изпълнение на дизайн за Summer Cart 4

vdobrev

New Member
Рейтинг - 0%
0   0   0
Търся помощ с изпълнението на вече разработен дизайн (PSD) и по-точно преработването на Summer Cart към избраната визия. В проекта се залага основно на стилен дизайн с някои jQuery подобрения за ефективното му въздействие.
За съжаление, цената на фирмата за Silver package е 680 евро и принципно ми е висока.. но и не очаквам професионалното Ви съдействие да бъде твърде евтино.
Моля да ми пишат само хора с опит в разработването/преработването на Summer Cart, ако може с примерни проекти.
 
От: изпълнение на дизайн за Summer Cart 4

Хм ще ме прощаваш ама нещо не ми е ясна концепцията? Защо ще си купиш този въпросния карт? Имаше една тема за този карт в която чесно казано видях точно нищо :) (Да не се сърдят разработчиците, сигурен съм, че продуктът им е уникален и неповторим)

Добре де, посочения продукт струва 450 кинта, защо не вземеш някой опен сорс и за толкова пари ще ти направят дизайна?
 
От: изпълнение на дизайн за Summer Cart 4

Тъй и тъй се спами..:

За Съмъркарт трудно ще намериш програмист, ако държиш да има няколко проекта зад гърба си. То просто няма особена файда човек да се специализира в нещо малко или много екзотично.

Те хората неслучайно са си завъртели цикъла - значителната част от приходите им сигурно идват именно от "допълнителни" услуги като дизайн, а не от продажба на единични лицензи.

Вариант е просто да намериш някой, който би могъл да се пребори с темплейт системата на софтуерчето.
 
Последно редактирано:
От: изпълнение на дизайн за Summer Cart 4

@xopacuo: за този БГ проект и търсената функционалност - SC е изключително подходящ.
Ще отделя време да прочета за опен сорс вариантите, ако имаш нещо предвид..

Благодаря за коментарите, възможно е да има и други решения на задачата, която всъщност е да се направи магазин като този на Dolce&Gabana: store(dot)dolcegabbana(dot)com
Ще съм благодарен за съвети или прeдложения!
 
От: изпълнение на дизайн за Summer Cart 4

@xopacuo: за този БГ проект и търсената функционалност - SC е изключително подходящ.
Ще отделя време да прочета за опен сорс вариантите, ако имаш нещо предвид..

Благодаря за коментарите, възможно е да има и други решения на задачата, която всъщност е да се направи магазин като този на Dolce&Gabana: store(dot)dolcegabbana(dot)com
Ще съм благодарен за съвети или прeдложения!

Здравейте,

След като другите не ви помагат да си намерите професионален дизайнер на изгодна цена, ще го направя аз :)
Познавам около 30 дизайнера (не са наши служители) които са правили дизайн върху Summer Cart магазини и имат опит. Ще ви пратя ЛС с координати на някои от най-добрите. Знам, че хората обичат да имат избор с кого да работят... колко пари да дават... Summer Cart е с отворен код, открито казваме че нямаме нищо против ако някой избере да работи с външен дизайнер. Дори даваме ръководство за промени по дизайна на всеки който попита. Успех в подбора!
 
От: изпълнение на дизайн за Summer Cart 4

Да не забравяме ДДС-то
Всъщност струва към 600. :)

В България ДДС-то е 20%, а не 200 :) Цената на Summer Cart с ДДС е точно 528 лв. или иначе казано към 500 :)
 
От: изпълнение на дизайн за Summer Cart 4

да, верно, 530 е по към петстотин, не към шестотин, моя грешка, не съм смятал правилно, щото съм мислил, че ДДС-то е 2000%
да се счита поста ми за корекция към горния. :)
 
От: От: изпълнение на дизайн за Summer Cart 4

В България ДДС-то е 20%, а не 200 :) Цената на Summer Cart с ДДС е точно 528 лв. или иначе казано към 500 :)

Най-непрофесионалното мнение изказано от представител на фирма/продукт в този форум откакто аз го чета ...
Дано продукта да не е на същото ниво ... или иначе казано не струващ ...

Извинявам се на vdobrev за офтопика ...
 
Re: От: От: изпълнение на дизайн за Summer Cart 4

Най-непрофесионалното мнение изказано от представител на фирма/продукт в този форум откакто аз го чета ...
Дано продукта да не е на същото ниво ... или иначе казано не струващ ...

Извинявам се на vdobrev за офтопика ...
Какво му е непрофесионалното?! Човека се е пошегувал. Като си с фирмен акаунт не е нужно да си тотален сухар.
 
От: Re: От: От: изпълнение на дизайн за Summer Cart 4

Така си е по принцип :)

Какво му е непрофесионалното?! Човека се е пошегувал. Като си с фирмен акаунт не е нужно да си тотален сухар.


Но просто останалите са малко по адекватни когато иде реч за нещо конкретно тяхно и обясняват по-сериозно.
И Varlov си е прав. Не си създава добро първо впечатление. Това е просто. Всеки си има мироглед и възприятия :)

Даже и аз
 
От: изпълнение на дизайн за Summer Cart 4

На търговийка са го обърнали хората какво да правят...
Няма да и е лесно на г-жа Мирчева още повече, че конкуренцията в тази област не спи :)
 
От: изпълнение на дизайн за Summer Cart 4

На търговийка са го обърнали хората какво да правят...
Няма да и е лесно на г-жа Мирчева още повече, че конкуренцията в тази област не спи :)


Adi,
честито за новия дизайн на сайта ви. Пожелавам ви много успехи и доволни клиенти.
Който ме познава лично, знае какво казвам- Под слънцето има място за всички. Наличието на конкуренция е нещо много положително и съзидателно, защото стимулира нашия софтуерен продукт да става все по-добър.
 
От: изпълнение на дизайн за Summer Cart 4

Не знам за кой сайт и какъв дизайн ми честитите :)

г-жо Мирчева,
Под конкуренция имах пхред вид други такива платформи - платени и неплатени, не са малко, база за сравнение има. Честно да ви кажа, като обикновен потребител, разглеждайки сайта ви не видях нещо което да ме накара да избера точно вашият продукт..... А и във форума ви има въпроси оставени без отговор, което някакси не се връзва с това ..:

Тheir customer support is better than the Fortune 500 companies I have dealt with. Daniel Jones
При толкова много better than на едно място, започнах да се чудя дали не сънувам... :)
 
Последно редактирано:
От: изпълнение на дизайн за Summer Cart 4

е как!!!



10 български платежни метода = epay + Борика (осемте лога на банки)

едното по-лесно.
а на Борика някой май трябва да ги генерира сертификата.
демек 10-8 остават към 2 платежни метода
easyPay се плаща на каси по бутки и подлези.
2-1 едно, остават един платежен на практика метод.

ДВАЙСЕ МЕЖДУНАРОДНИ платежни метода

нещо като горния вариант -> paypal, които оправа кредитните карти. С Гугъл нормален юзър, които е ползвал уеб между 2 и 4 години може да се оправи някак...


модули за доставка, о май год... ЕКонт. Ади, как няма да може да си настроиш API-то на еконт.. аз мислих, че ти си го програмирала..



и на последно място, Ади но не и по значимост. СТО ПРОЦЕНТА СЕО!! ОМАЙ ФАКИН ГОД!!
имаш .хтмл страници и мета ключови думи.


и изведнъж четеш четеш и стигаш в мега фиичъра:


  • Не се изискват HTML или CSS знания.
  • Изцяло уеб базирана Административна област.
  • SOAP service interface - allows fast and easy integration with ERP and CRM software!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :oops:
  • NEshTo Da kajeSH, a Adi?!! :shock:
(spoko, sled 3-4 godni shte si go dotransleitnat, ako towa te pritesnqwa)


Общо взето, колкото по-бързо го купиш, толкоз по-бързо почваш да правиш милионите.


Аз, човека дето мисли, че ДДС-то е 200% много се впечатлява!
 
От: От: изпълнение на дизайн за Summer Cart 4

Здравейте,
малко да се върнем на темата на vdobrev :)
Бих могъл да съдействам за интеграцията на дизайна към Summer Cart, имам необходимия опит със системата.
За контакти: www dot miroslavkocev dot com

И понеже имам известен опит и с други системи за електронна търговия, няма как да не се намеся.
Принципно плюса на платените системи е в това че имат съпорт а минуса е че са платени ;)
Само за пример, ако в opensource система се окаже че има бъг или някакъв проблем (а това е нормално за всеки развиващ се по-сложен софтуер), единя вариант е да се чака до официалното му отстраняване например в нова версия, а другия е някой който разбира, въоръжен със здрави нерви да търси решение на проблема. При платените варианти се предполага че фирмата която е написала софтуера ще отстрани проблема.
Да не говорим че ако се наложи да се правят "къстъм" доработки на определена функционалност и в двата случая се плаща.
В крайна сметка всичко е въпрос на личен избор :)
 
От: изпълнение на дизайн за Summer Cart 4

Епа зад опенсорс работките пак си има съпорт, само че в малко по-друга форма. Форуми, блогове, алибали.
За камършъл (баси как излезе на кирилица) изданията има само "официален" съпорт.

Зад почти всяко средно успешно опенсорс нещо седи къмюнити от Н на брой юзъри. Демек много глави, пълни с акъл. И кратуни също :) . Та те изпълняват много важната роля на качествен контрол, понеже една голяма част от тях обикновено спадат към категорията 'Nerds".
Зад къмършълъ има ограничен брой глави (обикновено няколко). Малшанс е ако има повече от 1-2 кратуни измежду тях. Качествен контрол има само вътрешен, понеже техничарите рядко си "купуват" съпорт, а са предимно любители на метода " си събера съчки от гората и си ковна колибка фор фрий".

Съмъркарт е старо нещо. Помня още га бях студентче мярках рекламите във вестник "Кампютри" и останалите печатни ИТ издания. Начи 10 годинки може и да ги гони и тва го прави една от бабите на е-комерс продуктите :) . Няма кюмюнити, няма хинтове свободно из нета как да си къстъмайзнеш тва-онва. Който е плащал, ще продължи да плаща.

(Например) Опънкарт е много млада системка. Къмюнити - все още ограничено в сравнение с Мадженто (примерно), но масата са техничари. Демек минала е сериозен качествен контрол. Гугъл е фраш с инфо. Фрий или йофтини плъгини и модули - колко ти душа сака.

Затуй софтуерните фирмички дето са по-ербап, пускат "къмюнити" версия на продуктите си, та да могат критиците да разгледат отвътре и да кажат "Евала, ашколсун Девелъпър ефенди!" или "Хоооууули Чийзъсссс?! WTF is this peice of ...".
 
От: изпълнение на дизайн за Summer Cart 4

Не е хубаво да потъкваме труда на хората :) Постарали са се, направили са нещо къстом, което в една огромна част от случаите е идеалното решение за българския пазар. Давам пример: opencart няма модул за econt.
Radev здъвка summer cart, изплю го и го размаза със своята обувка - отде такава злоба :)
 
От: изпълнение на дизайн за Summer Cart 4

Съгласен съм с теб Noke, и аз ползвам доста опенсорс платформи, а и се опитвам да допринеса с каквото мога.
Идеята ми беше че за потребител който нищо не разбира единя вариант е да ползва платено решение със съответния съпорт, а другия е да си наеме някоя глава пълна с акъл или някоя кратуна да му търси решението на проблема по блоговете и форумите. Просто съпоставка :)
 

Горе