как се оценява сайт?

profusion

New Member
в момента съм стигнал 90$ за 5-6 месеца, но като направя 100$ от адсенса ще си помисля да продам Технометъра защото нямам време да го развивам, та въпроса ми е как се оценява един сайт?

блога прави около 70-80 уникални на ден. и за доста думи и марки, модели тел. и др, подобни се класира на 1-ва стр.
 
Последно редактирано:
От: как се оценява сайт?

оценява се по pr, посетители, линкове/трябва да се вземе предвид дали ще изчезнат линкове след закупуването му.../ и приходите от сайта.
според мен струва няколко стотин лв
 
От: как се оценява сайт?

80 lv е добра цифра според мен
 
От: как се оценява сайт?

Посещаемост, RSS абонати (ако има такива), референции от търсачки (най-често според Google Analytics), съдържание.

Този уебсайт е между 60 и 100 лева, като цената зависи от купувача.
 
От: как се оценява сайт?

Посещаемост, rss абонати (ако има такива), референции от търсачки (най-често според google analytics), съдържание.

Този уебсайт е между 60 и 100 лева, като цената зависи от купувача.
И от продавача зависи. Аз нямам опит, но може би 100 би била сравнително доволна цифра за мен.Най-важното - един сайт струва толкова за колкото го продадеш.Успех с евентуалната продажба!
 
От: как се оценява сайт?

И каквото и да правиш, когато решиш, проучиш, прецениш парите които му искат - дръж се така сякаш наистина си заслужава тия пари, убеди дори самият себе си. Пиши в офертата си така, сякаш тази цена не трябва да бъде свалена, защото дори така е достатъчно примамлива. Самочувствието при водене на преговори за пари е важен психологически фактор, защото ако отсрещния се почувства силната страна, ще се опита да те манипулира и да сниши цената, въпреки, че е готов да плати и тази, която си обявил.
 

Горе