как стоят нещата с домеините

danko6

Well-Known Member
Значи искам да си купя домейн но четох че ако си го купя с готино име може нищо да не правя с този домеин и после да го продам на по висока цена вие какво мислите
как стават тези неща и ми казаха че имало компании който ако си купиш домеина от тях после те ти предлагат оферти да го продадеш
 
От: как стоят нещата с домеините

domain auctions
 
От: как стоят нещата с домеините

добре направих си труда и се поразрових значи виж сега намерих този сайт
https://www.snapnames.com/store/basic.action?dom=g&auctionsearchSubmit.x=0&auctionsearchSubmit.y=0
погледнете първия домейн zhengzhou.com има 96 наддали а цената си стой още 59 долара демек всеки от тези 96 потребитела е наддал цена от 59 долара аз мислех че те като наддават поне се покачва цената а тя си стой същата
и значи купавам си сега един готин домеин за 5 долара примерно и ако е с прекрасно име си го пускам на продажба от 60 долара така ли и съм с 55 долара печалба ако някой го купи:(
 
От: как стоят нещата с домеините

Отговорът на въпроса "как стоят нещата" е ограничен само от фантазията и убедителността ти.
Всичко е както си го направиш.
 
От: как стоят нещата с домеините

Задай си въпроса: "Какво би ме накарало да си купя домейн от аукцион за 1000$?"
Ако не можеш да се сетиш за нито една причина - откажи се.
Ако се сетиш за причина - потърси такъв такива ниши в които хората мислят по такъв начин и са готови да дадат парите. Проучи предлагането и търсенето на подобен вид домейни. Рискувай.

Какво не им харесваш на 60-те долара? Това са 1100% печалба!!!
 
От: как стоят нещата с домеините

Замисли се какви са шансовете ти да успееш да печелиш в бъкана с конкуренция област при следните налични условия:

- (едва) В края на 2009 си прочел мякъде, че от продажба на домейни могат да се правят пари.
- Мързи те/Не знаеш как да потърсиш повече основна информация по въпроса.
 
От: как стоят нещата с домеините

По-добре се откажи преди да се затрупал с ненужни домейни. Хубавите отдавна са продадени.

не е баш така винаги ще изпадат готини домейни аз постоянно намирам и препродавам
 
От: как стоят нещата с домеините

А може ли някои да каже как стоят нещата със Sedo!!!!
Аз от скоро се занимавам с покупка на домейни,къде е най голяма вероятността да забележат даден домейн?
 
От: как стоят нещата с домеините

Това не е добра стратегия за изкарване на пари.

Продажбата е трудна, много трудна. Имах над 270 домейна и мога да ти кажа от първа ръка, че да намериш купувач на добра цена е почти невъзможно, когато става въпрос само за домейн.

Ако вече имаш домейн + сайт, който доказано в дългосрочен план изкарва стабилни пари, тогава можеш да го продадеш.

Много рисково и с неочакван край е, ако искаш да купиш само домейн и после да го продадеш на печалба. По-добре потърси друг метод за изкарване на пари.
 
От: как стоят нещата с домеините

прав си..ноо донякъде..
за продажбата - лесно е и дори много ако държиш добри домейни (друг въпрос е какво е за теб добър домейн)ако ед обър то купувача сам ще дойде при теб с оферта.
за второто (Ако вече имаш домейн + сайт) за някои домейни наистина е по добре девелоп и да се направи сайт. и след това да се продадат.
за третото - прочети първото.

Това не е добра стратегия за изкарване на пари.

Продажбата е трудна, много трудна. Имах над 270 домейна и мога да ти кажа от първа ръка, че да намериш купувач на добра цена е почти невъзможно, когато става въпрос само за домейн.

Ако вече имаш домейн + сайт, който доказано в дългосрочен план изкарва стабилни пари, тогава можеш да го продадеш.

Много рисково и с неочакван край е, ако искаш да купиш само домейн и после да го продадеш на печалба. По-добре потърси друг метод за изкарване на пари.
 

Горе