как да прехвърля сайт от хост на хост без да губи свързаност

От: как да прехвърля сайт от хост на хост без да губи свързаност

Влизаш в цпанела на стария хост в менюто Backup правиш такъв на момента
Сваляш го и качваш на новия хост- файловете в папката public_html (най вероятно)
в архива ще има и файл с .sql разширение него съответно го импортваш през phpMyAdmin в базата данни която си създал предварително
Ако името на базата данни ,потребителя за нея или паролата са различни от старите ги променяш в wp-config.php
За да прехвърлиш домейна най-вероятно ще трябва да пишеш на съпорта ,при опит да го добавиш може да ти изкара грешка ,че се ползва от друг потребител
Ако нещо не ти е ясно питай
 
От: как да прехвърля сайт от хост на хост без да губи свързаност

писах на съпорта като стар техен клиент да ми го врътнат вътрешно и ако до утре не го направят ще пробвам това което предлагате
 
От: как да прехвърля сайт от хост на хост без да губи свързаност

Кой е хоста, дето не иска да ти прехвърли сайта? Интересно ми е.

Едит: опа, видях на втората страница. Еми пиши им, те трябва да го направят. Нищо не им коства и отнема минути.
 
От: как да прехвърля сайт от хост на хост без да губи свързаност

вече го направиха и утре ще стартираме от нов хост, те и двата са си мои де
 
Аз го правя по най-простия начин. Правя фулл бекъп на старото място. Обикновено го правя когато сайта има най-малко натоварване. Качвам бекъпа на новия сървър, и ресторвам. Понякога това трябва да го прави някой от съпорта на компанията но отнема минути. След това просто пренасочваш DNS-ите и си готова. За да стане по-бързо от стария сървър в cpanel влизам в настройките на DNS-ите и насочвам по IP съответните домейни/поддомейни към новото IP. Така сайта се премества за минути.
Тази процедура работи с cPanel. По тази причина не позлатявам разни други компании, които не го поддържат ;)
 

Горе