карта на сметка в epay.bg

petrov321

Well-Known Member
здравейте,
ще си слагам карта към сметката ми в епей

цкб добър избор ли е ?>

и още нещо:
регистрацията на картата само на банкомата става нали ?

а в нея трябва ли да има някакви пари (сега е абсолютно празна)?
 
От: карта на сметка в epay.bg

Всяка българска карта става.
ЦКБ е най добра за еПей защото банката е субоператор на компанията за интернет разплащания.
За първоначална верификация на карта ти трябва банкомат с B-Pay символ (списък)
Ще трябва да има поне 1 лев (толкова ще ти удържат)
 
От: карта на сметка в epay.bg

Може да внесеш и 1 стотинка.
Другият начин е ако хакнеш системата на борика или ePay
 
От: От: карта на сметка в epay.bg

Всяка българска карта става.
Не е вярно. Тези на ДСК не стават, защото издателският център не е Борика.

До автора: в картата си вкарай там към 5лв., да имаш и за PayPal. Регистрацията става и директно през сайта им, обаче трябва да си чакаш информация от банковото извлечение, за да въведеш едно номерче. Чакането обикновено е 2-5 дни. Другата опция е през банкомат, ама и там трябва да имаш малко пари.
Иначе парите ти ги връщат (минус таксите за транзакцията, разбира се), защото ти ги взимат само за потвърждение, че картата е валидна.
 
От: От: От: карта на сметка в epay.bg

Не е вярно. Тези на ДСК не стават, защото издателският център не е Борика.

Това не е съвсем точно.
1. моите карти от дск са издадени от борика въпреки че нямат лого на борика на плика с който пристигат логото е на борика
2. може да се издаде виртуална компонента, така че да се извършват онлайн разплащания (ако картата ти е по-стара)
3. по-новите са маестро или виза и могат да се разплащат

незнам къде точно, но се бъркаш ;)
 
От: карта на сметка в epay.bg

Аз съм с ЦКБ и си е екстра, може да си гледаш и колко пари имаш в картата през epay, защото на някои банки не става.
 
От: От: От: От: карта на сметка в epay.bg

Това не е съвсем точно.
1. моите карти от дск са издадени от борика въпреки че нямат лого на борика на плика с който пристигат логото е на борика
2. може да се издаде виртуална компонента, така че да се извършват онлайн разплащания (ако картата ти е по-стара)
3. по-новите са маестро или виза и могат да се разплащат

незнам къде точно, но се бъркаш ;)
Баш точно си е. Имам 3 карти от ДСК - 2 са виза електрон, една е нормална виза. И за трите съм питал в офисите и не може конкретно с ePay да се ползват.
За всеки случай съм им звънял и на телефоните и съм им писал по мейла, но отговорът е един и същ.
Дори като си събмитна картата в ePay.bg, ми казва, че операцията не се позволява от банката ми. През банкомат също някаква грешка ми даваше...
 
От: От: От: От: От: карта на сметка в epay.bg

Баш точно си е. Имам 3 карти от ДСК - 2 са виза електрон, една е нормална виза.

1. ВИЗА картите са по лиценз на ВИЗА издаден на съответната банка.
2. Всички банкомати в България са собственост на БОРИКА
3. Ако 2 пъти си въвел грешен ПИН, внимавай 3-тия път
 
От: карта на сметка в epay.bg

ОББ също не стават
Нито един банкомат не е собственост на БОРИКА, те са собственост на банките
ЦКБ не е субоператор на ePay, по-скоро са собственици
 
От: карта на сметка в epay.bg

Нищо не съм казвал за ПИН. Него няма как да го сбъркам. Имах предвид, че с 3 дебитни карти, издадени от ДСК, не може да се ползва ePay – и от банката ми потвърдиха информацията.
 
От: карта на сметка в epay.bg

Може би си прав.
Аз се бъркам с друго ;)
 
От: От: От: карта на сметка в epay.bg

До автора: в картата си вкарай там към 5лв., да имаш и за PayPal. Регистрацията става и директно през сайта им, обаче трябва да си чакаш информация от банковото извлечение, за да въведеш едно номерче. Чакането обикновено е 2-5 дни. Другата опция е през банкомат, ама и там трябва да имаш малко пари.
Иначе парите ти ги връщат (минус таксите за транзакцията, разбира се), защото ти ги взимат само за потвърждение, че картата е валидна.

значи имам карта на цкб - мога да я ползвам за epay и за paypal ?

значи регистрацията на картата в epay става на банкомата като въведеш кина ?

какво номерче ?
аз не получавам банково извлечение

в paypal как стоят нещата пак ли само от сайта им ?
 
От: карта на сметка в epay.bg

Да, можеш и за пейпал.
Просто ти трябва информация за транзакцията. В полето ще ти излезе някакъв получател, примерно 1234-1234-1234PAYPAL. За потвърждение те карат да въведеш 4-те цифри преди "PAYPAL". Същото е и с ePay ако не ти се ходи до банкомата.
Ако не получаваш банково извлечение, можеш да искаш в някой клон на банката списък с извършените транзакции или пък а ги видиш в сайта за онлайн банкиране.
 

Горе