какви може да са приходите от един уебсайт със средна посеща

khadoo

Member
Имам нова, малко нестандартна идея. Готов съм да започна работа по нея, но се нуждая от съвет дали изобщо си струва. Нямам никаква представа какви може да са приходите от един уебсайт със средна посещаемост /средна поне според мен/ да речем 1000 уникални с 10 000 импресии на ден. За какъв период от време може да се постигне такъв резултат, добър ли е той изобщо и оправдава ли средствата за реклама и СЕО. Колко пари трябва да се вложат в оптимизация. Разбира се всичко е толкова относително, но все пак някакви ориентировъчни данни биха ми помогнали много като за начало. Не е ли вече пренаситено интернет рекламното пространство в България. Много благодаря предварително за всеки отговор.
 
Дай малко детайл какво ти представлява проекта и ще се опитаме да помогнем. :)

п.п. /пазарна ниша, планирани ресурси за трафик, планирана услуга, достъпност, възрастова група и т.н./
 
Да, добре ще е да дадеш инфо. Инче няма как да ти кажем кой сайт си струва и кой не.

Инче 1000 уникални и 10000 импресии се постигат бързо, стига да имаш качествено съдържание или да предлагаш качествена услуга.
 
Re: Нова идея

khadoo каза:
Имам нова, малко нестандартна идея. Готов съм да започна работа по нея, но се нуждая от съвет дали изобщо си струва. Нямам никаква представа какви може да са приходите от един уебсайт със средна посещаемост /средна поне според мен/ да речем 1000 уникални с 10 000 импресии на ден. За какъв период от време може да се постигне такъв резултат, добър ли е той изобщо и оправдава ли средствата за реклама и СЕО. Колко пари трябва да се вложат в оптимизация. Разбира се всичко е толкова относително, но все пак някакви ориентировъчни данни биха ми помогнали много като за начало. Не е ли вече пренаситено интернет рекламното пространство в България. Много благодаря предварително за всеки отговор.

Пренаситено?????? Според мен е почти равно на 0. Може да е малко пресилено де ама....според мен все още в България интернет рекламно пространство. така си мисля...
 
За сега не бих искал да конкретизирам. Да кажем нещо свързано с мултимедийната презентация. Планирани ресурси за трафик - де можех да ги планирам отсега :D . Услугата няма да е платена, поне не в началото. Възрастова група - възможно най-широката вкл. 16 до 20 год. Както разбирате на този етап ще бъда доволен на някаква най-обща информация, аналогична на "конкретното" ми запитване.

При 10000 импресии целта оправдава ли средствата или ще работя само за слава? Какъв е процента на приходи от банер - афилиейт - адсенс?

Съвсем rookie съм в бизнеса, така че моля проявете търпение и не ми се смейте ако задавам отговори например. :lol:
 
Ами за чуждия пазар 1000 таргетирани униклни на ден в някоя от нишитие могат да ти правят без прблеми няколко хиляди за месеца за бг трафик е доста относително....
 
khadoo каза:
За сега не бих искал да конкретизирам. Да кажем нещо свързано с мултимедийната презентация. Планирани ресурси за трафик - де можех да ги планирам отсега :D . Услугата няма да е платена, поне не в началото. Възрастова група - възможно най-широката вкл. 16 до 20 год. Както разбирате на този етап ще бъда доволен на някаква най-обща информация, аналогична на "конкретното" ми запитване.

При 10000 импресии целта оправдава ли средствата или ще работя само за слава? Какъв е процента на приходи от банер - афилиейт - адсенс?

Съвсем rookie съм в бизнеса, така че моля проявете търпение и не ми се смейте ако задавам отговори например. :lol:

Много сайтове и мрежи в интернет са осъществени посредством бизнес план. Не става дума просто за една скица с дизайна и заглавие ..
16-20 години не е широка, а и плюс това в тази възрастова група е с доста ограничен интерес(особенно към долната граница). Да знаеш, платежоспособната възрастова група е от 18-30г. Дори и да не печелиш директно от сайта (демек, не чрез продажби и дроп-шипинг) ще е хубаво да се насочиш към тях. Да не говорим, че мнозинството на интернет потреблението се отнася към възрастите 17-23г. От тази гледна точка ще ти препоръчам да си намериш демографиите на www (мисля, че имаше публикация за потреблението през 2003, което е достатъчно като инфо), да вземеш едно листче и да си драснеш точно кой си ти и за какво ще се бориш през следващите 6 месеца/1 година.
Всичко е бизнес, а бизнес без ясно дефинирани цели отива към фалит.
 
coolice каза:
Ами за чуждия пазар 1000 таргетирани униклни на ден в някоя от нишитие могат да ти правят без прблеми няколко хиляди за месеца за бг трафик е доста относително....
Мда....съвсем точно.....за БГ трафика не знамкак е, но можех да си докарам 1000 на ден външен трафик по нормален начин дори и за всичките си сайтове, хич даже нямаше да се потя по "ненормалните" начини.......
 
yMladenov каза:
khadoo каза:
За сега не бих искал да конкретизирам. Да кажем нещо свързано с мултимедийната презентация. Планирани ресурси за трафик - де можех да ги планирам отсега :D . Услугата няма да е платена, поне не в началото. Възрастова група - възможно най-широката вкл. 16 до 20 год. [/b]Както разбирате на този етап ще бъда доволен на някаква най-обща информация, аналогична на "конкретното" ми запитване.
При 10000 импресии целта оправдава ли средствата или ще работя само за слава? Какъв е процента на приходи от банер - афилиейт - адсенс?
Съвсем rookie съм в бизнеса, така че моля проявете търпение и не ми се смейте ако задавам отговори например. :lol:


Много сайтове и мрежи в интернет са осъществени посредством бизнес план. Не става дума просто за една скица с дизайна и заглавие ..
16-20 години не е широка, а и плюс това в тази възрастова група е с доста ограничен интерес(особенно към долната граница). Да знаеш, платежоспособната възрастова група е от 18-30г. Дори и да не печелиш директно от сайта (демек, не чрез продажби и дроп-шипинг) ще е хубаво да се насочиш към тях. Да не говорим, че мнозинството на интернет потреблението се отнася към възрастите 17-23г. От тази гледна точка ще ти препоръчам да си намериш демографиите на www (мисля, че имаше публикация за потреблението през 2003, което е достатъчно като инфо), да вземеш едно листче и да си драснеш точно кой си ти и за какво ще се бориш през следващите 6 месеца/1 година.
Всичко е бизнес, а бизнес без ясно дефинирани цели отива към фалит.



Ти не ме разбра за възрастовата група. Казах широка група включително тийнейджърите 16-20, после 20-25, 25-30, 30-35 и т.н. трудоспособната част от населението и интернет потребителите. Разбира се, че ще се изготви бизнес план. Както споменах съм още в самото начало с някаква все оше неизбистрена идея в главата. Както и да е, исках да получа само някой основни насоки, приблизителни данни или тенденции в онлайн бизнеса. С две думи - профитъбъл ли е.
 
khadoo каза:
Ти не ме разбра за възрастовата група. Казах широка група включително тийнейджърите 16-20, после 20-25, 25-30, 30-35 и т.н. трудоспособната част от населението и интернет потребителите. Разбира се, че ще се изготви бизнес план. Както споменах съм още в самото начало с някаква все оше неизбистрена идея в главата. Както и да е, исках да получа само някой основни насоки, приблизителни данни или тенденции в онлайн бизнеса. С две думи - профитъбъл ли е.

При едсенс можеш да си направиш следната примерна калкулация:
1000 уникални х средния брой посетени от тях страници на сайта ти (това зависи от съдържанието), да кажем 5 = 5000 импресии.
5000 х средно 1.5 клика на хиляда = 75 клика
75 х средно $0.05 за клик = $3.75
т.е. на всеки 1000 уникални БГ посетители можеш да изкарваш приблизително по $3.75
 
webmaster каза:
khadoo каза:
Ти не ме разбра за възрастовата група. Казах широка група включително тийнейджърите 16-20, после 20-25, 25-30, 30-35 и т.н. трудоспособната част от населението и интернет потребителите. Разбира се, че ще се изготви бизнес план. Както споменах съм още в самото начало с някаква все оше неизбистрена идея в главата. Както и да е, исках да получа само някой основни насоки, приблизителни данни или тенденции в онлайн бизнеса. С две думи - профитъбъл ли е.

При едсенс можеш да си направиш следната примерна калкулация:
1000 уникални х средния брой посетени от тях страници на сайта ти (това зависи от съдържанието), да кажем 5 = 5000 импресии.
5000 х средно 1.5 клика на хиляда = 75 клика
75 х средно $0.05 за клик = $3.75
т.е. на всеки 1000 уникални БГ посетители можеш да изкарваш приблизително по $3.75
тука съм съгласен с webmaster... А сега си представи, че сайта ти е пак толкова интересен но е на английски език и се потрудиш малко, за да го изкараш в първите страници на гугъл... Увеличи кликовете поне 5 пъти ... :) Поне така го виждам аз ;-) Изглежда нашенеца го е страх от рекламите като цяло и не натиска никъде... Докато другите просто цъкат без страх :)
 
Много важно е какъв сайт искаш, интересен или печеливш ?
:)
 
т.е. на всеки 1000 уникални БГ посетители можеш да изкарваш приблизително по $3.75

Като не сте наясно с цената на кликовете по-добре не пишете :lol: . С 1000 уникални БГ потребителя може да се правят много повече от 3.75$ .

Само как ме развеселихте :p .
 
SniperBG каза:
т.е. на всеки 1000 уникални БГ посетители можеш да изкарваш приблизително по $3.75

Като не сте наясно с цената на кликовете по-добре не пишете :lol: . С 1000 уникални БГ потребителя може да се правят много повече от 3.75$ .

Само как ме развеселихте :p .

Явно никога не си писал бизнес план. Никъде не съм казал, че не може. Могат да се правят както много повече така и много по-малко, но това зависи от много фактори.

khadoo най-добре знае какъв сайт смята да прави и затова той ще си направи калкулацията, но тя се базира на допускания, които е добре да са консервативни. В противен случай може сериозно да се набута.
 
Код:
При едсенс можеш да си направиш следната примерна калкулация: 
1000 уникални х средния брой посетени от тях страници на сайта ти (това зависи от съдържанието), да кажем 5 = 5000 импресии. 
5000 х средно 1.5 клика на хиляда = 75 клика 
75 х средно $0.05 за клик = $3.75 
т.е. на всеки 1000 уникални БГ посетители можеш да изкарваш приблизително по $3.75

Мисля, че цифрите са малко преувеличени. 1.5 клика на 1000 имам в предвид.

От 1000 на ден от адсненсе се изкарват около $2.5

Ако пък сайта е за продажби то няма да има 1000 посещения.
 
Как определяте средната цена на клик ? Според мен тя зависи от хората които плащат за AdWords за определени ключови фрази. Ако имаш сайт на тема "tourism" и рекламите ти ще са за "tourism", ако убедиш Google че сайта ти е за "business" и рекламите ти ще са за "business", обаче ако направиш сайт за "чушки" не се учудвай че на рекламите ти пише "дръжки"
 
При различната тематика има различни реклами съответно с различна цена за клик. Имам един сайт в който 28 клика ми дават $0.53, в друг имам един клик за $0,47, при трети за 11 = $1,06, ...
Съдържанието определя какви ще са платените връзки, а всяка връзка има собствена цена за кллик.
 
dancho каза:
Код:
При едсенс можеш да си направиш следната примерна калкулация: 
1000 уникални х средния брой посетени от тях страници на сайта ти (това зависи от съдържанието), да кажем 5 = 5000 импресии. 
5000 х средно 1.5 клика на хиляда = 75 клика 
75 х средно $0.05 за клик = $3.75 
т.е. на всеки 1000 уникални БГ посетители можеш да изкарваш приблизително по $3.75

Мисля, че цифрите са малко преувеличени. 1.5 клика на 1000 имам в предвид.

От 1000 на ден от адсненсе се изкарват около $2.5

Ако пък сайта е за продажби то няма да има 1000 посещения.


Трудно ли е да се съберат около 1000 уникални ако е за директни шипинг продажби?! Непостижимо ли е това за бг маркета и в крайна сметка само виагра и рингтонове ли трябва да продаваш, за да стигнеш подобен резултат. Някой може ли да ми помогне със статистика за онлайн бизнеса в България /брой онлайн магазини, аудитория, реализирани обороти, сегментация на пазара, динамика и т.н.
 

Горе