как да продаваме книга online

titi789

New Member
Интересуват ме начините за продажба на книги online? Какви са вариантите - чрез чужди сайтове - кои? , чрез собстван сайт - има ли готови платформи?как става пращането? , други начини? Всеки който има опит или информация по тази тема ще се радвам да сподели и да помогне на мен,а и на всички останали....
 
От: как да продаваме книга online

Amazon не са подходящи, защото комисионната им е 4%. Сериозна комисионна има при ClickBank - от порядъка на 75%. Например при продажба на книги за $1000 в единия случай ще спечелиш $40, а в другия - $750.

Обаче имай предвид, че ClickBank ти взима от спечелените пари, ако акаунта ти не е достатъчно активен и освен това не ти плаща цялата сума (оставя си малко в случай, че някой от клиентите върне закупената книга). Освен това клиентите могат да "върнат книгата", ако пожелаят и в този случай комисионна не получаваш (взимат си парите обратно).

Има тарикати, които купуват книги и после ги "връщат", но в нарушение на договора си запазват копие от книгата и си го четат (а по-наглите даже го продават и/или подаряват).

През ClickBank можеш да продаваш както свои, така и чужди книги.
 
От: как да продаваме книга online

Става въпрос за електронна книга,май не съм го уточнила в началото,а не за такава на хартия....и естествено че целта е да печеля от продажбите :)......а за amazon изобщо може ли от бг да се продава?
 
От: как да продаваме книга online

Може да ползваш http://bukvite.bg - ето и пример с мой приятел писател - има си сайт, там са му изложени книгите, който иска книга, му я изпраща по пощата с наложен платеж. Една книга в електронен вариант се продава чрез Буквите - ето
Само да вметна, че не се намират много мераклии да купуват книгите му(нито на хартия, нито виртуални, но човека не се отчайва :)
 
От: как да продаваме книга online

Ако цената ти е до 5 лв без ДДС може и със СМС. Но точно колко % ще вземеш ще трябва да питаш някоя фирма.
 
От: как да продаваме книга online

Ако цената ти е до 5 лв без ДДС може и със СМС. Но точно колко % ще вземеш ще трябва да питаш някоя фирма.

Ще вземе по-малко от 50%
От тук могат да се видят процентите печалба на две фирми, които предлагат SMS-услуги в България:
[url]http://fortumo.bg/country/bulgaria[/URL]
[url]http://www.wisdom.bg/services/sms[/URL]
 
От: как да продаваме книга online

Ок,благодаря за отговорите,ориентирах се в ситуацията,но някой може ли да ми каже как точно ще стане директната връзка между плащането и свалянето на електронния продукт.Примерно искам да я продавам от собствен сайт - какво ми трябва за да може като натиснат бутона за плащане да ги препрати да свалят книгата.Много тъпо го обясних,но не съм съвсем наясно.
 
наи лесния начин е да направиш скрита страничка на която има линк даунлоуд и и пеи бутона на пейпал да редиректва към нея има го като опция като го генерираш вътре в акаунта си

преди имаше опция данните в бутона да са криптирани сега може да е включена по подразбиране иначе ще я дърпат без пари

и станичката да се казва подобно на download253252eergew3q.html (произволно) за да им е трудно да го налучкат и наприемр всеки месец и сменяи името

другата опция е да ползваш скрипт които работи с пеипал и генерира времени страници за даунлоуд по сигурна опция е че няма да свалят без пари
 

Горе