как се качват няколко сайта на един host

erotic

New Member
Здравейте.Имам един електронен магазин и искам да кача втори на същия хост.Първия съм го качвал чрез filezilla,някакви настройки трябва ли да правя на програмката.Питам ви понеже не разбирам много.Направих втора база данни за втория сайт,така ли е трябвало или мога на същите база данни да инсталирам друг магазин.
 
От: как се качват няколко сайта на един host

първо влез в админ панела на хостинга си / викат му цепанел/ и добави домейна от - добави домейн или адон домейн...
ще ти се покаже после папка с името на домейна във файлзилата и блъскаш в нея .. като башибузук жътварка по икиндия
 
От: как се качват няколко сайта на един host

Аз ползвам WinSCP, ама и FileZilla-та върши работа.
Може и с една база, ако CMS-a поддържа префикси на таблиците. Сменят се примерно от wp_ на wp2_ за да не се омешат таблиците.
 
От: как се качват няколко сайта на един host

Благодаряви за информацията,сега съм си добавил домейна от cpanel,но все още не съм наясно някои неща.По принцип нали качвам си сайта в папката public_html чрез filezilla.Но ако сега добавя софтуера за качване в тази папка,предполагам,че най вероятно ще разваля сайта който вече съм си направил.Сигурно от някъде трябва да му задам команда да качи софтуера в новия домейн който вече е добавен в cpanela.
 
От: От: как се качват няколко сайта на един host

Благодаряви за информацията,сега съм си добавил домейна от cpanel,но все още не съм наясно някои неща.По принцип нали качвам си сайта в папката public_html чрез filezilla.Но ако сега добавя софтуера за качване в тази папка,предполагам,че най вероятно ще разваля сайта който вече съм си направил.Сигурно от някъде трябва да му задам команда да качи софтуера в новия домейн който вече е добавен в cpanela.

ей не четеш ей...

първо влез в админ панела на хостинга си / викат му цепанел/ и добави домейна от - добави домейн или адон домейн...
ще ти се покаже после папка с името на домейна във файлзилата и блъскаш в нея .. като башибузук жътварка по икиндия

отвори през файлзилата публик_хтмл папката -няма ли вътре папка за новия домейн?
 
От: как се качват няколко сайта на един host

Ами всъщност имам една папка която се е появила с името на домейна,но тя не е в папката public_html ,а там където са всички папки в началото.Да не би да трябва сам да си я създам в public_html или съм объркал нещо друго.За всеки случай реших да си пробвам късмета и качих софтуера в папката която ми се беше показала,но когато отворих домейна за да инсталирам електронния магазин ми отвори страницата на host bulgaria
 
От: как се качват няколко сайта на един host

Що не се свържеш със съпорта им? Те най добре ще те упътят.
 
Re: От: как се качват няколко сайта на един host

Ами всъщност имам една папка която се е появила с името на домейна,но тя не е в папката public_html ,а там където са всички папки в началото.Да не би да трябва сам да си я създам в public_html или съм объркал нещо друго.За всеки случай реших да си пробвам късмета и качих софтуера в папката която ми се беше показала,но когато отворих домейна за да инсталирам електронния магазин ми отвори страницата на host bulgaria

трабва да е вътре в публик хтмл при настроиването от контрлония панел се задава
 
От: как се качват няколко сайта на един host

Благодаря ви за съветите,май си намерих грешката,когато съм добавял домейна в cpanela,на коренна директория е трябвало да въведа допълнително папката public_html
 
От: как се качват няколко сайта на един host

Не е задължително да е в public_html, то това винаги по дефолт го слага отпред като се адва домейн, ама аз винаги го махам и така domain2 не ми е в public_html, а са на едно ниво
 
От: как се качват няколко сайта на един host

Задължително е защото повечето хостинги са настроени да не може да добавяш домейни/sub-домейни с работни папки под public_html (за cPanel : public_html subdomains only ).
 
От: как се качват няколко сайта на един host

работи си да, но по идейното е : public_html затова и така се казва папката , а home папката само за потребителя.
 

Горе