изрязване на част от видео клип mpeg2

naskobg

Well-Known Member
Здравейте имам един филм 1 час 16 мин и искам да изрежа 19 секунди от него като файла искам да си остане същото разширение mpg (mpeg2)
с коя програма ще ми препоръчате да го направя като искам да не се губи качеството. 768х576 е резолюцията .
 
От: изрязване на част от видео клип mpeg2

Adobe after effects или premiere ще ти свърваш работа.
 
От: изрязване на част от видео клип mpeg2

с която и да е за видео обработка.
Най-лесно става с ffmpeg
ffmpeg -ss 00:10:00 -t 00:10:19 -i movie.mpg -acodec copy -vcodec copy -async 1 cut.mp4

@vasetokb не е нужно да крадеш толкова тежък софтуер за такива елементарни неща :).
 
От: От: изрязване на част от видео клип mpeg2

с която и да е за видео обработка.
Най-лесно става с ffmpeg


@vasetokb не е нужно да крадеш толкова тежък софтуер за такива елементарни неща :).
Прав си...има къде-къде по-прости решения. Просто по навик ги дадох като примери.
 
От: изрязване на част от видео клип mpeg2

4,1 gb e фаила . бая време за ъплоад.добре де. искам де искам да изрежа част от филма .т.е 58 мин и 59 сек - до 59 мин и 15 сек...
файла па трябва да си е mpeg разширение и да си остане същата резолюция и качество.
не искам да има конверт и т.н. да чакам 2-3 часа.
 
От: изрязване на част от видео клип mpeg2

хора нещо не мога да се оправя..с ffmpeg пробвах ама каквото и да правя каквито и команди само 19 минути клип прави.. искам да изрежа част от филма .т.е от 58 мин и 59 сек - до 59 мин и 15 сек...всичко друго да си остане
как да стане?
помагайте

това пробвах

Way 1:

ffmpeg -ss <start> -i in1.avi -t <duration> -c copy out1.avi

Way 2:

ffmpeg -ss <start> -i in1.avi -t <duration> out1.avi

<start> – the beginning of the part of a video ffmpeg is to cut out. Format: 00:00:00.0000, meaning hours:minutes:seconds:milliseconds.

<duration> – the duration of the part of a video ffmpeg is to cut out. Same format as above.

Examples:

ffmpeg -ss 01:19:00 -i in1.avi -t 00:05:00 -c copy out1.aviо из

ffmpeg -ss 01:19:00 -i in1.avi -t 00:05:00 out1.avi

ffmpeg cuts out a part of the video file starting from 1 hour 19 minutes 0 seconds. The duration of the video sequence cut out is 5 minutes 0 seconds.

но изрязвам само времето което ми трябва а аз искам просто едни 16 секунди да ги няма от видеото.

н
 
Последно редактирано:
От: От: изрязване на част от видео клип mpeg2

хора нещо не мога да се оправя..... искам да изрежа част от филма .т.е от 58 мин и 59 сек - до 59 мин и 15 сек...всичко друго да си остане
как да стане?
помагайте

Еми щом сам не можеш, наеми видеомонтажист. :)
 
От: изрязване на част от видео клип mpeg2

Аз за някакви елементарни неща ползвам Camtasia https://www.techsmith.com/camtasia.html тя става както за снимане на екрана и видео уроци, така и за елементарна обработка и изрязване, още повече, че е супер интуитивна за работа, Trial версията може би ще ти свърши работа.
 
От: изрязване на част от видео клип mpeg2

оправих се още снощи ....благодаря на всички отзовали се
 

Горе