искам да започна някакъв онлайн бизнес, който не изисква особено голям бюджет

bell0w

New Member
Здравейте, нуждая се от помощ, искам да започна някакъв онлайн бизнес, който не изисква особено голям бюджет.
Мислех за хостинг, но има прекалено голяма и добра конкуренция.
Мислих и за уеб студио, но там същото и отделно куп фрийлънсъри.
След това помислих и за онлайн магазин, обаче не мога да измисля закакво..
Та споделете и вие нещичко.. :))
 
От: Онлайн бизнес.

По мои наблюдения има голямо търсене и доста голямо купуване на козметика онлайн.
Другото, което бих ти предложил е часовници. Вярно е, че има голяма конкуренция, но при едно добро SEO на магазина + не толкова голяма инвестиция в реклама, може да се постигне нещо добро.
Общо взето какъвто и магазин да стартираш ще трябва инвестиция, къде за реклама, къде за SEO.

Поздрави :)
 
От: Онлайн бизнес.

А, някаква друга ниша, освен онлайн магазин, няма ли в която да може по-лесничко да се пробие :)
 
От: Онлайн бизнес.

Ето виж ТУК как един колега от форума е обяснил анализа на пазарната ниша. А според мен не е важно колко е наситена една ниша за старт в онлайн бизнеса. Важното е да ти харесва и да представяш интересни неща, както и теб да те влече и да се учиш от грешките си и в бъдеще да не ги допускаш.

А иначе ето няколко идеи от мен:
1. Описание на продукт с цел подтикване на клиента да купи чрез твоя афф. линк
2. Спорт, хазарт, секс - винаги на мода и актуални
3. Клюки, новини - аналогично с горните
4. Примерно ти е интересно автомобилите, от тях си избираш твоята любима марка и пълниш с информация за нея, така че хората, които търсят нещо за нея да попадат на твоя сайт
5. Направи някакво проучване сред познати и приятели какво им липсва и какви им било харесало да има в нета

Знам, че може да са ти минали през главата повече от тези неща, но въпроса е какво ти е интересно и какво искаш да правиш, а не някой да ти каже тук има пари и ти да почнеш.
 
От: Онлайн бизнес.

Ако искаш да измислиш онлайн бизнес който няма конкуренция ще ти е доста трудно мисленето.....
Вече какво ли няма в интернет..Започни с нещо с което мислиш ,че можеш да се справиш и имаш познания от него..
Не го карай на посоки,от хостинг на козметика ??
От каквото разбираш това започни,не се интересувай от конкуренцията,добър ли си , ще имаш потребители...
Все от някъде трябва да тръгнеш за да просперираш !
Дано да си осъзнал какво искам да ти кажа..
 
От: Онлайн бизнес.

Има доста неща които все още ги няма. Отдавна си мисля за няколко проекта, ама времето все ме притиска.
 
От: Онлайн бизнес.

Както казва колегата има все още много неща които ги няма тук но не очаквай някой тук да ти ги каже.А моето мнение е,че и да ти каже няма да имаш успех,защото подхода ти е грешен към правенето на пари.С "кажете ми как,къде и какво да направя" не се печелят пари.Аз ще ти дам съвет който ако разбереш може да ти помогне.Би трябвало да знаеш някакъв език който да ти помогне.Ако знаеш френски (произволно избран език) започваш да сновеш в френското интернет общество и да откриваш какво имат те и как го правят.Със сигурност ще срещнеш неща които ги няма тук и с малко промяна (според бг изискванията) да го вкараш и тук.Доста от нещата които имат успех там ще имат и тук стига да се направи както трябва.Ако искаш да продаваш нещо,да си отвориш магазин,започваш да гледаш продуктите,марките,това което се търси в Франция.Все ще откриеш продукт който е много малко разпространен в Бг и да започнеш да го предлагаш.Има много идеи и продукти по света които чакат да се внесът или направят и тук стига човек да ги открие и да си скъса гъза от бачкане.Защото дори и да откриеш нещо подобно,без здраво бачкане има само на масата на мама и тате :) успех
 

Горе