имам 3 ордена/медала от 1899 година.Къде мога да ги продам и имат ли някаква стойност

naskobg

Well-Known Member
имам 3 ордена/медала незнам точно какви са. Искам да попитам какви пари мога да им взема (ако изобщо мога да ги продам)и къде мога да ги продам?
Бронзови са вероятно..не са златни 100% ,ходих на златарски магазин ..все пак не разбирам от злато.;)
прикачам и снимки:

DSC_0946.jpgmoneta.jpgmoneta2.jpgmoneta3.jpg
 
От: имам 3 ордена/медала от 1899 година.Къде мога да ги продам и имат ли някаква стой

Това първото е турски куруш, на такова прилича. Ако имаш снимка с по - добро качество по - добре.
 
От: имам 3 ордена/медала от 1899 година.Къде мога да ги продам и имат ли някаква стой

turkey100k.jpg

Я виж такова ли е, ако да това са 100 златни куруша
 
От: имам 3 ордена/медала от 1899 година.Къде мога да ги продам и имат ли някаква стой

Да това е само че като направиха проба казаха че не е злато (виж последната снимка от дясно.. Там си личи къде е правена пробата) възможно ли да е бронз? И има дупчица а твоята монета дето си я атачнал няма такава.
 
От: имам 3 ордена/медала от 1899 година.Къде мога да ги продам и имат ли някаква стой

Снимай без светкавица. Светкавицата на такова разстояние оаква снимката. Снимай поотделно всяка страна на всичко.
Направи много снимки, под различен ъгъл на светлината, и на различни места - слънце, сянка, плусянка. Търси да се получи добро изображение на релефа - "не жали фотолентата".
За тъмното петно ли говориш? Кой "златар" ти направи такъв анализ???
Това в ляво прилича на истинска златна монета. Вдясно не са монети - доста грамаж имат.
Като направиш и качиш добри снимки, чрез гошо можеш да разбереш какви са "медалите".
 
От: имам 3 ордена/медала от 1899 година.Къде мога да ги продам и имат ли някаква стой

Ако монетата е същата, като тази от снимката значи е 100 златни куруша. Тавекс продават такава монета: Тегло: 7.2160g Купува 374.00 (BGN) Продава 427.00 (BGN). Пиши в ebay 100 kurush да видиш там снимките са много добри и можеш да сравниш с твоята монета. Но да знаеш тази монета е използвана за накити, така че няма да им вземеш много добра цена. В ebay ги има по около 300 паунда (ти ще видиш как вървят) но са в много добро състояние.
И един съвет от мен монети в България не продавай, тук се подиграват със хората дават смешни пари :)
 
От: имам 3 ордена/медала от 1899 година.Къде мога да ги продам и имат ли някаква стой

Е ти намери къде да питаш...при вечните спициалисти :)
Сори че те връщам на земята, за разлика от колегите оптимистизатори, ама нищо общо със злато това.
Два варианта - или са си бронзово меденки или просто са правени ментета. Лоши са снимките, но за злато (тоест оригинални куруши, махмуди и тн дет е фул в бг) трябва да забравиш. Да си чул златото да се окислява, да потъмнява, да гние, ръждасва и прочие, което имат твоите?
 
От: От: имам 3 ордена/медала от 1899 година.Къде мога да ги продам и имат ли някаква

просто питам ;) нямам си идея..
Е ти намери къде да питаш...при вечните спициалисти :)
Сори че те връщам на земята, за разлика от колегите оптимистизатори, ама нищо общо със злато това.
Два варианта - или са си бронзово меденки или просто са правени ментета. Лоши са снимките, но за злато (тоест оригинални куруши, махмуди и тн дет е фул в бг) трябва да забравиш. Да си чул златото да се окислява, да потъмнява, да гние, ръждасва и прочие, което имат твоите?
 
От: имам 3 ордена/медала от 1899 година.Къде мога да ги продам и имат ли някаква стой

значи са ментета и нищо не струват?
 
От: имам 3 ордена/медала от 1899 година.Къде мога да ги продам и имат ли някаква стой

Еми честно да ти кажа, забрави, нищо не струват. Те дори не са и дупчени. Едно време са ги дупчили за да си ги връзват, а не да се кичат с тях (както си мислят повечето). А тия са си правени отсекъде :)
Много мв съмнява да имат и годините, които си мислиш, но дори и да са на век, нямат почти никаква стойност.
Но ти разбира се (аз поне така бих направил) можеш да си пуснеш тема в някой специализиран форум, или да пуснеш тестов аукцион (в аукцион.бг, например), започващ от 1лв и със скрита-запазена цена която си избереш (това за да избегнеш да ги загубиш тънко, ако смяташ че са ценни)
 
От: имам 3 ордена/медала от 1899 година.Къде мога да ги продам и имат ли някаква стой

Ето го медала auction.bg/item.php?id=1369600 В много добро състояние е, но няма да му вземе и тия 25лв.
А монетата (това първото турското) и 5лв не струва
 

Горе