ти поискат по-малко от себестойност...
 
От: заключен хард диск с парола

Може да пробваш с някоя от тези пароли.
 
От: заключен хард диск с парола

А пробва ли през DOS да го форматираш?
1. Закачи харда
2. Пусни диск с уиндоус (все едно преинсталираш компютъра)
3. Когато стигнеш до избор на дял, където да се инсталира уина форматирай дяловете на новия хард и рестартирай компютъра.
4. Докато се рестартира извади диска с уиндоус и изчакай компютъра да се включи.

Успех!
 
Последно редактирано:
От: заключен хард диск с парола

дава грешка i/o error . и е нормално..държи се така все едно е неизползваем..но това е защото е заключен.

А пробва ли през DOS да го форматираш?
1. Закачи харда
2. Пусни диск с уиндоус (все едно преинсталираш компютъра)
3. Когато стигнеш до избор на дял, където да се инсталира уина форматирай дяловете на новия хард и рестартирай компютъра.
4. Докато се рестартира извади диска с уиндоус и изчакай компютъра да се включи.

Успех!
 

Горе